SAMOWSPÓŁCZUCIE Wykorzystaj techniki uważności, aby zaakceptować siebie i zbudować wewnętrzną siłę

| Dodano: 30 wrzesień 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Ośmiotygodniowy trening uważnego samowspółczucia

Wyobraź sobie, że masz obok siebie swojego najlepszego przyjaciela. Przyjaciela, który przeżywa trudne chwile, zrobił coś, czego żałuje, stoi w obliczu poważnego wyzwania albo boryka się z jakimś problemem. Okazujesz mu wyrozumiałość, troskę, współczucie, życzliwość. Starasz się być jego sprzymierzeńcem. Nie krytykujesz, nie oceniasz, jesteś blisko. A teraz wyobraź sobie, że to ty jesteś swoim najlepszym przyjacielem…

Na tym właśnie polega samowspółczucie, czyli umiejętność bycia dla siebie dobrym przyjacielem w chwilach, gdy tego najbardziej potrzebujemy: gdy czujemy się zagubieni, nieudolni, niedoskonali, bezradni. Dzięki temu możemy spojrzeć na samych siebie z akceptacją i życzliwością oraz uznać własną niedoskonałość. Praktyka samowspółczucia zwiększa poczucie własnej wartości i pomaga zwalczyć wewnętrznego krytyka. Taka postawa stanowi także niezawodne źródło wsparcia nawet wtedy, gdy nasz świat się rozpada: buduje odporność psychiczną, łagodzi lęk i przygnębienie.
Liczne badania nad samowspółczuciem wykazały, jak bardzo jest ono korzystne dla naszego dobrostanu. Ten oparty na wiedzy naukowej poradnik pokazuje, krok po kroku, jak uwolnić się od surowych osądów i niemożliwych do spełnienia standardów w celu pielęgnowania dobrego samopoczucia.

Kristin Neff i Christopher Germer są największymi autorytetami w dziedzinie samowspółczucia. W tej książce wyjaśniają w prosty, praktyczny sposób, jak zwiększyć pewność siebie, ograniczyć samokrytycyzm i traktować siebie bardziej życzliwie. Zdają się towarzyszyć czytelnikowi na każdej stronie niczym ciepli i mądrzy przewodnicy. Ten poradnik to prawdziwy skarb!

dr Rick Hanson,
autor RezyliencjI i Szczęśliwego mózgu

Ta książka to wyjątkowy przewodnik po koncepcji samowspółczucia. Aby w pełni z niej skorzystać, najlepiej czytać ją uważnie, raczej spijać treść powoli, kropla po kropli, niż łykać wielkimi haustami. Warto czerpać z poruszających ćwiczeń, wyobrażeń, przykładów, a potem pozwolić tej sile napełniać naszą codzienność. To nie jest kolejna książka o samoocenie ani o tym, co o sobie myślimy. Autorzy proponują szczególne spojrzenie na relację z samym sobą. Rzecz w tym, aby radzić sobie z nieuchronnym codziennym bólem w bardziej sensowny, świadomy i życzliwy sposób.

dr Marcin Domurat,

Trzeciafala.pl, Behawioralnie.plTen poradnik to wspaniały prezent dla siebie. Kolejne rozdziały w prosty, a jednocześnie pełen mądrości sposób pokazują, jak towarzyszyć sobie z życzliwością w codziennych burzach i niepowodzeniach, jak z delikatnością, łagodnością wzmacniać swój spokój wewnętrzny i zdolność bycia z trudnymi emocjami. Jeśli chcesz stać się swoim najlepszym przyjacielem i pomocnym wsparciem, sięgnij po tę książkę.

Katarzyna Urbaniak
nauczycielka samowspółczucia, trenerka uważnej komunikacji, mediatorka NVC

Źródło: https://www.gwp.pl/samowspolczucie.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "SAMOWSPÓŁCZUCIE Wykorzystaj techniki uważności, aby zaakceptować siebie i zbudować wewnętrzną siłę"

Opinia

Awatar użytkownika

Opisane w książce koncepcje i praktyki oparte zostały o badania naukowe oraz bazują na ogromnej wiedzy i bogatym doświadczeniu autorów w uczeniu tysięcy osób samowspółczucia. Lekcje, które czerpiemy z tej książki, obejmują odnajdywanie wspólnego człowieczeństwa, doświadczanie emocji, uspokajanie się i docenianie siebie. Wprawdzie program uważnego samowspółczucia nie jest terapią, to skutki, jakie pociąga za sobą wskazuje, jak bardzo terapeutycznie na nas oddziałuje. Podręcznik uważnego współczucia został zaprojektowany jako praktyczne narzędzie do nauki współczucia wobec siebie. Podam tylko kilka przykładów, dla których warto sięgnąć po ten poradnik.


Podręcznik uważnego współczucia jest fantastycznym praktycznym wprowadzeniem do współczucia dla siebie. Jest idealny dla osób, które uczą się poprzez działanie i tych, które chcą być prowadzone przez proces zdobywania wiedzy. Zatem wykorzystaj techniki uważności i ćwicz samo współczucie i zobacz, jak to odmieni Twoje życie!


http://autorzy365.pl/trening-uwaznego-samowspolcucia_a7179


13 pażdziernik 2022 11:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "SAMOWSPÓŁCZUCIE Wykorzystaj techniki uważności, aby zaakceptować siebie i zbudować wewnętrzną siłę"

Trening uwaznego samowspółcucia

Niesamowite! Jednak prawdziwe… a wszystko za sprawą ośmiotygodniowego treningu uważnego samowspółczucia opracowanego przez dr Kristin Neff, pionierkę w badaniach nauczania umiejętności współczucia w życiu codziennym, a jednocześnie uznaną za jedną z najbardziej wpływowych psychologów badawczych na świecie. Wraz z Chrostopherem Germerem stała się współautorem książki Samowspółczucie, książce o tym, jak wykorzystać techniki uważności, aby zaakceptować i zbudować wewnętrzną siłę. Okazywanie współczucia...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl