Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców

| Dodano: 20 pażdziernik 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Czy ciągle szukasz aprobaty swoich działań u innych?

Czy skupiasz się na zaspokajaniu cudzych potrzeb kosztem własnych?

Czy sądzisz, że tylko poświęcenie jest dowodem miłości?

Czy dbanie o siebie uważasz za oznakę egoizmu?

Czy masz trudności z wyznaczaniem i egzekwowaniem swoich granic?

Czy obawiasz się wyrażać odmienne zdanie?

Czy stale zmagasz się z gniewem, smutkiem, urazą lub wstydem?

Jeśli twoja odpowiedź na większość z tych pytań brzmi "tak", to ta książka jest dla ciebie!

Rodzice niedojrzali emocjonalnie oczekują, że to ich dziecko będzie stawiało na pierwszym miejscu. Nie dbają o zaspokojenie jego potrzeb, ignorują jego uczucia, nie szanują jego granic. Dzieci takich rodziców wyrastają na ludzi wycofanych, których przepełniają wstyd, gniew i lęk. Na ludzi, którzy nie mają dostępu do swojej intuicji i do swoich emocji, szukają aprobaty zamiast prawdziwej relacji i zawsze stawiają siebie na ostatnim miejscu.

Możliwe jest jednak inne podejście do życia - takie, które pozwala umiejętnie troszczyć się o siebie w każdej sytuacji. Dbanie o siebie nie oznacza egoizmu, lecz szanowanie swoich potrzeb i życie zgodnie ze swoim wewnętrznym głosem. Czas postawić na pierwszym miejscu siebie, bo zdecydowanie na to zasługujesz!

"Jesteś wartościowym, wystarczającym, ważnym człowiekiem i zasługujesz na miłość bez względu na to, jakie odczucia towarzyszyły ci w relacji z rodzicami. Potraktuj tę książkę jako przewodnik i rozpocznij proces zdrowienia, troszcząc się o siebie tak, aby móc wzrastać i budować pewność siebie. Jedyną relacją, w której pozostaniesz do końca życia, jest relacja, jaką stworzysz ze sobą". – Joanna Gutral, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, liderka psychoedukacji, podcasterka w Kind Mind

Ta książka zasadniczo traktuje o miłości. Lindsay C. Gibson z uzdrawiającą empatią i miłością przemawia bezpośrednio do czytelnika, ofiarując mu przewodnik po współczującej i zdrowej miłości do siebie i do innych. Swoją mądrością dzieli się w krótkich rozdziałach wypełnionych umacniającymi strategiami dbania o siebie i zabawnymi metaforami. Jej cenne spostrzeżenia budzą reakcje od niepohamowanego śmiechu po smutek, ale ostatecznie dają nadzieję i dodają odwagi.

Źródło: https://www.gwp.pl/wychowani-przez-niedojrzalych-emocjonalnie-rodzicow.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców"

Opinia

Awatar użytkownika

„Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców” ten niezbędny przewodnik zawierający codzienne wskazówki i narzędzia, które pomogą czytelnikowi leczyć niewidzialne rany spowodowane dorastaniem z niedojrzałymi rodzicami. Czytelnicy dowiedzą się, jak pielęgnować samopoznanie, jak zaufać swoim emocjom i przestać stawiać potrzeby innych ponad własne, aby móc poprawić swoje relacje i zbudować pewność siebie w radzeniu sobie z wyzwaniami życiowymi.


Praca dr Gibsona jest dokładnie zbadana, przejrzysta i pełna pomocnych przykładów i praktycznych wskazówek. Pomaga czytelnikowi pogodzić się i zaakceptować to, co może być emocjonalnie niesatysfakcjonującą relacją z rodzicami. Opisuje, jak poprawić dynamikę relacji. Daje wskazówki, jak rozpoznawać, identyfikować i reagować na interakcje z rodzicami w sposób, który daje największą wolność emocjonalną.


Ta książka może być źródłem uzdrowienia dla dorosłych dzieci, których rodzice byli niedostępni — szczególnie dla młodych dorosłych. Jest również badawcza dla psychologów, terapeutów, przyjaciół i każdego, kto pracuje, troszczy się i wspiera ludzi opisanych w tej książce. Zawodowe doświadczenie autorki pozwala jej przewidywać ludzkie emocje i powściągliwość – i delikatnie zachęcać ich do działania. Jest to również bardzo dobra książka dla każdego, kto ma rodziców, którzy mogą wydawać się powściągliwi, chłodni lub zdystansowani, albo tacy, którzy mogą wydawać się egocentryczni lub narcystyczni.


Książka ostatecznie pokazuje, jak nawiązać z rodzicami taki rodzaj relacji, jakiego zawsze pragnęliśmy; taki, w którym w końcu będziemy czuć się swobodnie, przebywając w ich towarzystwie. Największym dowodem na jakikolwiek wysiłek samorealizacji jest to, że pozostajemy w kontakcie ze sobą bez względu na to, w co ktoś inny próbuje nas wciągnąć.

http://autorzy365.pl/niedojrzalosc-emocjonalna-rodzicow_a7197

31 pażdziernik 2022 07:29

Nowa opinia

Recenzje dla: "Wychowani przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców"

Niedojrzałość emocjonalna rodziców

  Dojrzałość emocjonalna i inteligencja emocjonalna obejmują samoświadomość, empatię i samoregulację emocjonalną, a także świadomą komunikację, współpracę, kreatywne rozwiązywanie problemów i skuteczne rozwiązywanie konfliktów. Posiadanie rodzica, który jest niedojrzały emocjonalnie, może być bardzo frustrujące i powodować kwestionowanie poczucia własnej wartości i postrzegania rzeczywistości. Według psychologa klinicznego, Lindsay C. Gibson, istnieją cztery typy niedojrzałych emocjonalnie rodziców:...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl