BURZA W TWOJEJ GŁOWIE Przerwij błędne koło negatywnych myśli

| Dodano: 24 styczeń 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Życie bywa trudne, a przyszłość – niepewna, przeszłość zaś często okazuje się bolesna.
Niepokoimy się o zdrowie i bezpieczeństwo bliskich nam osób, o pracę, naukę, finanse, relacje z ludźmi. Martwimy się wydarzeniami na świecie, ale także przyziemnymi sprawami, jak przybycie na czas na spotkanie czy codzienne obowiązki. Wciąż zadajemy sobie pytanie „A co, jeśli…?”. Nadmiernie skupiamy się na możliwości pojawienia się w przyszłości jakichś problemów bądź w nieskończoność analizujemy przeszłe, bolesne dla nas wydarzenia – przeżywamy je ponownie w swoim umyśle, zastanawiając się, dlaczego do nich doszło, jaki mają na nas wpływ, czy nasze życie kiedykolwiek będzie jeszcze takie samo. Wpadamy w błędne koło, starając się przestać myśleć o przykrych doświadczeniach, szukając winnych lub obwiniając siebie.


Nawracające negatywne myśli powodują emocjonalny ból i cierpienie. Wywołują tak nieprzyjemne emocje, jak poczucie wstydu, żal, upokorzenie czy uraza, są także przyczyną przewlekłego lęku i depresji. Nie poddają się kontroli, a usilne próby stłumienia ich lub przezwyciężenia okazują się nieskuteczne.


Poradnik zawiera oparte na dowodach naukowych strategie radzenia sobie z dwiema formami negatywnego myślenia – zamartwianiem się i rozpamiętywaniem (ruminowaniem). Zmiana sposobu myślenia przyniesie ci spokój i równowagę, a wówczas lepiej poradzisz sobie z codziennymi trudnościami oraz przyjmiesz bardziej akceptującą postawę wobec tego, czego zmienić się nie da.


Nie musisz podporządkowywać się nawracającym negatywnym myślom. Jeśli szukasz sposobu na burzę szalejącą w twojej głowie, to sięgnij po ten poradnik. Zamieszczone w nim ćwiczenia pomogą ci przerwać błędne koło negatywnego myślenia, aby doświadczyć spokoju i ulgi oraz wieść bardziej produktywne, wypełnione sensem życie.


Nawracające negatywne myśli bywają niepokojące i przeszkadzają nam w życiu codziennym. W tej świetnej, przystępnej książce David A. Clark opisuje konkretne strategie i praktyczne rozwiązania, które pozwalają poradzić sobie z zamartwianiem się, ruminowaniem, rozżaleniem, wstydem, poczuciem upokorzenia i urazą. Ten doskonale napisany i dobrze przemyślany poradnik zmieni twoje życie. Koniecznie go przeczytaj!dr Stefan G. Hofmann
profesor na Boston University, autor książki Ponad lękiem

Źródło: https://www.gwp.pl/burza-w-twojej-glowie-przerwij-bledne-kolo-negatywnych-mysli.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "BURZA W TWOJEJ GŁOWIE Przerwij błędne koło negatywnych myśli"

Opinia

Precz z negatywnymi myślami

Awatar użytkownika


 

David A.Clark to światowej klasy psycholog poznawczo-behawioralny, który prowadzi badania nad lękiem i depresją. Aby znaleźć emocjonalne uzdrowienie, należy zmienić sposób myślenia, realistycznie podchodzić do bieżących wyzwań, a jednocześnie pogodzić się z tym, że nie jesteśmy w stanie czegoś zmienić. W swojej książce autor prezentuje nieco inny model przezwyciężenia emocjonalnego. To właśnie nawracające negatywne myśli stanowią główny temat tej książki.


Książka została podzielona na osiem rozdziałów, w których każdy omawia bardzo ważne zagadnienie, a mianowicie: poznajemy pułapki naszego umysłu, uczymy się jak ogarnąć samokontrolę, jak wykorzenić  nawyk zamartwiania się, a jednocześnie jak uporać się z żalem. Następnym ważnym zagadnieniem poruszonym przez psychologa jest zmierzenie się ze wstydem, który często nas dopada. Uczymy się również jak przezwyciężyć upokorzenie i uwolnić się od urazy. Przyglądamy się trudnym emocjom i dowiadujemy się czy owe emocje są powodem naszego cierpienia  i jak ocenić  rolę NNM w każdej z nich. Podręcznik zawiera doskonałe przykłady i strategie oraz ćwiczenia pomagające przyjrzeć się i przepracować te trudne uczucia. Pomoc jaką znajdujemy w tej książce, jest poparta mnóstwem badań psychologicznych, które pokazują, jak zmiana sposobu myślenia wpływa na nasze życie.

 

To dokonała książka dla tych, których zabijają natarczywe myśli, nie pozwalają normalnie zdrowo funkcjonować i cieszyć się życiem. Wszyscy od czasu do czasu zaangażujemy  się w tego typu myślenie – ta książka pomoże rozpoznać nasze wzorce myślowe i wdrożyć skuteczne sposoby ich zmiany. David Clark prowadzi nas do tego, co kryje się za niniejszymi emocjami. Stosując zasady terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) oraz doskonałe i przydatne arkusze i ćwiczenia – w bardzo przyjazny dla użytkownika sposób krok po kroku – pomaga nam pozbyć się powtarzających się negatywnych myśli i związanych z nimi uczuć.

 

Poradnik przeznaczony został do samodzielnej pracy nad emocjami, zwłaszcza dla osób zmagających się z lękiem, odrzuceniem, obniżonym nastrojem i poczuciem winy. Autor oferuje mnóstwo doskonałych, opartych na dowodach i dobrze przedstawionych strategii radzenia sobie z powtarzającym się negatywnym myśleniem związanym z lękiem i depresją. To fantastyczne źródło informacji dla każdego, kto chce się mniej martwić i żyć Tu i Teraz.


cały artykuł: http://autorzy365.pl/precz-z-negatywnymi-myslami_a6965

12 luty 2022 11:30

Nowa opinia

Recenzje dla: "BURZA W TWOJEJ GŁOWIE Przerwij błędne koło negatywnych myśli"

Precz z negatywnymi myślami

Nierzadko  mamy wrażenie, że „już dłużej czegoś nie jesteśmy w stanie unieść”. Jak przerwać błędnie koło natrętnych myśli? Czy w ogóle jest to możliwe?  Niestety nie tylko pandemia zniszczyła w nas pokłady pozytywnego myślenia, działo się to również wcześniej. Zamartwianie się, rozpamiętywanie, żal, upokorzenie, uraza – jak sobie z tym radzić? Powtarzające się negatywne myśli mogą sprawiać, iż stajemy w obliczu niemożliwego.   Co jest to niemożliwe? Istnieją różne drogi do poczucia...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl