Radykalne przebudzenie

| Dodano: 10 maj 2022 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Większość kobiet zapomina o swoich potrzebach, żyjąc dla innych i oddalając się od siebie samych. Spętane przez nakazy kulturowe, zapomniały już, kim są i kim mogą się stać. Zupełnie jakby błądziły we mgle przesłaniającej im rzeczywistość.

Czujesz, że to może dotyczyć również ciebie? Jeśli pozwolisz mgle opaść, dostrzeżesz prawdę o sobie i zrobisz ważny krok ku nowemu życiu. Nie musisz definiować się poprzez kanony piękna, które wpoił ci świat, wierzyć w powszechnie przyjmowane kłamstwa ani odgrywać narzuconych ról. Dążenie do bycia kobietą perfekcyjną, piękną, odnoszącą sukcesy – to nierealne i niszczące wyzwanie, podobnie jak nawyk poświęcania się i ratowania innych oraz przeświadczenie, że bezustannie musimy zasługiwać na miłość. Możesz przestać żyć w mętnych oparach strachu, rytuałów, tradycji i przewidywalności. Obudź się! Sprawdź, jak radykalnie wrócić do siebie i ponownie spotkać się ze swoją najgłębszą istotą.

Bestsellerowa autorka „New York Timesa” i znana psycholożka kliniczna uczy kobiety, jak przezwyciężyć swoje lęki i złudzenia, uwolnić się od społecznych oczekiwań i na nowo odkryć osobę, którą zawsze chciały być: w pełni obecną, świadomą i spełnioną.
"Wszystkie tęsknimy za wolnością, czujemy się jednak więźniarkami naszego codziennego życia, dręczonymi lękiem i poczuciem, że na nic nie zasługujemy. Strony tej książki przynoszą obietnicę ścieżki, która wyprowadzi was z więzienia ku nowemu wyobrażeniu was samych".

Przekład: Agnieszka Kasprzyk

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/radykalne-przebudzenie ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Radykalne przebudzenie"

Opinia

Awatar użytkownika

„Radykalne przebudzenie” jest to książka napisana przez psycholożkę Shefali Tsabary, która usiłuje pokazać nam kobietą jak otworzyć oczy i zacząć żyć. Jak mamy zmienić to co w nas zakorzenione a nie jest dobre.
Książka ta jest podzielona na pięć części, które pozwalają czytelnicze przejść powoli i zrozumiałe przez cały proces. Autorka pokazuje jakie błędy popełnimy na co dzień, oraz otwiera nam oczy aby łatwiej to zrozumieć i zmienić. „Radykalne przebudzenie” pozwoli Wam drogie kobiety być jeszcze szczęśliwsze i bardziej zadowolone z życia i to nie tylko w strefie psychicznej.
Uważam, że ta książka to prawdziwy prezent dla nas. Lektura, która wzbogaca nasze życie, daje siłę do odnalezienia celu i właściwej drogi. Dająca nadzieje i inspiracje dla matki, córki, siostry, babci, przyjaciółki, żony - obowiązkowa pozycja abyśmy mogły iść szczęśliwe właściwa drogą.

9 czerwiec 2022 20:13

Opinia

Awatar użytkownika

Bardzo chętnie sięgam po poradniki, różne książki które mają nas zmotywować i pomóc nam poprawić jakoś swojego życia. Ta książka przyciągnęło mnie piękną i niebanalną okładką, ale także przekazem. Intuicja i miłość do siebie, zdolność przekształcania bólu w siłę są bardzo ważne.

Jak mówi książka wiele kobiet zapomina o swoich potrzebach żyjąc dla innych. Jeśli ten problem cię dotyczy warto przeczytać tą książkę.

Mamy tu ważną lekcje o tym, że nie musimy definiować się przez kanony piękna, nie musimy wierzyć we wpojone kłamstwa, ani odgrywać narzuconych ról. Uświadomienie sobie tego to wielkie poczucie ulgi.

Mamy tu powiedziane także, że dążenie do perfekcji nie ma sensu to niearealne i niszczące wyzwanie. Ważne jest przede wszystkim, aby być sobą. Nie musimy ratować innych i nie musimy zasługiwać na miłość.

Ta książka ma nam pomóc się obudzić i postawić na siebie i myślę, że właśnie świetnie spełnia swoje zadanie. Sama potrzebowałam przeczytać choćby o tym, że dążenie do perfekcji nie ma sensu bo jest to jeden z moich problemów. Styl pisania naprawdę przemawia do czytelnika, a do tego wszystko jest szczegółowe i miło się to czyta.

9 czerwiec 2022 20:12

Nowa opinia

Recenzje dla: "Radykalne przebudzenie"

Zaufaj intuicji - pokochaj siebie

Radykalne przebudzenie do autentycznego życia szczególnie polecana jest kobietom, które koncentrując się na potrzebach innych, oddalają się od siebie, skrępowane przez kulturowe nakazy. Zapominając kim naprawdę są i czego pragną, dążą do bycia perfekcyjnymi w domu, pracy w związku partnerskim. Radykalne przebudzenie do autentycznego życia to książka będąca odą skierowaną do milionów kobiet, które są uwięzione w pętach rodzinnych, społecznych i kulturowych norm. To lektura dla tych kobiet, które...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl