Książki, które warto przeczytać

Obrazek artykułu
Każdego miesiąca, na rynku wydawniczym pojawiają się nowe tytuły. W październiku nie będzie inaczej. Książkę, którą warto przeczytać, znajdą fani fantastyki oraz miłośnicy i posiadacze psów.

Miłośników literatury nie trzeba namawiać do sięgania po książki. Pozostałych należy nieco zachęcać. Przypominać, że czytanie ciekawych lektur to doskonały sposób na nudę, chandrę, czy spędzanie czasu wolnego. Ponadto, wszystkim niezdecydowanym można wskazać książki, które warto przeczytać. Tego rodzaju podpowiedź na pewno będzie cenną wskazówką.


Oczywiście na rynku wydawniczym znajdziemy tysiące lektur, a każdego miesiąca pojawiają się kolejne. Jak więc dokonać wskazania? Najłatwiej zwrócić uwagę na październikowe zapowiedzi i książkowe nowości. Są to doskonałe książki na jesień. Poznajmy je więc już teraz.


Mawia się, że jesień to spowita tajemniczością pora roku. Twierdzenie to najpewniej skrywa ziarno prawdy. Nie bez powodu przecież, właśnie jesienną porą dawniej obchodzono Dziady, a dziś Zaduszki, czy Andrzejki. Niezwykły, momentami mroczny klimat na chwilę obecną możemy odczuć dzięki książkom. Wystarczy wiedzieć, po jaką sięgnąć.


Książka, którą warto przeczytać to „Córy Natalii Sobieskiej. W trakcie lektury poznawać będziemy losy połączonych ze sobą kobiet. Zagłębimy się także w perypetie dwóch rodzin walczących ze sobą od lat. Wielkich emocji nie będzie brakować, bo naprzeciw miłości i przyjaźni wielokrotnie stanie smutek i nienawiść. Niesamowitość to słowo, które doskonale charakteryzuje akcje. Obok ludzi znalazły się bowiem wampiry oraz wiele innych stworzeń.


Cała seria skomplikowanych wydarzeń, z dnia na dzień pojawi się w życiu nastoletniej Nastii. Dorastająca dziewczyna powoli stara się zaakceptować to, kim jest. Na pewno nie będzie jej łatwo, ponieważ musi wziąć na siebie odpowiedzialność za własny los, życie swoich bliskich, a także przyszłość świata, a nawet dwóch.


Ponadto, Nastii od niedawna przydarzają się dziwne senne majaki. Dziewczyna jest zafrapowana faktem ich realność. Po przebudzeniu ma bowiem wrażenie, że żyła cudzym życiem. Czy jest możliwe, że jej jaźń zyskuje niewyobrażalną siłę? Może z czasem bohaterka będzie mogła połączyć się w ten sposób z osobą o odmiennej naturze. Tylko, czy jest to bezpieczne? Przecież każdorazowa utrata kontaktu z rzeczywistością doprowadza ją do ogromnego zmęczenia. Zapytań, wątpliwości i obaw pojawi się jeszcze więcej. Dla bohaterki to bowiem dopiero początek zmagań.


Fabuła tej książki przeniesie nas do nieprawdopodobnego świata magii. Nie powinniśmy obawiać się wampirów, które czasem bywają dobre, lecz okrutnych i egoistycznych ludzi.Książka dostępna na stronie:.

http://www.psychoskok.pl/produkt/cory/


Marta Paszkiewicz jako wykształcony psycholog zwierząt ze specjalizacją Psychologii Psów oraz członkini Polskiego Towarzystwa Psychologów Zwierząt ponownie postanowiła oddać w ręce czytelników książkę poświęconą psiakom. Zadowoleni będą więc miłośnicy oraz właściciele tych czworonożnych pupili. Nowe informacje, ciekawostki i porady na pewno umilą spacerowanie z psem.


Pies. Historia gatunku, Marty Paszkiewicz. Dzięki tej publikacji uzyskamy odpowiedzi na fundamentalne pytania związane z psami. Te zwierzęta od dawna towarzyszom ludziom, dlatego warto poznać je bliżej. Przede wszystkim dowiemy się, kto to jest pies, skąd pochodzi i jak zmieniał się przez lata. Nie jest przecież tajemnicą, że w zależności od występowania danego typu zwierzęcia ulegał on modyfikacjom i celowym zabiegom hodowlanym.


W książce tej omówiono historyczne tajemnice świata psów. Na przestrzeni tysięcy lat zdarzyło się wiele. Prymitywne rasy, które omówiono, stopniowo, z dzikich zwierząt przeobrażały się w psiaki znane nam obecnie.


Książka przedstawia historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Opisane zostały rasy prymitywne i sposoby ich powstania. Okazuje się, że Canis familiaris na przestrzeni epok wykorzystywany był w najróżniejszy sposób. Zaskoczą nas ciekawostki dotyczące psich zawodów. Niektóre z nich bardzo silnie wpłynęły na wygląd i charakter danej rasy. Uwaga została przywiązana również do wierzeń i praktyk duchowych tłumaczących sens traktowania psiaków w określony sposób.


Ponieważ autorka zajmuje się również tematyką ubioru dla psów, zagadnieniu temu poświęcono odrębny rozdział. Wszyscy przekonają się, że niesłusznie uważa się, iż strojenie psiaków to dziwaczny trend. Setki lat temu także zajmowano się modą dla psów.


Canis familiaris nie zawsze miał łatwo. Przeczytaj tę książkę i zastanów się, czy w XXI wieku psy traktowane są lepiej, czy gorzej niż dawniej.Książka do nabycia na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/pies-historia-gatunku/


Obie przedstawione powyżej pozycje to książki, które warto przeczytać. Gdyby świat fantasy oraz spora dawka informacji dotycząca psów nie była w stanie zaspokoić naszych czytelniczych potrzeb, warto spojrzeć na ciekawe książki

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl