Opinie o książce: "My kontra świat"

Okładka
Czy możemy tak naprawdę do końca poznać drugą osobę? Zwłaszcza gdy okazuje się, że nigdy nie znaliśmy samych siebie? Jaka jest cena za wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę i ile jesteście gotowi poświęcić by rozliczyć swoje dawne życie? Wspólna przyszłość Sandry i Roberta staje pod wielkim znakiem zapytania. Konsekwencje traumatycznej przeszłości kobiety wystawiają ich związek na wielką próbę. Sandra obsesyjnie pragnie odpowiedzi i zamierza uzyskać je od zwyrodnialców podobnych do tego, który skrzywdził ją przed laty. Robert, z początku mimowolny uczestnik wydarzeń, z przerażeniem odkrywa u siebie żądze, o które nigdy się nie...

Opinia

Wspaniała powieść

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Nietypowy thriller psychologiczny z elementem antyromansu, antykryminału i powieści political-fiction to fascynująca podróż przez psychikę i dziwne zakamarki ludzkiej duszy. Autor wciąga nas w historię Sandry i Roberta, w których życiu nie brakuje tajemnic i traum.

Rozważmy pytanie, które stawia autor, czy możemy naprawdę w pełni poznać drugą osobę? Historia Sandry i Roberta, dwoje zagadkowych postaci, pełnych ukrytych pragnień, stawia nas w obliczu tego trudnego wyzwania. W miarę jak poznajemy ich życie, zmagania i konflikty, sami zaczynamy się zbliżać do tej podróży poznawczej, zastanawiając się nad rubieżami naszych granic.

Opowieść o poszukiwaniu sprawiedliwości i konfrontacji z przestępcami wydaje się być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Narracja prowadzona w formie nietypowego thrillera skupia się nie tylko na akcji, ale także na psychologicznych aspektach postaci. Odgrywanie roli prokuratora, sędziego i kata, w której jedna osoba nadaje powieści głębokiego sensu, kieruje naszą uwagę na moralne oskarżenie i skutki działań prawnych.

Elementy antyromansu i antykryminału wplatają się w historię, nadając jej wyjątkowy charakter. Relacja między Sandrą a Robertem jest pełna napięć, pragnień i tajemnic, uatrakcyjniając fabułę. Jednak, zamiast koncentrować się na zaistniałym romansie, autor bada złożone emocje, które targają bohaterami.

W powieści nie brakuje również elementów fikcji politycznej, dlatego że losy bohaterów wplatają się w gęstą sieć układów i powiązań. Świat, w którym się obracają, jest pełen napięć, niebezpieczeństw i ryzyka.

Podsumowując: Nietypowy thriller psychologiczny z elementami antyromansu, antykryminału i powieści political-fiction to lektura, która nie tylko wciąga w akcję, ale także prowokuje myśli i zadaje trudne pytania dotyczące naszych relacji, moralności i poznania ludzkiej natury. To historia pełna niezwykłych zwrotów akcji, która na pewno na długo zostanie w pamięci czytelnika.

Przekonajcie się, jakie wyzwania czekają bohaterów tej pasjonującej historii.

1 lipiec 2023 22:28

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl