Poezja i miłość

| Dodano: 2 wrzesień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

Autorka w powieści "Poezja i miłość" podejmuje problem poszukiwania wzoru idealnego człowieka, interesujący pisarzy od wieków, na który nakładają się dodatkowo wątki polityczne, typowo polski lęk przed nazistami i manipulacjami. Bohaterka powieści, Sabina, jest poetką, piękną kobietą o wielu zainteresowaniach, ogromnej wrażliwości i bogatej wyobraźni. Przeżywa stany intelektualnej iluminacji, w których poznaje wydarzenia, o jakich nigdy nie słyszała, odkrywa prawdy, o jakich nie miała dotąd pojęcia. Dociera do nadprzyrodzonego wymiaru rzeczywistości. Jest predysponowana do życia wiecznego na innej planecie, a w jej świadomości zakodowany jest matematyczny wzór szczęścia wiecznego ludzkości.


Autorka jest dziennikarką i powieściopisarką, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zamieszkałą obecnie w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za `walkę o możność pisania prawdy`, jak uzasadniono. W Polsce była zatrudniona w `Dzienniku Zachodnim` w Katowicach, a od roku 1980 w prasie `Solidarności`. Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: `Neue Westfälische` w Minden, `Rhein-Neckar-Zeitung` w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej `Nasze Słowo`. Pod koniec roku 2003 ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany `Leichter als Atem` (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem `Wege zum Erfolg`(Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia, zatytułowane `Sprung über den Abgrund` (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki, napisane w języku polskim: dwie powieści - `Sen` i `Wielki Manipulator`, wspomnienia `Skok nad przepaścią` oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się w 2011 roku trzy jej powieści: `Z busolą w sercu`, `Samobójcy` i `Siatka w sieci`.

W styczniu 2012 zdobyła pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść `W żelaznym uścisku`.

Dostępna w

Opinie o: "Poezja i miłość"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl