Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom

| Dodano: 25 pażdziernik 2022 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom niesie wsparcie nie tylko tym, którzy cierpią z powodu stanów depresyjnych, ale każdemu, kto tęskni za radością życia. Przedstawiono tu w zwięzłej formie problemy, z którymi boryka się większość z nas: od akceptacji siebie i swoich emocji, poprzez schematy myślowe, które determinują nasze zachowania i wywołują w nas gniew, aż po relacje z toksycznymi ludźmi.

Autor, doświadczony coach i trener biznesu, zebrał w tej książce sprawdzone metody, które pozwolą zapanować nad przygnębieniem, niskim poczuciem wartości, lękami, apatią, nadpobudliwością czy poczuciem wyalienowania. Jego poradnik rozwoju emocjonalnego ma też praktyczny wymiar, zawiera bowiem zestawy technik i ćwiczeń, które są łatwe i bardzo skuteczne w codziennym zastosowaniu.

Jeśli czujesz się przytłoczony problemami dnia codziennego, sięgnij z autorem tej książki do źródła swoich trudności i wprowadź w życie zawarty w niej program regeneracyjno-rozwojowy, by wreszcie nawiązać kontakt ze sobą, odzyskać wewnętrzną wolność i zacząć cieszyć się własnym życiem.

To, że trafiłeś na tę książkę, oznacza, że uczyniłeś krok na drodze do większej samoświadomości – jedynego źródła siły, które jest odnawialne i niewyczerpane. Nie jest ono zasilane przez twoje otoczenie czy sytuację materialną, ale czerpie z twoich głębokich zasobów, które krok po kroku będziesz w sobie odkrywał i uczył się z nich korzystać. Uczucie, które pojawia się, kiedy zaczynamy rozumieć, iż sami stwarzamy swój świat i nie jesteśmy niewolnikami sytuacji bez względu na to, jak ocenialiśmy ją do tej pory, jest jedyne i niepowtarzalne. Stopniowo w nasze życie wkracza wówczas wolność, spokój i równowaga.
Ty także masz szansę je odczuć.

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom"

Opinia

Awatar użytkownika

Oto kolejny poradnik, który tym razem ma szczególnie pomóc w przypadku depresji, leków I pozbycia się toksycznych ludzi.

Znajdziemy tutaj wyjaśnienie tych problemów, braku akceptacji, problemów z emocjami i z ludźmi.
Poza wiedzą to przede wszystkim metody która pomagają na niskie poczucie wartości, pomagają zwalczyć lęk, wyalienowanie czy nadpobudliwości. Wszystkie te metody i ćwiczenia da łatwe i szybko można wykonać.

Bardzo ciekawy poradnik.

4 listopad 2022 14:10

Opinia

Awatar użytkownika

Doświadczony coach i trener biznesu Mirosław Słowikowski dzięki doświadczeniom i zdobytej wiedzy postanowił wypowiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom – napisał książkę pod tym właśnie tytułem. Jak sam stwierdził, ta książka jest próbą „skonstruowania programu regeneracyjno-rozwojowego opartego na skutecznych i sprawdzonych metodach pracy z naszymi problemami, pozwalającego wykorzystać nasz potencjał oraz mierzyć się z ograniczeniami”. Dodam jeszcze, że autor całą zdobytą wiedzę pragnął przekazać czytelnikowi w zrozumiały sposób, „nowoczesnym językiem” – i przyznam szczerze, udało mu się to zamierzenie. Książka jest napisana w przystępny, jasny i komunikatywny sposób.

Czytamy w niej o tym, jak zmiany stylu życia są prostymi, ale potężnymi narzędziami w leczeniu depresji i lęków oraz stanowią istotny element zintegrowanego podejścia do leczenia. W niektórych przypadkach same zmiany stylu życia mogą pomóc w depresji lub złagodzić stany lękowe, dlatego warto zacząć od razu. Ważne jest to i tutaj wieli szacunek dla autora, który wyjaśnia,  że jeśli cierpimy na umiarkowaną lub ciężką depresję, lub stany lękowe, natychmiast mamy poszukać profesjonalnej pomocy, a poradnik stosować jako wsparcie. Gdyż ma on charakter terapeutyczno-rozwojowy i jest wsparciem w zrozumieniu procesów emocjonalnych, które w nas zachodzą. To także źródło ćwiczeń autoterapeutycznych, a część technik relaksacji, które tutaj przedstawił to znane i wypróbowane sposoby „zaczerpnięte z mądrości Wschodu”.


Jak zatem osiągnąć wewnętrzną wolność, jak cieszyć się spokojem umysłu i jak wyciszyć swój umysł?  Z tej książki dowiesz się jak budować poczucie własnej wartości. Jak akceptować siebie, jak uciszyć wewnętrznego krytyka, który w wielu sprawach nas ogranicza (praca z wewnętrznym dzieckiem)? Jak niedorzeczny, a zarazem groźny jest mechanizm projekcji? Możemy przeczytać o gniewie, jak sobie z nim radzić (któż nie ma problemu z wyrażaniem gniewu – bo nie wypada, pojawia się potem poczucie winy itd.). I mała ciekawostka, która trochę mnie zaskoczyła: „Gniew jest nie tyle niszczycielskim demonem, ile raczej niezrealizowaną potrzebą zmiany” – muszę się temu przyjrzeć uważniej J


Ciekawostką jest rozdział o toksycznych ludziach w naszym życiu – ludziach, którzy sprawiają, że czujemy się niepewni, zagubieni, niezdolni do podejmowania własnych decyzji wręcz powiedziałabym wybrakowani. Nie brakuje ich wokół nas, „wampiry energetyczne” po spotkaniu, z którymi czujemy się zmęczeni, a nawet wyczerpani. Poznamy postawy toksycznych ludzi oraz sposoby radzenia sobie z nimi.  Będzie trochę o schematach myślowych oraz ciekawy rozdział o tym, kiedy warto żyć, czyli kilka słów o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Mnie osobiście zainteresował rozdział o rozpoznaniu zasad, jakie żądzą życiem – autor swoje opinie zainspirował ideami zaczerpniętymi z wiedzy o duchowości człowieka i jej związku z psychiką. A już przysłowiową wisienką na torcie jest rozdział, w którym zawarte zostały ćwiczenia wspierające regenerację i rozwój skutecznych w codziennej pracy z emocjami (praktykowane systematyczne przynoszą niesamowite rezultaty).


Ciekawa książka, wiele cennych wskazówek w drodze do większej samoświadomości, które krok po kroku w sobie zaczniemy odkrywać i co najważniejsze uczyć się z nich korzystać. Nie jest to książka, którą przeczytasz od deski do deski, warto często do niej zaglądać, zgłębiać wiedzę, i systematycznie stosować w życiu – tylko wtedy wraz z autorem będziemy mogli zdecydowanie i głośno (tak brzmi tytuł tej książki) powiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom.

4 listopad 2022 13:55

Nowa opinia

Recenzje dla: "Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom"

Zacznij cieszyć się życiem

  Któż w tym zwariowanym, pędzącym z niesamowitą prędkością świecie potrafi funkcjonować bez różnych psychicznych dolegliwości? Kogo nie dotyka stres? Powiem więcej, czy w naszym otoczeniu, w domu, pracy nie brakuje ludzi, którzy odbierają nam energię, wręcz ją z nas wysysają? Zmagamy się z różnymi rodzajami lęków, o depresji nie wspomnę. Uczucie smutku, beznadziejności i obniżona energia. Niepokój, który wywołuje uczucie zdenerwowania, zmartwienia lub przerażenie. Problemy dnia codziennego nas przytłaczają,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl