Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie

| Dodano: 30 wrzesień 2023 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Dorastanie jest łatwiejsze, gdy ma się po swojej stronie rodziców

Relacja z dorastającym dzieckiem jest ogromnym wyzwaniem dla wielu dorosłych ― zwyczajnie nie jesteśmy do roli rodziców przygotowani! Młodym, nastoletnim człowiekiem targają gwałtowne uczucia, których często nie rozumie, pojawiają się nastroje, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Nastolatek czasem zachowuje się w sposób, jakiego nie pochwalamy i jaki on sam, po czasie, uważa za nierozsądny i niepotrzebny. Zła wiadomość jest taka: to normalne i naturalne, proces przejścia w dorosłość tak właśnie wygląda. Z kolei dobra wiadomość brzmi: wszystkie nastolatki przez to przechodzą, wszyscy rodzice się z tym zmagają. Mamo, tato, nie jesteście więc sami!

Autorzy książki, pracujący na co dzień zarówno z nastolatkami, jak i z ich rodzicami, przygotowali publikację, której celem jest pomoc obu stronom. Wychodzą bowiem z założenia, że aby się porozumieć, trzeba się najpierw zrozumieć. Poradnik możecie więc czytać wraz ze swoimi dorastającymi dziećmi, ale jeśli one nie mają ochoty, zróbcie to dla siebie.

Ten czuły i merytoryczny przewodnik po świecie młodego, kształtującego się dopiero człowieka ma za zadanie uświadomić rodzicom, jak piękny i delikatny jest to świat, i pomóc im towarzyszyć dziecku w podróży ku dorosłości. Uświadomić, a może przypomnieć? Wszak każdy dorosły był kiedyś nastolatkiem i przeżywał te same burze, przez które przechodzi właśnie jego latorośl. I choć okoliczności zewnętrzne mocno się zmieniły, to zamknięty w swoim wewnętrznym świecie nastolatek nadal potrzebuje miłości i bliskości.

Źródło: https://sensus.pl/ksiazki/nastolatek-potrzebuje-wsparcia-zrozum-swoje-dziecko-i-badz-po-jego-stronie-agnieszka-kozak-robert-bielecki-marcin-rzeczkows,prpsna.htm ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"

Opinia

Awatar użytkownika

Ta książka to prawdziwy skarb dla rodziców w okresie dorastania swoich dzieci. Autorzy, którzy mają doświadczenie zarówno w pracy z nastolatkami, jak i ich rodzicami, stworzyli przewodnik, który pomaga zrozumieć skomplikowany świat młodzieży i wspierać ją w drodze ku dorosłości.

Więcej na: http://autorzy365.pl/zrozum-nastolatka-i-badz-po-jego-stronie_a7321

30 wrzesień 2023 19:28

Opinia

Awatar użytkownika


Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale nie każdy rodzic jest cierpliwy, nie każdy rodzic jest skłonny przemyśleć i przewartościować swoje własne przekonania, jeśli nastolatek rzuca mu wyzwania, i nie każdy rodzic będzie w stanie znaleźć czas i zrozumieć swoje dziecko, mimo że będzie chciał. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym otwarcie się rodziców na potrzeby nastolatka i odwrotnie może wydawać się mniej uciążliwym i mniej onieśmielającym zadaniem.

Jeśli potrzebujesz książki, która szybko i realistycznie dotrze do sedna sprawy, zawierającej porady i narzędzia, które możesz natychmiast zastosować, aby uzyskać określone rezultaty, to zdecydowanie polecam poradnik Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie. Od ataków złości, lęku przed odrzuceniem po miłość i pierwsze randki, na samookaleczeniach, depresji i nieodpowiedzialności nastolatka skończywszy – w tej książce omówiono wszystko, co pomoże Tobie i Twojemu nastolatkowi wyznaczać jasne i bezpieczne granice ze wszystkimi.

Dorastanie jest łatwiejsze, gdy ma się po swojej stronie rodziców 
https://fajne-ksiazki.pl/nastolatek-potrzebuje-wsparcia-recenzja/

30 wrzesień 2023 19:27

Nowa opinia

Recenzje dla: "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"

Zrozum nastolatka i bądź po jego stronie

Czasami wydaje się, że młodych ludzi i ich rodziców dzielą nie do pokonania przepaście. Jednak prawda jest taka, że wszyscy przechodzimy przez ten burzliwy okres, i jako rodzice, mamy szansę wesprzeć nasze dzieci, pomagając im zrozumieć siebie same i świat wokół siebie.To właśnie w tym kontekście ukazuje się książka "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko u bądź po jego stronie" autorstwa Agnieszki Kozak, Roberta Bieleckiego i Marcina Rzeczkowskiego. To niezwykle cenna publikacja, która stawia...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl