Opinie o książce: "Gwiezdne Dzieci. Świadomość"

Okładka
Wyobraź sobie, że świat i życie, jakie dotąd postrzegałeś było tylko namiastką tego jakie może i powinno być! A to kim jesteś i co tu robisz jest znacznie istotniejsze niż dotąd myślałeś. Co by się stało, gdyby została przed Tobą otwarta cała zatajana dotychczas wiedza dotycząca historii Ziemi i ludzkiej cywilizacji? Czy wiedza ta mogłaby wpłynąć na to, w jaki sposób postrzegasz świat? Czy obudziłoby to Twoją dawno uśpioną świadomość? Co, gdybyś dowiedział się, co skrywa przyszłość i jak bardzo jest ona zależna od każdego z nas? A gdybym powiedziała Ci, jak wielką masz w sobie moc tworzenia rzeczywistości. Jakie ukryte i...

Opinia

Mirosława Dudko

Awatar użytkownika
redakcja

To jedna z tych książek, które otwierają nam oczy na wiele spraw powodując, że zaczynamy widzieć więcej i więcej rozumieć. Zawarta w niej wiedza stanowi wspaniały materiał do przemyśleń nad tym, co ważne oraz obfity w treść przekaz pokazujący, w jaki sposób możemy przygotować się na zapowiadaną transformację. 
Można w to wierzyć, lub nie, ale spróbować warto. Spisane przesłania kierowane są do wszystkich ludzi, dla których dobro ludzkości i naszej Ziemi jest jedną z najważniejszych wartości. Autorka, poprzez zamieszczone przesłania, podkreśla też, że trudno jest dotrzeć do wielu ludzi z tego rodzaju informacjami, gdyż „wielu jest takich, którzy zostali całkowicie omamieni przez panujący tu system.” Wciąż tkwią oni w ograniczających programach i iluzjach tak głęboko, że nie chcą przyjąć podawanej wiedzy, która kłóci się z ich dotychczasowym, zakodowanym postrzeganiem świata. Boją się otworzyć oczy i przebudzić się z marazmu. Jednak nikt nikogo do niczego nie zmusza. Każdy ma wybór. Są tacy, którzy nie chcą wyjść poza znane schematy, ale są też tacy, którzy są otwarci na poszerzanie swoich horyzontów i pragną wiedzieć więcej, a tym samym przebudzić się z długiego snu. Można ignorować przekazywane informacje, powątpiewać a nawet ironizować, a można podejść do nich z otwartym umysłem i zadać sobie pytania, na które odpowiedzi tkwią w nas samych.


https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/11/1223-gwiezdne-dzieci-swiadomosc-tom-i.html 

2 listopad 2022 12:58

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Kusiak

„Gwiezdne Dzieci” należą do gatunku sf lecz to na wskroś realna książka osadzona we współczesności. To dramat, tragedia i science fiction w jednym. Rządzące elity są dziś. Odbiera się nam wolę, zmienia przeświadczenia, kłamstwem omamia rzeczywistość. Człowiek odkłada własną inteligencję sugerując się innymi – mądrzejszymi w jego mniemaniu, mającymi siłę przebicia i wypracowaną mowę ciał. Wzoruje się na tych, których ogląda na co dzień. Lecz to oni grają … nami. To coś na wzór pędu stada owiec za pastuchem.Anna Głowacz bawi się odniesieniem, bo ta powieść ma drugie dno, które dostrzeże tylko błyskotliwy czytelnik. Zmień niektóre słowa, a otrzymasz książkę na wskroś współczesną z sobą w roli głównej. Nie wnikając w treść, bo o niej jest wszędzie, nie analizując opinii recenzentów powiem tak: „Gwiezdne Dzieci” są idealnym odwzorowaniem tego, jak żyjemy my, teraz. Elity u władzy, bogacze na stanowiskach, manipulacje systemów – wszystko znamy z własnego poletka.
http://autorzy365.pl/ludzkosc-jest-sterowana-kontrolowana-i-ubezwlasnowolniona_a7177

12 pażdziernik 2022 10:05

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl