Zen gotowania pieniędzy

| Dodano: 22 grudzień 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Poradnik dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym, w tym finansowym.

Jak zaznacza sam autor, to opowieść o tym, jak zmienić źródło problemu i jego przyczynę, a mianowicie świadomość finansową. Autor sam przez wiele lat zgłębiał tematykę pieniądza w swoim życiu, i doszedł do wniosku, że źródłem naszych problemów z pieniędzmi jest błędne podejście, które wyklucza pieniądz ze sfery medytacji. Tylko na drodze poznania siebie i połączenia pieniędzy z duchowością jesteśmy w stanie zrewolucjonizować swoje życie finansowe. Książka opiera się na koncepcji Mnicha Finansowego – to ktoś, kto traktuje pieniądze jako profanum, a rozwój duchowy jako sacrum. Przez całą opowieść przewijają się cytaty Mnicha, ale nie tylko – każdy z nich wnosi nową wartość do omawianego zagadnienia.

"Obecnie, w chwili pisania tej książki, Mnich Finansowy to świadomość finansowa, którą rozwijam w sobie. Łączę duchowość z pieniędzmi poprzez drogę poznawania siebie. Jedną ze zmian, którą wprowadziłem, to praktyka medytacji z wizualizacją. Pieniądze są tam pluszowymi misiami, z którymi bardzo lubię przebywać.
Kiedy więc myślisz o pieniądzach, zawsze pamiętaj, że to twoje myśli zmienią sposób, w jaki zarządzasz nimi i w jaki sposób je zarabiasz. Wiele razy, gdy przeżywamy kryzys, zwykle myślimy o rzeczach, których nie mamy. To jest zasadniczy błąd. Nie myśl o tym, czego nie masz, nie lituj się nad sobą. Negatywne myśli nie dają pozytywnych rozwiązań".

Pozycja polecana szczególnie tym, którzy pasjonują się rozwojem osobistym, psychologią oraz chcą pogłębiać swoją świadomość finansową i poprawić swoją relację z pieniędzmi.

Jest to świetne opracowanie doświadczonego autora, który w prosty i przejrzysty sposób opisuje, jak rozwijać swoją świadomość finansową na drodze poznania siebie. Podaje konkretne przykłady, wsparte swoim doświadczeniem i badaniami, oraz formułuje proste zasady i zalecenia, dzięki którym łatwo można wdrożyć w swoje życie realne zmiany.

Całość jest urozmaicona ciekawostkami związanymi z historią pieniądza.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/zen-gotowania-pieniedzy/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zen gotowania pieniędzy"

Opinia

Awatar użytkownika

Zen gotowania pieniędzy” to przewodnik, kompendium wiedzy i poradnik psychologiczny w jednym. To mapa, którą autor daje ci do rąk i namawia do poznania. Siebie i reszty. Zacznij od siebie, potem będzie łatwiej, będzie lżej i … odruchowo. Stawiaj kroki na ścieżce bogactwa.


http://autorzy365.pl/zen-gotowania-pieniedzy-recenzja_a7259

5 styczeń 2023 18:41

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zen gotowania pieniędzy"

Zen gotowania pieniędzy - recenzja

Można ograniczać choćby do wielkości mieszkania (czy nie za dużo w nim... bibelotów?), do obszaru kuchni (czy te wszystkie garnki, przyprawy lub kubki są potrzebne? Czy aby nie zagracają półek i szaf i kiedy były ostatnio wykorzystywane?), do wnętrza szafy (ilość ciuchów czasem przeraża) czy choćby do obszaru pracy i swojego stanowiska (czy wypowiadam swoją opinię współpracownikom? Czy potrafię obronić własnych racji? Czy zajmuję się kilkoma rzeczami naraz, odsuwając tą zasadniczą? Czy jestem... wydajny?)....

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl