Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację

| Dodano: 7 marzec 2023 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Terapeutycznie o związkach

Żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Żyjemy w bliższych i dalszych relacjach, słabiej lub mocniej związani z innymi ludźmi. Co więcej, to, jacy jesteśmy, nie zależy wyłącznie od genów, ale jest wypadkową naszych predyspozycji i wpływu, jaki wywierają na nas osoby z otoczenia. Związki z nimi, te dalsze i te bliższe, romantyczne, nie zawsze wyglądają różowo. Czasami bywają trudne i czujemy się w nich raczej uziemieni niż uskrzydleni. Dobra wiadomość jest taka, że relacje, w które jesteśmy zaangażowani, potrafimy nie tylko psuć. Jesteśmy zdolni także do tego, by je naprawiać.

Jeśli chcesz spojrzeć inaczej na swój związek, zrozumieć go i poprawić w nim to, co wymaga zmiany na lepsze, ta książka z pewnością Ci w tym pomoże. Powstała jako wynik wieloletnich psychoterapeutycznych rozmów autorów z ludźmi ― błądzącymi i szukającymi pomocy. Jest też spotkaniem terapeutów różnych generacji, dwóch płci i odmiennych życiowych doświadczeń. Sama w sobie stanowi najlepszy przykład tego, że relacje mogą się przekształcać, a bycie w związku nie jest stanem, lecz procesem ― i to takim, którym możemy świadomie kierować.

UWAGA! Wiedza zawarta w książce jest konkretna i prawdziwa. To, co autorzy chcą za jej pośrednictwem przekazać, nie zawsze jest gładkie i miłe, ale zawsze szczere, rezonujące z tym, co głęboko ukryte w każdym z nas. Efekt wow podczas lektury ― gwarantowany!

Mamy szczerą nadzieję, że lektura tej książki pomoże uwierzyć naszym Czytelnikom, że uzdrowienie rodzinnych relacji jest możliwe, i zainspiruje ich do zmiany swojego życia na lepsze.

"Ta książka, to prawdziwe kompendium niezbędnej dla każdego wiedzy o związkach partnerskich i relacjach z dziećmi. Wiedzy nowej, fascynującej i trudno dostępnej, a w dodatku podanej w przystępnej i budzącej ciekawość formie rozmowy dwojga kompetentnych rozmówców - w której przepytywany Jacek Rydlewski wznosi się na wyżyny wrażliwości, profesjonalizmu i komunikatywności". - Wojciech Eichelberger

Źródło: https://sensus.pl/ksiazki/sciezki-milosci-o-tym-jak-zbudowac-trwala-i-szczesliwa-relacje-anna-paluszak-jacek-rydlewski,lekmil.htm ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację"

Opinia

Awatar użytkownika

Ścieżki miłości to ciekawe rozmowy o najczęstszych problemach pojawiających się w związkach. Książka ukazuje, jakich należy unikać zachowań i nawyków oraz w jakie pułapki często wpadają pary, im dłużej są razem. Budowanie trwałej i szczęśliwej relacji oznacza podjęcie trudnej drogi i oddzielenie się od negatywnych wpływów z przeszłości. Oznacza to kwestionowanie naszych własnych mechanizmów obronnych i stawianie czoła, często podświadomym, obawom związanym z intymnością, bliskością.


Ścieżki miłości to rzetelna skarbnica wiedzy na temat relacji międzyludzkich, szczególnie w kontekście więzi partnerskich i relacji z dziećmi. Książka porusza wiele tematów takich jak: ukryta trauma, zależność kontra niezależność, oblicza zdrady, żałoba oraz seks w związku, męskość i kobiecość, oraz strategie przetrwania w rodzinie.


Autorzy informują o tym, że nasze dzieciństwo i relacje z rodzicami są kluczowe dla naszej tożsamości i zachowań i jak bardzo wpływa na nasze całe życie. To, czego doświadczyliśmy w domu, wpłynęło na nasze podejście do miłości, przyjaźni, pracy i wielu innych aspektów życia. Często powielamy schematy zachowań, które obserwowaliśmy, nawet jeśli nie były one dla nas zdrowe lub korzystne. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę bagaż doświadczeń z dzieciństwa, aby tworzyć zdrowe i pozytywne relacje w przyszłości.


cała recenzja na stronie: http://fajne-ksiazki.pl/jak-zbudowac-trwala-i-szczesliwa-relacje/

15 marzec 2023 19:09

Nowa opinia

Recenzje dla: "Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację"

Jak budować trwałą i szczęśliwą relację?

Ścieżki miłości to ciekawe rozmowy o najczęstszych problemach pojawiających się w związkach. Książka ukazuje, jakich należy unikać zachowań i nawyków oraz w jakie pułapki często wpadają pary, im dłużej są razem. Budowanie trwałej i szczęśliwej relacji oznacza podjęcie trudnej drogi i oddzielenie się od negatywnych wpływów z przeszłości. Oznacza to kwestionowanie naszych własnych mechanizmów obronnych i stawianie czoła, często podświadomym, obawom związanym z intymnością, bliskością. Ścieżki miłości...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl