WYSOKO WRAŻLIWI W TOKSYCZNEJ RELACJI Wykorzystaj techniki CBT i DBT, aby stawiać granice, radzić sobie z manipulacją i zadbać o swoją wyjątkowość

| Dodano: 10 maj 2022 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Skoro sięgasz po tę książkę, to jest bardzo prawdopodobne, że przytłaczają cię toksyczni ludzie w twoim otoczeniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o apodyktycznego współpracownika, który stale krytykuje, o członka rodziny, który tylko bierze, nie dając nic w zamian, czy też o partnera, który regularnie obraża i poniża, relacje z toksycznymi ludźmi wyciskają swe piętno na umyśle, ciele i duszy. Zwłaszcza w przypadku wysoko wrażliwych osób, które wszystko przeżywają intensywniej, głębiej. Takie osoby stanowią wyjątkowo łatwy cel dla manipulatorów, narcyzów, psychopatów i socjopatów.Wrażliwość, dobroduszność, życzliwość, empatia, sumienność czy chęć dawania to cechy, których toksyczne osoby szukają u innych i które skwapliwie wykorzystują. Ponieważ patrzysz na świat i na ludzi w prostolinijny, życzliwy sposób, możesz nie zauważać złych intencji i sygnałów ostrzegawczych. Warto jednak pamiętać, że relacja WWO i osoby toksycznej nie może być zdrowa – jest to układ typu pasożyt i żywiciel. Pasożyt będzie cię wykorzystywał, wysysał z ciebie energię, bezwzględnie korzystał z twoich zasobów. Sprawi, że zaczniesz odczuwać dyskomfort, stres, irytację, lęk. Wzbudzi w tobie poczucie przybicia, przytłoczenia, zagubienia, dezorientacji. Jak zatem radzić sobie z toksycznymi ludźmi, gdy jest się osobą wysoko wrażliwą?Shahida Arabi wyjaśnia to niezwykle szczegółowo. Opierając się na wynikach badań naukowych i na własnym doświadczeniu w pracy terapeutycznej, tłumaczy, dlaczego osoby wysoko wrażliwe są tak podatne na wykorzystanie, a także pokazuje, jak wyzwolić się z niezdrowego układu. Ten poradnik do lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce odzyskać swoje życie i uwolnić się z toksycznej relacji, aby w pełni wykorzystać własny potencjał.W książce znajdziesz praktyczne strategie i porady przedstawione w jasny, zrozumiały sposób. Dowiesz się z niej, jak:
• przeciwdziałać taktykom manipulacji, wykorzystując narzędzia wywodzące się z terapii poznawczo-behawioralnej i dialektyczno-behawioralnej;
• rozpoznać różne typy toksycznych ludzi i ochronić się przed nimi;
• odzyskać równowagę i dojść do siebie po toksycznej relacji;
• stawiać zdrowe granice i dbać o siebie;
• wykorzystać swoje „supermoce”, aby rozkwitnąć

Źródło: https://www.gwp.pl/wysoko-wrazliwi-w-toksycznej-relacji.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "WYSOKO WRAŻLIWI W TOKSYCZNEJ RELACJI Wykorzystaj techniki CBT i DBT, aby stawiać granice, radzić sobie z manipulacją i zadbać o swoją wyjątkowość"

Opinia

Stawiać zdrowe granice i zadbać o siebie!

Awatar użytkownikaWysoko wrażliwi w toksycznej relacji to poradnik przetrwania dla osoby bardzo wrażliwej w radzeniu sobie z toksycznymi ludźmi. Nauczysz się umiejętności opartych na sprawdzonych dowodach, opartych na terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), które pomogą Ci rozpoznać i odrzucić powszechne taktyki manipulacji stosowane przez toksycznych ludzi, takich jak gaslighting, stalking i nękanie, projekcje, ukryte poniżenia i bombardowania z miłości. 


Shahida Arabi zagląda głęboko w duszę narcyza, omawia niezwykle szczegółowo cenne praktyczne strategie, jak sobie z nimi radzić opierając się na wynikach badań naukowych oraz na własnych doświadczeniach zaczerpniętych pracy terapeutycznej.

 

Niektóre z najważniejszych punktów tej książki to praktyczne strategie wyznaczania granic z pięcioma różnymi typami osobowości, szczegółowe informacje na temat taktyk manipulacji stosowanych przez toksycznych ludzi i sposobów reagowania, wskazówki, jak radzić sobie z milczeniem oraz porady, jak reagować na bombardowanie miłością.

 

Poradnik uczy jak radzić sobie z cudzymi projekcjami. W rezultacie dowiesz się, jak wyleczyć się z toksycznego lub narcystycznego nadużycia i znaleźć strategie ustalania zdrowych granic, by zadbać o swoją wyjątkowość. Jeśli jesteś WWO, który jest gotów postawić się w relacji z toksycznymi osobami, ta książka ma wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać i się rozwijać.

 

Powinna to być lektura obowiązkowa dla pracowników służby zdrowia i zdrowia psychicznego, organów ścigania, nauczycieli i wszystkich innych osób, które często w swojej pracy spotykają się z ofiarami nadużyć. Ten podręcznik feruje przykłady z życia wzięte i praktyczne umiejętności identyfikowania i radzenia sobie ze spektrum toksyczności.


całość na stronie:

http://autorzy365.pl/stawiac-zdrowe-granice-i-zadbac-o-siebie_a7025


19 maj 2022 15:30

Nowa opinia

Recenzje dla: "WYSOKO WRAŻLIWI W TOKSYCZNEJ RELACJI Wykorzystaj techniki CBT i DBT, aby stawiać granice, radzić sobie z manipulacją i zadbać o swoją wyjątkowość"

Stawiać zdrowe granice i zadbać o siebie!

Z drugiej strony osoby wysoce wrażliwe są bardzo i wyjątkowo świadome stanu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego ludzi wokół siebie. Często będą – świadomie lub mniej – pracować nad tym, aby druga osoba czuła się bardziej komfortowo. W związku z tym, że osobowości narcystyczne przyciągają ludzi, którzy spełniają ich potrzeby, WWO i osoby empatyczne wydają się być dla nich idealną przynętą! Jak magnesy przyciągają się nawzajem. Bardzo wrażliwi ludzie i empaci mają silny zmysł pomagania innym. Jednak...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl