Książki do nauki niemieckiego

Obrazek artykułu
Uczenie się języka niemieckiego nie musi być trudne. Wszystkie niezbędne wiadomości można zdobyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy sięgnąć po książki do nauki niemieckiego.

Język niemiecki jest obowiązkowy w większości szkół podstawowych i średnich. Pomimo tego jego znajomość budzi wiele wątpliwości. Okazuje się, że o ile obowiązkowy na każdym etapie nauki język angielski opanowujemy w stopniu co najmniej podstawowym, z niemieckim mamy poważne problemy. Aby w porę im zaradzić, warto skorzystać z fachowej pomocy i wcale nie muszą to być korepetycje. Książki do samodzielnej nauki niemieckiego to nieocenione wsparcie. Dzięki nim w dowolnym momencie będziemy mogli uzupełnić i doskonalić swoje językowe umiejętności.


Książki do nauki niemieckiego przygotowywane są z myślą o potrzebach osób w każdym wieku. Zgromadzone w nich materiały najczęściej grupowane są na kategorie typu: niemiecki dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Co nie oznacza oczywiście, że jedna pozycja nie będzie w stanie zaoferować nam etapowo rozmieszczonych wiadomości, od poziomu prostego do trudnego. Warto sięgać po tego rodzaju publikacje, ponieważ jak wiemy, język ten coraz częściej okazuje się przydatny w życiu codzienny i zawodowym.


Książki do nauki niemieckiego – niemiecki dla dorosłych młodzieży i dzieci


Ilość książek do nauki języków obcych, które znajdziemy na rynku wydawniczym, bezspornie dowodzi, że wiele osób ma problem z przyswajaniem nowego języka. Wsparciem mogą okazać się przygotowane w tym celu publikacje. Powstaje jednak pytanie. Z jakich książek uczyć się niemieckiego? Poznajmy kilka niezawodnych propozycji.


Niemiecki od poziomu A0. Niemiecki? Z przyjemnością!” to pozycja umożliwiająca opanowanie języka niemieckiego dzięki 20 lekcjom. Książka została przygotowana z myślą o osobach chcących samodzielnie uczyć się języka niemieckiego. Należy podkreślić, że e-book ten jest spójny z serią Niemiecki? Z przyjemnością! Na kanale youtube. Dzięki temu odczytywane treści można zestawiać z materiałem wizualnym. Ponadto w książce znalazły się przykłady zdań z wykorzystaniem poznawanych czasowników, praktyczne, ułatwiające naukę wskazówki oraz fiszki. Całość publikacji wieńczy umiejscowiony na jej końcu test sprawdzający.
Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” to natomiast książka skierowana do osób uczących się języka niemieckiego, które chciałyby powtórzyć i poszerzyć nabywane umiejętności związane z niemiecką gramatyką. Pozycja została przygotowana przez doświadczoną nauczycielkę języka niemieckiego. Wewnątrz znajduje się zestaw ciekawych ćwiczeń. Wykonywanie ich pozwala przećwiczyć między innymi takie zagadnienia, jak: zaimki, czasy, spójniki, czy przymiotniki. Po wykonaniu każdego zadania możliwe jest zapoznanie się z prawidłowym rozwiązaniem przedstawionym w kilku wariantach. Z podręcznika tego z powodzeniem korzystać mogą osoby na dowolnym poziomie nauki języka niemieckiego. Publikacja pozwala bowiem uporządkować i utrwalić wybrane aspekty niemieckiej gramatyki.
Chill die Basis. Podstawy języka niemieckiego dla młodzieży” to książka skierowana do uczących się nastolatków. Zaprezentowane w łatwy do zrozumienia sposób informacje pozwalają nabyć przydatne słownictwo i zwroty. Wyjaśnione zostały również najważniejsze zagadnienia związane z niemiecką gramatyką. W 12 rozdziałach dokładnie omówiono także tematy, które pojawiają się w szkole, jak: moja szkoła, moje hobby, moja rodzina, mój dzień, moje zwierzęta, czy mój dom. Przytoczone przykłady usprawniają samodzielną naukę i mogą zostać wykorzystane do realizacji zadań szkolnych. Całość dopełniają ułatwiające naukę ćwiczenia i praktyczne wskazówki.
Książki do nauki niemieckiego dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny być atrakcyjne wizualnie i treściowo. Najodpowiedniejsze okazują się więc bajki, które niezauważalnie dla malca będą łączyć naukę z zabawą.


Mitek” to mądra bajka o przyjaźni zaprezentowana w polskiej i niemieckiej wersji językowej. Głównym bohaterem tej opowieści jest obdarzony bujną wyobraźnią Kacper. Na co dzień chłopczyk lubi robić to, co wszystkie dzieci. Pewnego dnia spotka go jednak coś wyjątkowego. Na jego drodze stanie mały ślimaczek Mitek. Kacper szybko się z nim zaprzyjaźni i od tej pory przeżyją wspólnie niejedną przygodę. Ich przyjaźń zostanie jednak wystawiona na próbę. Po spacerze nad jezioro Mitek stwierdzi, że to miejsce, w którym chciałby zamieszkać. Czy Kacper i ślimak będą mogli dalej się spotykać? O tym dzieci przekonają się w trakcie lektury, która została zaprezentowana zarówno w języku polskim, jak i niemiecki. Obcowanie z językiem niemieckim ułatwi dołączony do książeczki audiobook. Kontynuację opowieści o chłopcu, który zaprzyjaźnił się ze ślimakiem, odnajdziemy w książeczce Mitek część II”.


   


Książki do nauki języka niemieckiego zaprezentowane powyżej ułatwią nabywanie nowych wiadomości oraz doskonalenie już posiadanych, dorosłym, młodzieży oraz dzieciom.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl