Chorwacja dla żeglarzy. Ciche zatoki i gwarne przystanie. Przewodnik Rekreacyjny. Wydanie 2

| Dodano: 16 wrzesień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

"Chorwacja dla żeglarzy" to już drugie wznowienie publikacji Zbigniewa Klimczaka. Przewodnik proponuje pięć kilkudniowych tras po wybrzeżu Morza Adriatyckiego, które prowadzą żeglarzy przez najciekawsze rejony nadmorskiej części kraju. Publikacja zawiera ponadto szereg praktycznych wiadomości dotyczących żeglugi pod chorwacką banderą, a także szczegółowe opisy marin, w których można zacumować jacht i odpocząć przed kolejnymi etapami podróży. Żeglarstwo to doskonały sposób na podróż w różne zakątki wybrzeża Chorwacji, podczas której mamy także możliwość zwiedzenia ciekawych zabytków z różnych okresów, poczynając od czasów rzymskich. Wiele z nich zostało wpisanych na Listę UNESCO: Dubrownik, Trogir, pałac Dioklecjana w Splicie, katedra w Szybeniku, bazylika Eufrazjusza w Poreču. Oprócz zabytków kulturalnych zobaczyć możemy również obiekty przyrodnicze i krajobrazowe. Jest tu osiem parków narodowych, z aż czego cztery w rejonie nadmorskim (Brijuni, Kornaty, Krka, Mljet).
Żeglowanie daje też możliwość odpoczynku na morzu, z dala od cywilizacji. Podróży towarzyszyć będzie otwarta przestrzeń Adriatyku, wiatr w żaglach i morska bryza. Zwolennicy samotnych wypraw będą mogli poczuć się swobodnie w licznych zatoczkach, często ukrytych za skałami lub dostępnych tylko drogą morską.

Źródło: http://zbigniewklimczak.autorzy365.pl/ ,bezdroza.pl

Dostępna w

Opinie o: "Chorwacja dla żeglarzy. Ciche zatoki i gwarne przystanie. Przewodnik Rekreacyjny. Wydanie 2"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy