Marzenie panny Benson

| Dodano: 29 pażdziernik 2022 | Dodana przez: Agnieszka Kusiak

Share

Okładka

Twoja ocena

Brawurowa opowieść o sile kobiecej przyjaźni

Mając lat dziesięć, Margery Benson się zakochała. Mając lat czterdzieści sześć, uświadamia sobie, że to ostatni moment, by odnaleźć tę miłość i zacząć wszystko od nowa. Rzuca pracę nauczycielki i postanawia podążyć za marzeniem z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, który przed laty oczarował ją na ilustracji w książce o niesamowitych stworzeniach.

Na jej ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta na ekspedycję do Nowej Kaledonii zgłasza się niejaka Enid Pretty. Ubrana w jasnoróżowy kostium blondynka nie wygląda na osobę, która ma jakiekolwiek pojęcie o takich wyprawach. Margery nie znosi jej od pierwszego wejrzenia, ale nie ma wyboru. Jeśli chce wyruszyć w podróż, jest skazana na Enid…

Rachel Joyce w olśniewający sposób opowiada o tym, co można odnaleźć, jeśli naprawdę się tego pragnie, a także o tym, co to znaczy być kobietą. Przede wszystkim jednak Marzenie panny Benson to niezwykła historia o sile kobiecej przyjaźni, dzięki której można osiągnąć nawet to, co wydaje się niemożliwe, i przeżyć przygodę, która zmieni życie.

Bestseller „New York Timesa”
Wilbur Smith Adventure Writing Prize
Najlepsza książka 2020 roku według „Woman & Home”, „Daily Mail”, „Bookmark” i „Good Housekeeping”

Źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/marzenie-panny-benson-rachel-joyce-227305 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Marzenie panny Benson"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Marzenie panny Benson"

Każdy ma jakieś marzenia

A jakie jest pragnienie tytułowej Panny Benson? To coś, co zasiał w niej tata. Kochany pasjonat atlasów o rzadkich okazach owadów, miłośnik flory i fauny. Mała dziewczyna przychodziła do niego i wraz ze starszym panem pochylali się nad stronami tajemniczych ksiąg i albumów, zanurzali w zdjęciach i obrazkach, snuli opowieści o niespotykanych okazach. Ojciec zaszczepił w małej córeczce pasję i pragnienie. Pragnienie odnalezienia złotego chrząszcza. Mija trochę lat, czterdziestoletnia obecnie Margery...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl