Państwo 1

| Dodano: 19 pażdziernik 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Historia osadzona w świecie antyutopijnym, gdzie autor ostrzega jak może wyglądać świat, gdy prowadzona polityka opiera się na radykalnych poglądach.

Od upokorzenia (aksamitnego niewolnictwa) do buntu (aksamitnej rewolucji). Od „Prawo miało nas chronić” do „Niewolnice – nigdy więcej!”. Po drodze poleje się krew – nie tylko wskutek nielegalnej aborcji, ale też zabójstwa w afekcie.
Będzie gwałt i strach, ale będzie również współczucie i solidarność.

To w błyskawicznym skrócie historia kobiet w mizoginistycznym Państwie, które powstało, by w sposób usankcjonowany przez prawo ograniczyć prawa kobiet.

Jackowiak obnaża obłudę „porządku”, w którym prawo za pomocą wzniosłych zapisów i regulujących wszystko paragrafów służy jednej grupie do zdominowania i podporządkowania sobie innej. Prawo – także w formie konstytucji – jest zatem parawanem, fasadą, za którą działa zorganizowany i bezwzględny aparat represji, eliminujący kijem wrogów systemu i nagradzający marchewką jego zwolenników.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/panstwo-1/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Państwo 1"

Opinia

Awatar użytkownika

Państwo w Państwie 1 Damiana Jackowiaka jest już tworem SF (science fiction), przyszłościowym, ale ma jeszcze mnóstwo elementów rzeczywistych (non fiction) dalekich od fantazji, w dodatku łatwych do identyfikacji, które pozwolą czytelnikom (a zwłaszcza czytelniczkom) utożsamić się z bohaterkami powieści – nie tylko trzema głównymi, ale także z postaciami drugiego planu. Oczywiście kobietami. Mężczyzn do naśladowania w Państwie brakuje.

http://autorzy365.pl/panstwo-w-panstwie-1_a7184


21 pażdziernik 2022 08:51

Nowa opinia

Recenzje dla: "Państwo 1"

Państwo w Państwie 1

Jak do tego doszło? Każdy ma swoją odpowiedź i własne doświadczenia. Autor, który bez ogródek ujawnia niechęć wobec  zwyrodniałej dominacji, dzieli się z czytelnikami własnymi przemyśleniami na ten temat: „…tylko tak można było zniewolić cały kraj. Gdy za Naczelnikiem stało nie tylko poparcie społeczne, ale też moralny autorytet Kościoła – łącznika między władzą ludzką i bożą – oraz wyłączność na wiarę. Tłumy zostały porwane. Tłumy chciały zbawienia…”.Jak z tym żyć? Jak wyżej: każdy ma swoją odpowiedź i...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl