Aktor też człowiek

| Dodano: 22 sierpień 2022 | Dodana przez: Agnieszka Kusiak

Share

Okładka

Twoja ocena

Aktor też człowiek. Śmiało można odwrócić tą tezę i powiedzieć, że każdy człowiek jest aktorem. Choć znaczenie i wydźwięk słów jest odmienny, pozostawia obecnie człowieka z pewną myślą, pytaniem o samego siebie.
Książka o przewrotnym tytule kryje w sobie nie lada treść. Odnajdzie się w niej każda osoba, która szuka odpowiedzi na pytania: kim jestem, jakie są moje pragnienia i marzenia, dlaczego czasem jest trudno zawalczyć o to co się kocha, a także wskazówki oraz cenne rady w jaki sposób można wyjść ze swojej strefy komfortu, pokonać lęk, a wady zamienić w mocne strony.
“Aktor też człowiek” to pionierskie, bardzo dojrzałe rozprawianie o rzemiośle aktora oraz o tym czym aktorstwo nie jest. Mimo poruszania się po trudnych przestrzeniach między ludzkim psyche a duchem i ciałem, prosto i rzetelnie prowadzi czytelnika przez tekst, zachęca do samodzielnej pracy oraz ćwiczeń aktorskich.
Polecam ta lekturę wszystkim!
Bez pardonu bierz, łap i czytaj!

Dagmara Paluszkiewicz
Kulturoznawca

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/aktor-tez-czlowiek/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Aktor też człowiek"

Opinia

Awatar użytkownika

"To czy będziesz mądrym człowiekiem przesądzi o tym jakim będziesz aktorem. Aktorstwo dojrzewa wraz z człowiekiem."


Nie tylko techniki o których słyszymy w szkołach teatralnych, pozwalają nam uprawiać zawód aktora. Krzysztof Stanio zwraca uwagę jak ważna jest szczerość wobec siebie samego i własnego życia.


Wiedza zawarta w tej książce powinna być uzupełniającą lekturą dla każdego aktora.

29 sierpień 2022 13:17

Opinia

Awatar użytkownika


Trwać w aktorstwie jest tak trudno, jak trudno jest pisać o człowieku. Krzysztof Stanio porywa się na to ambitne wyzwanie, czyni to z bardzo osobistej perspektywy i tym samym zasługuje na życzliwość przy lekturze.

29 sierpień 2022 13:15

Nowa opinia

Recenzje dla: "Aktor też człowiek"

Rola – dumnie brzmi

I każdy ma rację, w pewnym stopniu, jednak warto stanąć i zastanowić się nad właściwym wyborem i drogi i przyszłości. Do tego nakłania Krzysztof Stanio, autor książki „Aktor też człowiek”, w której to zarówno doradza innym, jak i sam siebie oczyszcza i analizuje. Pisząc szuka sensu i głębi zawodu, jakim się para od lat. Wnika w aktorstwo, w aktora i w scenę. Wnika w deski, na których ujawnia się cała prawda o sobie, jako aktorze i jako człowieku. Dochodzi do skrupulatnej analizy wnętrza, ducha i głowy....

Aktor też człowiek

Czy zatem autor książki pt. “Aktor też człowiek” pokusił się by włożyć przysłowiowy kij w mrowisko? To znaczy uznał, że droga od aktorstwa do człowieka może być daleka, co więcej, drogę jaką trzeba przebyć by „być człowiekiem” jak pisał Phil Bosmans w swojej książce jest wyzwaniem, szczególnie dziś.  W każdym razie musi chodzić o jakiś szczególny rodzaj człowieka, który wybiera ten zawód, czy wobec tego każdy może być aktorem? Czy od kształtu człowieka jakim się stajemy zależy ta ostatnia prosta na...

Któż może zabronić młodości czerpać ze swojego bogactwa?

Utwór Krzysztofa Stanio nazwałbym blogiem na papierze... tym razem młody aktor zaprasza chętnych do relacji ze swojego życia zawodowego nie na FB ani na Insta, ale w tradycyjnej, drukowanej formie. Opowieści o swoich przygotowaniach do roli wzbogaca jednak sentencjami na temat duchowej ścieżki adepta sztuki teatralnej. Czyżby świat już zapomniał, że człowiek jest duchem i wszystko co myśli, decyduje i czyni nie może nie mieć duchowego wymiaru? Już kilka tysięcy lat temu, gdy kultura semicka obrała Gwiazdę...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl