Krzywicka. Długie życie grzeszycielki

| Dodano: 12 czerwiec 2013 | Dodana przez: Agata Jankowiak

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka to niezwykła, wyczerpująca biografia Ireny Krzywickiej, pisarki, feministki, eseistki, tłumaczki oraz przyjaciółki Skamandrytów. Życie Krzywickiej, jednej z najbardziej barwnych kobiet wpisanych w realia powojennej Warszawy, naznaczone zostało sensacjami i skandalami. Określano ją mianem gorszycielki, bezwstydnicy, ale również autorki pełnej konsekwencji i odwagi. Nie bała się przecież mówić o aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji czy wypowiadać na temat homoseksualizmu. Krzywicka obcowała również z najznakomitszymi artystami, jej przyjaciółmi byli miedzy innymi: Antonim Słonimski, Anna i Jarosław Iwaszkiewicz, Mari Pawlikowsk-Jasnorzewsk. Portretował ją także sam Witkacy.

Dostępna w

Opinie o: "Krzywicka. Długie życie grzeszycielki"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Krzywicka. Długie życie grzeszycielki"

Agata Tuszyńska: "Krzywicka - długie życie gorszycielki"

O jakości jej książek mogę napisać jedynie tyle, że owszem są kontrowersyjne, ale bardzo średnie. Chociaż niech każdy sobie wyrobi własną opinię oczywiście. Dla mnie najbardziej   interesujące są zawarte w nich wątki autobiograficzne. Poza tym dużo mówią o czasach, w których żyła, a mnie to zawsze interesuje. Nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, wolałam  sięgnąć po książki o niej, wtedy zupełnie inaczej czyta się to, co napisała. Niezwykle interesująca jest historia jej życia, opowiedziana w...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl