Faceci na karuzeli albo Księga Wejsun czyli STO LAT NIEZWYKŁYCH

| Dodano: 22 wrzesień 2022 | Dodana przez: Agnieszka Kusiak

Share

Okładka

Twoja ocena

„Życie jest karuzelą”… To dobrze oddaje fabułę tej opowieści. Życie jest bowiem karuzelą, na której kręcimy się, powodowani rozlicznymi przypadkami, często tak zdumiewającymi, jakby były tylko dla nas przeznaczone. A faceci (oni głównie) mają do tego szczególną skłonność. Trzyma się ich bowiem swoisty samczy fatalizm. I mroczne tajemnice, z których trudno się im wyzwolić. To tylko wieś Wejsuny, ale kipi tu cały świat. I liczne tabu pętające losy bohaterów: polityczne, społeczne, erotyczne…

Źródło: https://ridero.eu/pl/books/faceci_na_karuzeli/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Faceci na karuzeli albo Księga Wejsun czyli STO LAT NIEZWYKŁYCH"

Opinia

Awatar użytkownika

Na ponad 660 stronach autor zawarł życiorysy kilkunastu facetów, którzy razem na karuzeli życia tworzą wspólną opowieść o codziennych problemach, radościach, smutkach, dramatach i chwilach szczęścia. W rozmowach bohaterowie poruszają aktualne tematy z zakresu polityki, problemów społecznych, relacjach międzyludzkich, opowiadają o tym, co było, co przeżyli, o czasach przemian w XX wieku i historii naszego kraju. Wraz z bohaterami cofamy się nawet do wydarzeń sprzed prawie stu lat, podążając za różnymi wydarzeniami z życia bohaterów. Opisane losy są jednymi z wielu, jakie można by usłyszeć nie tylko na mazurskiej wsi, ale w każdym innym zakątku kraju. Opowiadają o sobie w różnych przestrzeniach czasowych, okolicznościach i towarzystwie. Każdy z nich niesie ze sobą inną historię, emocje i przeżycia, ale wszystkich łączy jedno miejsce: wieś Wejsuny na Mazurach.

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/10/1197-faceci-na-karuzeli.html

12 pażdziernik 2022 10:01

Opinia

Niesamowita historia. Piękna. Jedyna.

Awatar użytkownika

Ta powieść buzuje emocjami, nadzieją i wiarą. Wiarą, że z tego książkowego półmroku wyłoni się blask i jasność i wszystko obejmie zrozumienie.


Faceci na karuzeli...” bawi (bardzo), rozczula (też), a czasem smuci. To literacki wachlarz utkany przez Wojciecha Pieleckiego. Kolorowy, magiczny, urokliwy.

To piękna powieść, której koniec wcale nie jest końcem. Ona zostaje w tobie i żyje dalej. Można powiedzieć, że pisze się w tobie. Myślisz o niej. Wracasz do niej. I to jest miarą jej potęgi działania i odbioru.


Tu są ludzie i słowa. Słowa, które się ich łączą, sklejają w jedność. To książka pisana z elegancją, z pietyzmem i z pasją. To książka o drzewie genealogicznym, którego korzenie mocno wrosły w ziemię, by rosnąć i z roku na rok dawać soczyste owoce miłości.


I mogłabym tak pisać o niej i pisać. Bez końca.

Niesamowita historia. Piękna. Jedyna.


http://autorzy365.pl/literacki-wachlarz-utkany-przez-wojciecha-pieleckiego_a7170

22 wrzesień 2022 09:11

Nowa opinia

Recenzje dla: "Faceci na karuzeli albo Księga Wejsun czyli STO LAT NIEZWYKŁYCH"

Literacki wachlarz utkany przez Wojciecha Pieleckiego

W Cancun, w Meksyku w innym miejscu żona innego, ale też z Polski, Pawła Szczęsnego ginie na przejeździe kolejowym. Była ona i była nie-córka, a za chwilę ich nie było. Auto zgasło i zanim się zorientowali, rozjechał je jadący z szybkością ponad 100 km/h pociąg expresowy. No fakt, ekspresem je zmiótł. Były żony, nie ma żon. Sierżant Gabriel Garcia Gomez (tak, ten od „Stu lat samotności”) ma teorię na temat kobiet z Europy (której nieustannie się trzyma). One „urywają się mężom”. Bo tu, w Cancun,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl