Książki dla dzieci do czytania - książkowe zapowiedzi na marzec

Obrazek artykułu
Korzyści płynące z czytania dzieciom są nieocenione. Młodym czytelnikom warto oferować piękne, mądre lektury. Książki dla dzieci do czytania - książkowe zapowiedzi na marzec to wyjątkowe propozycje.

Nie jest tajemnicą, że czytanie to prozdrowotna forma relaksu. Z książek można czerpać wiedzę, dzięki ich treści można się zrelaksować, rozbawić i wzruszyć, a sama czynność czytania to wspaniałe kwiczenie dla mózgu. Można więc śmiało rzec, że obcowanie z literaturą łączy przyjemne z pożytecznym. W przypadku najmłodszych fakt ten ma szczególne znaczenie.


Dowiedziono, że głośne czytanie dzieciom niesie ze sobą nieocenione korzyści. Zacieśnia ono emocjonalna więź z opiekunem, uwrażliwią, uczy pięknej polszczyzny i mądrego spędzania czasu wolnego od obowiązków. Zalety można mnożyć bez koca, ale nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że malcom warto oferować lektury, Oczywiście książka dla dzieci powinna zawierać mądry przekaz i pozwalać dobrze się bawić w trakcie czytania. Poznajmy więc takie lektury.


Książki dla dzieci do czytania  - książkowe zapowiedzi na marzec to godne polecenia pozycje. Z nimi żadnemu młodemu czytelnikowi nie zabraknie wrażeń.


Książki dla dzieci do czytania  - książkowe zapowiedzi na marzecSmocze skarby – Krzysztof Piotr Łabenda

PREMIERA – 01 marzec 2019 r.

Kategoria: Bajki

http://www.psychoskok.pl/produkt/smocze-skarby


To wyjątkowa, mądra propozycja dla młodszych czytelników. Płynące z niej przesłanie powinien poznać każdy. Warto więc, by książkę wraz z dziećmi poznali rodzice.


Bajka pozwala wyruszyć do niezwykłej krainy, która zwie się Elfidii. To piękne miejsce, które niestety na chwilę obecną nie jest już tak bezpieczne, jak dawniej. Kiedyś każdy mógł czuć się w Elfidii bezpieczny, ale teraz rządy przejął straszny władca Mrocznych, dlatego zło i terror niszczy wszystko.


Trzeba mieć nadzieję, że wszystko się odmieni. Smok Agapit, ostatni z przedstawicieli swojego gatunku zdecydował się interweniować. Zrobi wszystko, by pomóc Elfidom, ale nie będzie sam. Nim dotrze na miejsce i zacznie działać, spotka małego giermka, Marka Dżdżownicę. Przyłączy się do nich Franek Zalustrza, który przybędzie z krainy położonej w innej czasoprzestrzeni. Ten nietypowy zespół spróbuje wypełnić misję wyznaczona przez samego króla i przywrócić ład. Czy jednak ich czyste serca umożliwią im odniesienie zwycięstwa?


Bajka pozwoli nam spróbować odnaleźć tajemnicze „smocze skarby”. Czy istnieją one naprawdę i gdzie mogą się znajdować? Warto poszukać, by przekonać się, że niektóre z nich mają niezwykłą moc.


Zaczarowany świat, Bożena Balcerek

PREMIERA – 30  marzec 2019 r.

Kategoria: Bajki

http://www.psychoskok.pl/produkt/zaczarowany-swiat


To książka dla małych odkrywców, którzy chcieliby wyruszyć do pełnej radości i sympatycznych bohaterów krainy. Każdy, kto zdecyduje się zajrzeć do wnętrza tej lektury, z pewnością będzie świetnie się bawił. Milusińskie zwierzaki z pewnością o to zadbają.


Zabawne, pełne humoru historyjki sprawią, że uśmiech nie zniknie z dziecięcej buzi. Przedmioty oraz zwierzęta zostały obdarzone ludzkimi cechami. To dlatego nie mają problemu, by komunikować i bawić się z ludźmi. Oczywiście pomysły na przyjemne spędzanie czasu to ważna sprawa, ale warto być uważnym, bo z każdej historii płynie ważne przesłanie. Zabawa zawsze przecież może łączyć się z nauką.


Tekst książeczki został zawarty w formie humorystycznych wierszyków. Dzięki temu zaznajamianie z treścią będzie dla dzieci łatwe i przyjemne. Z każdej historyjki płynie mądre przesłanie, które zwraca uwagę na wartość najważniejszych emocji.


Przedstawione książki to jedynie pośród  wielu fantastycznych propozycji. Warto poznawać je razem z dzieckiem, by wspólnie dokonać wyboru. Na poznanie, już teraz czeka również mnóstwo innych, niezwykłych tytułów.Polecane książki dla dzieci – najpiękniejszej bajki
http://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/bajki


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl