Jestem warta miliony!

| Dodano: 6 styczeń 2023 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

"Jestem warta miliony!" to biografia dziewczynki, która miała trudną drogę życiową. Tytuł książki narodził się spontanicznie w moim miejscu pracy, a mianowicie w salonie fryzjerskim w Holandii. Jestem warta miliony! nie ma nic wspólnego z dobrami materialnymi. Miałam na myśli miliony miłych słów, miliony przyjemności, miliony przyjaciół, miliony wartości, miliony pozytywnej energii. Po prostu miliony wszystkiego najlepszego. Książka wprowadzi Cię w świat mojego dzieciństwa i pokaże, że ze złego może powstać coś dobrego. Musisz tylko znaleźć odpowiedni klucz do swoich marzeń.

Miłej lektury!

Monika Brinkman-Mączka
https://www.facebook.com/JestemWartaMiliony

Źródło: /http://www.jestemwartamiliony.com/

Dostępna w

Opinie o: "Jestem warta miliony!"

Opinia

Awatar użytkownika

Monika Brinkman-Mączka napisała książkę, która jest na poły biografią, ale w głównej mierze, to mapa życia, jaką sama przeszła, i przed którą chciałaby innych przestrzec. To pisemny dziennik oczyszczenia. To pamiętnik, którego pisanie miało terapeutyczne tło. To wnikliwa analiza przeszłości i przywrócenie śmierdzącego bagna, z którego udało się wyjść. Wyjść dzięki sobie. Upartość, głupia nadzieja i pragnienie – to było zawsze i tylko to ratowało. Tylko to...


Mała Monika krzyczy „Rozumiałam to wszystko...”. Krzyki, kłótnie, głód i brak domu. A przecież dziecko nie chce tego doświadczać. To wszystko sprawia ból, dziecko krwawi do środka, płacze do wnętrza. Dziecko umiera zakrywając uszy, chowając się po kątach, chcąc zniknąć z tego świata. Bo ten świat jest czarny, brudny i obcy. Tu nic nie ma. Tu NIKOGO nie ma.

Dziewczynka, która zbyt szybko musiała dorosnąć. Nie było koleżanek, zabaw w piaskownicy, beztroski dorastającego dziecka. Nie było miłości, przytulania, ciepła. Nie było domu.

Zapytasz – co było?


Była nieczuła i pijana mama, był ukochany braciszek Gucio, był alkohol i wiele mężczyzn. I był ból, głód, łzy. Była melina dostępna dla każdego. I była ona, Monika, która widziała za dużo. O wiele za dużo.


http://autorzy365.pl/mapa-zycia-moniki-brinkman-maczki_a7261

9 styczeń 2023 17:46

Opinia

Awatar użytkownika

Trudne dzieciństwo – przykre doświadczenia, brak zrozumienia – ile może unieść na swoich małych ramionach bezbronne dziecko? Dla tej dziewczynki (dla wszystkich dzieci w tej dysfunkcyjnej rodzinie) zabrakło miłości… Rodzina, której zadaniem jest wspierać dziecko, pomagać, dawać nadzieję – zawiodła na całej linii.


Życie Moniki od początku to cienie, smutki, żale, upadki czasem maleńkie wzloty. Życie jej nie rozpieszczało – najbliższe osoby zawiodły, sama musiała o sobie decydować i troszczyć się nie tylko o siebie, ale i rodzeństwo. Wielokrotnie doświadczała głodu, a lęk o podstawowe potrzeby i strach o jutro to chleb powszedni… I mogłoby się wydawać, że nie ma tu nadziei na lepsze jutro, na realizacje siebie, bo skąd czerpać przykład? A jednak okazało się inaczej. Przyszłość pokazuje, że Monika to silna, dobra i odważna kobieta! Determinacja, wola walki, wiara w realizację marzeń dodało jej sił. Jestem warta miliony! – krzyczy autorka… miliony wartości, miłości, przyjaźni, przyjemności… Jestem wiele warta! Ty też możesz! Pomimo przeciwności losu – co nas nie zabije to nas wzmocni! To prawda!


Ta książka to żywy dowód na to, że nic w życiu nie jest niemożliwe, wszystko można jeśli się czegoś bardzo pragnie.

http://autorzy365.pl/jestem-warta-miliony-recenzja_a7260

6 styczeń 2023 13:49

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jestem warta miliony!"

Jestem warta miliony - recenzja

  Rodzina, to brzmi dumnie! Rodzina to znacznie więcej niż pokrewieństwo, to miłość, ostoja, spokój, ciepło, radość, zrozumienie, szacunek, akceptacja – długo by wymieniać… A co jeśli rodzina zawiedzie? W tej rodzinie zabrakło wszystkiego, co dziecku daje poczucie bezpieczeństwa. Zabrakło miłości, a to przecież fundament, na którym buduje się relacje. Role pełnione przez poszczególnych jej członków zostały zmienione, wykrzywiony został obraz rodziny. Wszystko jakby do góry nogami. Trudne dzieciństwo...

Mapa życia Moniki Brinkman-Mączki

„Dziecko zaczęło być świadkiem obrzydliwych scen... Pojawiało się wszystko prócz miłości. Jeśli ktoś kiedyś mi powie, że małe dziecko nie widzi, małe dziecko nie słyszy, małe dziecko nie czuje, małe dziecko nie wie, o co chodzi, to powiem, że jest w wielkim błędzie. Pamiętam! Widziałam! Słyszałam! Czułam! Rozumiałam to wszystko...” Monika Brinkman-Mączka napisała książkę, która jest na poły biografią, ale w głównej mierze, to mapa życia, jaką sama przeszła, i przed którą chciałaby innych...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl