Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia

| Dodano: 24 pażdziernik 2022 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Badania naukowe potwierdzają: myśli i emocje wpływają na biochemię naszego ciała i mają ogromny wpływ na sposób funkcjonowania organizmu. Mogą wspomagać dobrostan i zdrowie, mogą też niestety sprzyjać chorobom.

Co możemy zrobić by poprawić jakość swojego życia i zdrowia? Już dziś, teraz?

Bez zewnętrznych narzędzi i pomocy, używając jedynie tego co mamy zawsze pod ręką, czyli siebie i swoich wewnętrznych zasobów?

Na te pytania Orinie Krajewskiej odpowiadają światowi specjaliści. Naukowcy, terapeuci, lekarze i nauczyciele duchowi. Odwołując się do nauki i własnych doświadczeń przedstawiają różne prozdrowotne praktyki.

Czym jest dla nich duchowość w życiu codziennym?

Uzupełnieniem rozmów są ćwiczenia do samodzielnego zastosowania. Dzięki temu książka jest nie tylko fascynującą podróżą po prozdrowotnych praktykach i duchowych tradycjach, ale też poradnikiem zachęcającym do praktykowania niektórych z opisanych metod od razu, w domu.

Źródło: https://sensus.pl/ksiazki/sila-umyslu-sila-emocji-duchowe-sciezki-zdrowia-orina-krajewska,dusczd.htm ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia"

Opinia

Awatar użytkownika

W rozmowach z Oriną Krajewską; aktorką i prezeską Fundacji Małgorzaty Braunek nie można pominąć propagatorką holistycznego stylu życia; odwołując się do nauki przede wszystkim oraz do własnych doświadczeń światowi eksperci, duchowi nauczyciele, terapeuci oraz naukowcy omawiają różne prozdrowotne praktyki. Odpowiadają na pytanie, czym jest duchowość w życiu codziennym oraz co możemy zrobić, by poprawić jakość swojego życia i zdrowia. W książce "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" została przedstawiona cenna wiedza z zakresu  medyczny i psychologii. Możemy przeczytać o tym jak stres, lęk, smutek mają ogromny wpływ na dolegliwości ciała i jak ogromny wpływ ma na rozwój chorób.

Ta książka to cenne źródło informacji poparte dowodami osób na co dzień zajmujących się zdrowiem bądź też rozwojem osobistym dając niesamowity „przekrój różnych podejść i sposobów postrzegania rzeczywistości”. Każdy temat został bardzo szczegółowo omówiony, każdy z rozmówców wyjątkowo podszedł do tematu, nie narzucając, a jedynie naświetlając swoje podejście do zagadnienia, poparte własnym bogatym, długoletnim doświadczeniem, z którego czytelnik może tylko czerpać cenną wiedzę i spostrzeżenia. Dzięki temu można spojrzeć na niektóre kwestie w zupełnie z innej perspektywy, nie musimy ze wszystkim od razu się zgadzać i brać za pewnik, bez możliwości przeanalizowania treści. Warto pozwolić by zdobyta wiedza z tej książki rezonowała w nas jakiś czas, pozwoliła otworzyć się na integralne podejście do zdrowia i holizmu – i zapewniam, każdy z tej skarbnicy wiedzy weźmie coś cennego dla siebie. Odkryje nowe podejście do różnych metod leczenia oraz utrzymania się w dobrym zdrowiu.

 

„Niektóre rozmowy dotykają tematu naukowo (…) Inne są praktycznymi poradami i opisem konkretnych metod, a niektóre zapraszają do świata wyobraźni, intuicji i inspiracji.”


Ten podręcznik doskonale nam to wszystko zobrazuje, w przystępny, zrozumiały i przyjemny sposób. Dodatkowym atutem i tak jakby uzupełnieniem rozmów są praktyczne ćwiczenia, aby zdobyta wiedza w natłoku codziennych spraw nie uleciała, ale by można, krok po kroku wprowadzić ją do codziennego praktykowania. 

 

Po zgłębieniu wiedzy bogato przedstawionej w tym poradniku odpowiesz sobie na pytanie: Jakie jest Twoje podejście do holistycznego stylu życia? Dla mnie to podejście do życia, które uwzględnia wielowymiarowe aspekty dobrego samopoczucia. Stałam się aktywnym jej uczestnikiem, jeśli chodzi o decyzje dotyczące zdrowia i procesów leczenia, w tym wyborów dotyczących stylu życia wyznaczających kierunek na dobre samopoczucie. Dla mnie holistyczne podejście do życia oznacza dbanie o wszystkie te aspekty. I uważam, że im bardziej przyjmiemy zintegrowaną perspektywę jako swój styl życia, tym bardziej będziemy mogli cieszyć się jak najlepszym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. I śmiało mogę podpisać się pod słowami autorki książki  "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia", że książka ta jest: „próbą przyjrzenia się duchowości, sile umysłu, emocjom, naszym wszystkim wewnętrznym zasobom i temu, jak determinują one nasze zdrowie. Ile jesteśmy w stanie zrobić dla siebie „domowymi sposobami”, mając do dyspozycji tylko i aż siebie – swój oddech, swoje ciało, uczucia i myśli?” . Wystarczy tylko, a może aż wsłuchać się w siebie – otworzyć się na siebie – dać głos sobie! Doskonały poradnik – polecam!


cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/dlaczego-holistyczne-podejscie-do-zycia-jest-wazne_a7193

28 pażdziernik 2022 17:58

Opinia

Awatar użytkownika

"Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia" jest niesamowitą skarbnicą wiedzy medycznej, psychologicznej, a także wspaniałym świadectwem na to, że nadal mamy co badać w kwestii ludzkiego zdrowia. Jak wiele zależy od nas samych... - często ciężko nam w tę myśl uwierzyć, a naprawdę okazuje się to być... tak proste, naturalne, instynktowne... Książka Oriny Krajewskiej to przeprowadzone i opracowane przez nią rozmowy ze specjalistami z całego świata - specjalistami od niekonwencjonalnych sposobów leczenia, którzy otwierają umysły czytelnika na nowe sposoby uzdrawiania ciała poprzez początkowe uzdrowienie ducha. Poradnik idealnie trafił w moje gusta zarówno pod względem językowym - specjalistyczne treści wyjaśnione w przystępny sposób, aby mógł zrozumieć je każdy - jak i pod względem samego bogatego wnętrza. Sama od dłuższego czasu korzystam z niekonwencjonalnych sposobów zdrowienia i wiem, że - tak jak mówią lekarze w poradniku Oriny - to właśnie od zdrowia ducha zależy zdrowie fizyczne. Cieszę się, że mam sposobność zetknięcia się więc z takimi treściami i pogłębieniem swojej wiedzy w tym temacie. Książka opatrzona jest w ćwiczenia praktyczne, abyśmy nie pozostali jedynie z teorią, którą ciężko czasem przełożyć na życie. Polecam każdemu, kto jeszcze nie odkrył lub dopiero zaczyna odkrywać, jak istotne jest zdrowie umysłu i duszy.

28 pażdziernik 2022 17:54

Nowa opinia

Recenzje dla: "Siła umysłu. Siła emocji. Duchowe ścieżki zdrowia"

Dlaczego holistyczne podejście do życia jest ważne?

To samo dotyczy naszego zdrowia. Holistyczne podejście do zdrowia skupia się na leczeniu całego człowieka, uwzględniając aspekty psychiczne i społeczne, a nie tylko objawy choroby. Podkreśla to jak ważne jest znaczenie całego układu ciała, a nie jego poszczególnych części, które są traktowane indywidualnie. Obejmuje to połączenie umysłu, ciała, ducha.   Pandemia zmieniła sposób, w jaki myślimy o normalności – zaczęliśmy wnikać głębiej w siebie, lepiej rozumieć nasze otoczenie i być bardziej świadomymi naszych...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl