Książki, które zmienią twoje życie

Obrazek artykułu
Książki zmieniające życie nie należą do rzadkości, są to książki, które zmieniają twoje serce, umysł i sposób życia. Zarówno fikcja, jak i literatura faktu mają moc kształtowania i zmieniania naszego życia. Czy znasz książki, które właśnie to sprawiły?


 

Jeśli jesteś oddanym czytelnikiem, najprawdopodobniej masz na swojej półce książki, które zmieniły Twoje życie. To są książki, o których nie można przestać myśleć, nawet po latach. Historie w nich przedstawione pozostają z tobą, postacie stają się częścią ciebie, a książki za każdym razem, gdy je czytasz, oferują nowe rzeczy. Stale zaskakują czymś nowym, za każdym razem trafiają gdzieś indziej i zasiewają ziarno podając gotową receptę na dobre życie. Szukanie wsparcia i motywacji to żaden powód do wstydu. To wspaniale kiedy książka wciąga i zasiewa ziarno ciekawości, zmieniając twoją perspektywę i przynosząc nowe zrozumienie jakiegoś aspektu życia.Jak myślisz, czy czytanie czyni nas mądrzejszymi?Książki motywacyjne – rozwój osobisty – co czytać?
Te nowe zrozumienie jakie dają książki może po prostu wzbudzić w Tobie empatię. Może skłaniać do działania lub zmiany. Pod jej wpływem możesz dokonać innych życiowych wyborów, inaczej na coś spojrzeć - podróżować inaczej lub inaczej uczyć swoje dzieci. Możesz również zmienić pracę lub w inny sposób nich dotychczas  wydać pieniądze.

 

Książki, które zmieniają życie, są nie tylko osobiste; mają potencjał, by zmieniać świat, ponieważ docierają do wielu czytelników, których również dotykają i  mają na nich wpływ. Podczas gdy wiele list książek zmieniających życie jest przepełnionych samopomocą, inspiracją, a nawet wskazówkami finansowymi. Niewiele z tych książek znajduje się na czytelniczej liście książek godnych uwagi. Dlaczego tak się dzieje? Jakie książki motywują nas do działania? A może nie książka inspiruje nas do takiego lub innego działania, tylko to życie weryfikuje nasze zachowania? Lecz przecież jeśli tak jest, to właśnie swoje doświadczenia ktoś próbował opisać w książce i dać świadectwo innym poprzez historie w niej przedstawione.


Książki, które zmieniły życie czytelnika, zwykle skupiają się na historii: wielkich, poruszających, niezapomnianych historii, które zostały z nim na zawsze. Są to książki, do których wciąż wracamy – w myślach, w wartościach jakie przejawiamy, w tym, jak żyjemy, i oczywiście w lekturach po które chętnie sięgamy. Chciałbyś usłyszeć o książkach, które mogą zmienić Twoje życie? A może są książki, które już zmieniły twoje życie? Poznaj TOP 5 optymistycznych książek


Tekst przygotowywany z pomocą Agaty Orzechowskiej 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl