Ty tu rządzisz Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać

| Dodano: 12 maj 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Lęk rządzi Twoim życiem i nie pozwala Ci realizować pragnień? Nieustannie się zamartwiasz i przez to zamykasz się na nowe doświadczenia? Unikasz ludzi, myśli i sytuacji, które budzą tę emocję? Jeżeli masz wrażenie, że lęk przejmuje nad Tobą kontrolę, książka Ty tu rządzisz jest dla Ciebie.

Joel Minden w przejrzysty sposób wyjaśnia, jaka jest natura tego stanu emocjonalnego, w jaki sposób wpływa on na nasze działania i jak sobie z nim radzić. Zaproponowana w poradniku trzyetapowa strategia kontrolowania lęku, oparta na terapii poznawczo-behawioralnej, pokazuje, jak odpowiednio reagować na negatywne pułapki myślowe, skutecznie stawiać czoło przyszłym wyzwaniom i zaakceptować niepewność. Autor krok po kroku uczy, jak stworzyć własny zbiór narzędzi przydatnych w zrozumieniu i opanowaniu lęku. Dołączone ćwiczenia i przykłady pomogą uporać się z nadmiernym zamartwianiem się i prokrastynacją oraz wskażą drogę do wypracowania właściwych strategii działania. Jeżeli czujesz gotowość zmiany, ten poradnik pomoże Ci uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia.

Dzięki tej książce nauczysz się:

tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych,
podejmować działania i pokonać w sobie skłonność do unikania,
akceptować i przekierowywać myśli lękowe.

Ty tu rządzisz prowadzi Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami, aby mógł wieść sensowne życie wolne od lęku. Za pomocą przykładów, z którymi łatwo się identyfikować, i zajmujących wyjaśnień Minden dostarcza wyjątkowego materiału osobom poszukującym skutecznych strategii dbania o własne zdrowie psychiczne.
dr Kathryn H. Gordon, licencjonowany psycholog, adiunkt

Źródło: https://wuj.pl/ksiazka/ty-tu-rzadzisz#oprawa-miekka-ze-skrzydelkami ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Ty tu rządzisz Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać"

Opinia

Jak walczyć z lękiem?

Awatar użytkownika

Książka podzielona jest na trzy sekcje na podstawie tych kroków.

Pierwsza część (Użyteczne prognozy, zamiast fantazji lękowych) pozwala identyfikować fantazje lękowe (pułapki lękowe, które utrudniają kontrolować lęk), aby móc nauczyć się reagować na wyzwania za pomocą bardziej realistycznych prognoz. Życie jest pełne wzlotów i upadków. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Ta część książki dostarcza technik i wskazówek, jak uciszyć nadreaktywny umysł.

 

„Gdy dowiesz się, w jaki sposób poznawać i restrukturyzować szkodliwe prognozy, lepiej przygotujesz się do tego, aby uporać się z lękiem, zamiast wycofywać się z sytuacji, które wydają się zbyt trudne”.

 

Część druga poradnika (Działaj, oczekuj satysfakcji) pomaga unikać rzeczy, które wywołują niepokój, stawiać małe kroki, by z czasem pożegnać się z rzeczami, które kiedyś powodowały niepokój.

 

„Dzięki drugiej części będziecie w stanie powstrzymać pragnienie, by unikać lęku, przepracowując wyzwania emocjonalne blokujące was przed wartościowymi działaniami. (…) Dowiecie się tutaj o powszechnych i ukrytych formach unikania, które zakłócają sposób życia zorientowany na cele, o tym jak należy działać mimo wszystko (…), a także jak żyć proaktywnie (…), w którym unikanie zostaje zastąpione działaniem oraz satysfakcją”.


Trzecia część książki (Zaakceptuj i przekieruj) uczy, że zamiast odpowiadać na wewnętrzne doświadczenia jak na zagrożenie, mamy możliwość nauczyć się je wyłapywać i poddawać obiektywnej analizie, w pełni akceptując z otwartością i zainteresowaniem, by następnie przekierować uwagę na istotniejsze sprawy.


(…) skuteczna długofalowa kontrola lęku ma więcej wspólnego z reagowaniem na niego niż ze zdolnością unikania bądź kontrolowania tej emocji. (...) Jeśli zapoznacie się z tymi pułapkami myślowymi, łatwiej będzie wam zdecydować, czy chcecie im się przyjrzeć bliżej, czy wolicie pozostawić je w tle, a sami zając się czymś innym”.


Każdy rozdział kończy się wyjaśnieniem, a także podsumowaniem kluczowych punktów. Książkę można polecić wszystkim, których paraliżuje strach. Ogólnie rzecz biorąc, ta książka dostarcza wielu informacji tym, którzy zmagają się z lękiem. Jeśli szukasz lepszych metod na zmniejszenie lęku, to lektura na dobry początek, aby dowiedzieć się, jaka jest jego przyczyna. Ta książka to doskonały przewodnik, by ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać.


Pamiętaj, jeśli lęk jest poza kontrolą, lepiej poszukaj pomocy. CBT może zająć trochę czasu, ale to bardzo pomaga.


Cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/jak-walczyc-z-lekiem_a7016

13 maj 2022 18:37

Nowa opinia

Recenzje dla: "Ty tu rządzisz Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać"

Jak walczyć z lękiem?

  Niekontrolowany lęk może mieć duży wpływ na jakość życia. Przejmij kontrolę, wypróbowując zbiór narzędzi przydatnych w zrozumieniu i opanowaniu lęku. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać pokazuje czytelnikowi, jak można zmniejszyć lęk, stosując podejście, które znaleźć można w terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Joel Minden, licencjonowany psycholog kliniczny podchodzi do zwykłych metod walki z lękiem i wyjaśnia, dlaczego stosowane przez nas próby lub wyobrażenia...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl