Żona na chwilę. Część 1: Nieoczekiwane wydarzenia

| Dodano: 29 listopad 2022 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Akcja książki dzieje się w Hiszpanii. Bohaterką jest Bella, młoda i pewna siebie kobieta. Pochodzi ona z kochającej, skromnej rodziny, w której podkreślano takie cechy, jak dobroć i szacunek dla innych. Bella marzy o wspaniałym mężu i idealnym życiu. Po ukończeniu studiów podejmuje pracę w renomowanej firmie. Jak większość młodych dziewcząt zwraca uwagę na swój wygląd i uwielbia sport. Chodzi do parku, aby biegać lub jeździć na rolkach. Tam często spotyka przystojnego mężczyznę, który nie zwraca na nią uwagi. Bella jednak nie spodziewa się, że ten tajemniczy dżentelmen wywróci jej życie do góry nogami.Autorka przedstawia fakty ze swojego życia, wplatając w nie elementy fikcji. Opisuje współczesny styl życia, gdy w pogoni za rzeczami nieistotnymi ludzie często zapominają o tym, co ważne i wartościowe. Czasami nie akceptują tego, że są u kogoś w sercu tylko na chwilę.

Elżbieta Skrzyńska-Casson. Urodziła się 9 listopada 1970 r. w Dębnie. W wieku 20 lat wyjechała do Hiszpanii, w 2013 r. wraz z synem i córką udała się do Anglii, gdzie ponownie wyszła za mąż. Od najmłodszych lat pisała pamiętniki i opowiadania. W Anglii wróciła do pisarskiej pasji. W swojej pierwszej książce przeplata fakty z jej życia z fikcją literacką.

Źródło: https://wydawnictwopoligraf.pl/publikacje/zona-na-chwile-czesc-i-nieoczekiwane-wydarzenia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Żona na chwilę. Część 1: Nieoczekiwane wydarzenia"

Opinia

Awatar użytkownika

Przeczytaj, poznaj i oceń. Sam dowiedz się jakimi drogami życie prowadzi Bellę. Poznaj jej losy, zaciekaw się i stąpaj wraz z nią. Elżbieta Skrzyńska – Casson pisze o życiu. Takie ono jest. Życie zaskakuje każdego i najczęściej wtedy, gdy się tego nie spodziewa. Życie zaskakuje na każdym zakręcie. Tak jest i w powieści „Żona na chwilę”. Spotyka się dwoje dorosłych ludzi, którzy zaczynają tworzyć rodzinę. Jest radość, są obrączki na palcach i jest codzienność, a wraz z nią trudy i szarość i normalność. Bycie razem to wiele wyrzeczeń, wiele przebaczeń, ale i zrozumienia. Jednak w Belle wżera się … podejrzliwość.

Życie, gdy pragniesz, by wyhamowało, drastycznie przyspiesza. Albo hamuje wyrzucając nas poza ścieżkę, poza nawias. Czujesz to, bo w dziwny sposób nieświadomie personalizujesz się z bohaterką. Raz jesteś szczęśliwa, zaraz wpadasz w dołek psychiczny, za chwilę uprawiasz seks z mężem. Te skoki emocji sprawiają, że tli się w tobie czytelnicza ciekawość, która trzyma cię do ostatniej strony. Dokąd to zmierza? - zastanawiasz się co kilka stron.

Czy „Żona na chwilę” pieści zmysły? Czy zapowiada przygodę? A może nakazuje usiąść w zadumie, zamknąć oczy i pomyśleć o sobie? Ta powieść ma drobne zwroty akcji, które zmuszają do myślenia, wywołują reakcję u ciebie. Ale wszystko musisz poznać sam i skonfrontować. Warto, bo jest w tej powieści coś, co trudno wyłapać, a co stale krąży nad tobą i daje o sobie znać. Tajemnica, zagadka i … kolejny zakręt.

Polecam.


http://autorzy365.pl/czy-zona-na-chwile-piesci-zmysly_a7253

27 grudzień 2022 18:08

Nowa opinia

Recenzje dla: "Żona na chwilę. Część 1: Nieoczekiwane wydarzenia"

Czy „Żona na chwilę” pieści zmysły?

Ona ma ostatnie wakacje w życiu. Koniec studiów, początek pracy. To wszystko zmienia, trzeba dorosnąć i „nabrać rozumu”. Są nocne imprezy, picie i poranny kac. I tak dzień po dniu, noc po nocy. Mieszkanie u rodziców, spanie do południa i beztroska mają swoje plusy. Aż zaczyna się etap rozsyłania podań o pracę i angaż. I firma, która pasjonuje i potrzeba dorośnięcia i wzięcia za siebie odpowiedzialności. Wyjścia z przyjaciółmi są, ale tylko w piątki. I można tak żyć. Dach nad głową jest, kac weekendowy też...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl