Rozłam w rodzinie Jak uzdrowić relacje z bliskimi

| Dodano: 28 listopad 2022 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Poznaj sposób na odbudowanie rodzinnych więzi

Susan, mimo że ma dwóch synów, od lat święta spędza samotnie. Elena od dawna nie rozmawia z matką, a Roya zmuszono do wyboru między krewnymi a ukochaną żoną. Zerwanie stosunków z najbliższymi to problem milionów rodzin na całym świecie. Jest źródłem cierpienia, dotkliwego poczucia wstydu i osamotnienia. 

Karl Pillemer wskazuje najczęstsze przyczyny ochłodzenia stosunków w rodzinie oraz wpływ tej sytuacji na wszystkich jej członków. Na podstawie doświadczeń osób, którym udało się odbudować zerwane więzi, oraz wieloletnich badań ukazuje sposoby poprawy i uzdrowienia stosunków. Zaproponowane przez niego strategie i praktyczne wskazówki pomogą załagodzić konflikty i odtworzyć relacje z krewnymi.

Książka Rozłam w rodzinie pozwoli Ci odbudować satysfakcjonującą więź z najbliższymi. To połączenie niezwykle szczerych i wzruszających historii, wiedzy naukowej i skutecznych narzędzi naprawczych, które wskażą drogę do pojednania.

 
Dzięki tej książce:

poznasz przeszkody stojące na drodze do ugody
uporządkujesz i poprawisz relacje rodzinne
nabierzesz dystansu i nauczysz się zapobiegać konfliktom

Źródło: https://wuj.pl/ksiazka/rozlam-w-rodzinie ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Rozłam w rodzinie Jak uzdrowić relacje z bliskimi"

Opinia

Awatar użytkownika

Dr Karl Pillemer przeprowadził liczne badania dotyczące wpływu „wyobcowania” na jednostki i rodziny jako całość. Rozłam w rodzinie stanowi pokłosie długoletnich zainteresowań autora, czyli analizę rozwoju społecznego i promocję innowacyjnych rozwiązań w ramach sfery publicznej. Analizując rozwój i przemianę człowieka w kontekście rodziny; od narodzin do śmierci; stworzył poradnik jak uzdrowić relację z bliskimi.


Ta książka nie ma być panaceum na wszystko, co dolega rodzinom rozbitym przez separację, rozłąkę lub inne konflikty, ale może trochę złagodzić ból, jaki temu towarzyszy i być może rozpocząć proces gojenia, uzdrawiania relacji z bliskimi. Książka jest zdecydowanie pomocna w rozwiązywaniu problemów rodzinnych. Autor próbuje zrozumieć wyobcowanie rodziny i możliwe jej pojednanie. Promuje metody skutecznego pojednania, ale omawia również granice i oczekiwania. Autor na bazie przeprowadzonych licznych wywiadów lub ankiet wydobył najważniejsze lekcje dotyczące wyobcowania i pojednania w rodzinie. Pillemer zapewnia zestaw strategii – „zestaw narzędzi” – do racjonalnego radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Ta książka to wspaniała pomoc dla rodzin zmagających się z nieporozumieniami, których w rodzinach nie brakuje.


Świadomość, że nie jesteśmy sami w tej często nierównej walce, nie rozwiązuje bólu zerwanych rodzinnych relacji i więzów. Jednak im więcej wiemy o wyobcowaniu, tym bardziej możemy się z nim pogodzić, bądź coś w tym kierunku robić. Rzekomo chowając rodzinne problemy pod pozorem, że wszystko jest w porządku, krzywdzimy siebie i nasze rodziny. Być może wymaga to bardziej otwartego podejścia, że ​​żadna rodzina nie jest idealna i że dążenie do doskonałości w rodzinach nie jest osiągane poprzez zakrywanie, ale poprzez trudne rozmowy i głęboką troskę.


http://autorzy365.pl/jak-uzdrowic-relacje-z-bliskimi_a7241

15 grudzień 2022 18:10

Nowa opinia

Recenzje dla: "Rozłam w rodzinie Jak uzdrowić relacje z bliskimi"

Jak uzdrowić relacje z bliskimi?

To, co jeden członek robi lub czego nie robi, wpływa nie tylko na niego, ale także na wszystkich innych członków rodziny. To jest jak gra w bilard. Kiedy wystrzelisz białą bilę w grupę innych bil, rozrzuci je w różnych kierunkach; niektóre bardziej niż inne. Aby rodzina mogła dojrzeć jako system, musi mieć zdrowy system emocjonalny. Celem każdego systemu rodzinnego jest wbudowywanie indywidualnych relacji każdej osoby w sposób, który rodzi współpracę, szacunek, życzliwość i miłość. Rodzice wzorują się...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl