Książki dla mężczyzn – jak wybrać idealny prezent?

Obrazek artykułu
Książki dla mężczyzn będących miłośnikami czytania, stanowią doskonały prezent.

Sprawdź nasze rady, jak wybrać porywającą książkę! 


Czy faktycznie coraz mniej osób czyta?

Dlaczego książka może być świetnym prezentem? 

Wartościowa książka – fikcja czy reportaż? 

Wartka akcja – jak wybrać dobrą książkę przygodową lub sensacyjną? 

Te tytuły z pewnością ucieszą każdego mężczyznę!

Kolejna książka na półce – lepiej sięgnąć po nowość, czy sprawdzony gatunek?Wybierając książki dla mężczyzn, należy kierować się kilkoma kluczowymi kwestiami i przebierać w najważniejszych gatunkach. Jeśli dany mężczyzna jest kimś bliskim i świetnie znasz jego gust, połowę problemu masz za sobą. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy trzeba obdarować osobę, które dawno się nie widziało? Można nie mieć pewności nie tylko pod względem gustu, ale również aktualnej zawartości biblioteczki. 


Czy faktycznie coraz mniej osób czyta?

Dobre książki dla każdego mężczyzny mogą być bardzo szeroką kategorią. Przeglądając jednak liczne propozycje dostępne na stronach wydawnictw, w internecie i księgarniach stacjonarnych, można dojść do wniosku, że dobra książka to jeden z najlepiej rozchodzących się towarów. Niemniej jednak obecnie znaczna część społeczeństwa nie spędza swojego wolnego czasu na czytaniu. Od czego to zależy?

Prawdopodobnie od ogromnej ilości innych form rozrywki, takich jak gry, filmy czy seriale. Szukając ciekawego pomysły na prezent dla miłośnika książek, nie ma żadnych obaw. Jeśli jednak dana osoba na co dzień preferuje telewizję, komputer lub sport, możesz wybrać książkę odpowiadająca tym zainteresowaniom. 

Czasem świetnie sprawdzi się powieść, na podstawie której powstał doskonały serial, biografia ulubionego sportowca czy powieść w tym samym gatunku co najczęściej wybierane filmy. Dlaczego książka może być świetnym prezentem? 

Książki dla mężczyzn to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów. Wiele nowoczesnych i klasycznych tytułów jest tak wciągające, że nawet niechętny czytelnik nie oderwie się od lektury. 

Książka w przypadku osoby, której nie zna się dobrze, może być świetnym wyborem. Warto wybrać wtedy książkę, którą lubi się samemu i opowiedzieć podczas wręczania, dlaczego akurat ten tytuł. Pozwoli to łatwo pokazać, że dana osoba jest ważna.  Wartościowa książka – fikcja czy reportaż? 

Fikcyjne książki dla mężczyzn, reportaże czy biografie w aktualnej tematyce? Wiele osób preferuje kupowanie na prezent jedynie literatury wysokiej jakości. Jak jednak ją zdefiniować? W zależności od preferencji, gustu i momentu w życiu, zupełnie inny gatunek literacki może stanowić świetny pomysł. 

Utarło się, że mężczyźni preferują literaturę z wartką akcją, pewną dozą brutalności czy silnych emocji. Świetnie sprawdzą się wszelkiego typu powieści historyczne, sensacyjne i przygodowe. Wielu panów preferuje literaturę fantastyczną i kryminały. 

Obecnie ogromną popularnością cieszą się także różnorodne reportaże. Mogą dotyczyć one zarówno okolic, jak i innych terenów świata. Doskonale sprawdza się także literatura historyczna i militarna, zwłaszcza z okresu wojen światowych. Wartka akcja – jak wybrać dobrą książkę przygodową lub sensacyjną? 

Książki dla mężczyzn to nie tylko non fiction i biografie. Wśród młodych, jak i dojrzałych mężczyzn można znaleźć także miłośników powieści. Wciągające i pełne emocji książki sensacyjne są równie dobrym wyborem na sobotni wieczór, jak modny film akcji. 

Szukając odpowiedniego tytułu na prezent, warto kierować się gustem, opiniami znalezionymi w internecie oraz poleceniami. Warto dopytać także osób pracujących w księgarni. Z pewnością któraś z nich czyta książki z tej kategorii i chętnie coś poleci. Te tytuły z pewnością ucieszą każdego mężczyznę!

Tematyczny blog dla mężczyzn pozwala zapoznać się z aktualnymi trendami czytelniczymi oraz daje przestrzeń do wymiany poglądów na tematy nie tylko literackie. To świetnie miejsce do zapoznawania się z opiniami innych panów, jak i na dzielenie się swoimi. Szukając książki na prezent dla mężczyzny, warto zapoznać się z ich gustem u źródła i tam szukać inspiracji. Kolejna książka na półce – lepiej sięgnąć po nowość, czy sprawdzony gatunek?

Szukając prezentu dla bliskiej osoby, najlepiej wybrać coś z gatunku, który preferuje. Może być to zarówno kolejny tom ulubionej serii, jak i nowa pozycja konkretnego wydawnictwa. Niemniej, jednak jeśli szuka się prezentu dla dalszego znajomego, którego gustu tak dokładnie się nie zna, warto postawić na modną nowość. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że książka nie zostanie zdublowana. 

Wybierając prezent dla bliskiej osoby lub dalszego znajomego, warto nie tylko pokazać, że o danej osobie się myśli, ale również podarować coś wartościowego. Książka jest prezentem o tyle specyficznym, że pozwala zarówno zainteresować kogoś swoją tematyką, ofiarować mu świetnie spędzony czas, ale również zaproponować coś odmiennego. Ze względu na przystępną cenę, jest to także prezent niezobowiązujący i uniwersalny. Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl