Opinie o książce: "Dwa słowa"

Okładka
Mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem. Kiedy zauroczenie przeradza się w obsesję, miłość staje się destrukcyjna, a nadzieja może zabić. Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia i małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym,...

Opinia

Awatar użytkownika
poczytajzemna
(anonimowy)

zęsto się łapie na tym, że zamawiam książki znanych mi autorów, ale od czasu do czasu mam niedosyt i szukam nowych, mi nieznanych. Tak właśnie zrobiłam tym razem i po przeczytaniu opisu tej książki zdecydowałam się poznać Ankę Mrówczyńską i jej najnowszą książkę "Dwa słowa".

Nawet przez sekundę nie pożałowałam swojej decyzji i bardzo się cieszę, że dokonałam tego wyboru. Teraz Was chcę zachęcić do poznania tej autorki, ponieważ napisała dobry i mocny thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem.

Główną bohaterką będzie Kinga, nad wyraz pasująca do teraźniejszej młodzieży. Początkująca piosenkarka zrywa ze swoim teraźniejszym partnerem i postanawia odzyskać dawną miłość, którą nigdy nie przestała kochać.

Niestety okazuje się, że nie jest to takie łatwe, ponieważ Tomasz jest już po ślubie i ma dwójkę dzieci. Kinga należy do upartych i zaborczych osób. Postanawia za wszelką cenę zdobyć swoją miłość, bez względu na wszystko. Gotowa jest sięgnąć się po najcięższą broń, jeśli będzie tego trzeba.

Thriller niesamowity, który pokazuje zaborczość, chorą, psychopatyczną, miłość bez opamiętania. W historii tej nie znajdzie się nudy i spokojnego tempa. Tam ciągle się coś dzieje, bo Kinga ma tysiąc pomysłów na minutę i wszystko wdraża w życie, aby zdobyć Tomasza. Chce rozbić jego związek i mieć go wyłącznie dla siebie.

To jest thriller psychologiczny z domieszką erotyzmu i romansu, ale ze sobą to wszystko bardzo współgra, dodając tej książce świetnego smaku i niesamowitych przeżyć.

Do czego doprowadzi trzydziestolatka i jakich metod użyje? Cała sceneria jest bardzo dopieszczona przez autorkę, dzięki temu do końca trzyma w wielkim napięciu, a zakończenie powala i bardzo zaskakuje.

Książka jest bardzo dobra i jedyny minus to tylko ten, że kończy się tak szybko. Ja tę historię bym troszkę rozwinęła, smutno mi było się z tą książką rozstać. Bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tę autorkę i książka ta zachęciła mnie do tego, aby przeczytać jej poprzednie książki. Polecam Wam jest na prawdę dobra, daje jej wysoką ocenę.

https://www.instagram.com/p/CZYsbVyMjgQ/ 

1 luty 2022 10:40

Opinia

Awatar użytkownika
Mirosłwa Dudko
(anonimowy)

„Dwa słowa” to pełen napięcia thriller psychologiczny, który jest napisany tak, że mamy poczucie bezpośredniego uczestniczenia w wydarzeniach. Pani Anka Mrówczyńska napisała powieść z mroczną, wstrząsającą fabułą, w której jawa miesza się ze snem, rzeczywistość z obrazami powstałymi w psychice Kingi. Czytając, sami zaczynamy mieć wątpliwości, czy wszystko dobrze rozumiemy i widzimy, aż  czasami trudno oddzielić prawdę od iluzji. 
Finał tej historii wzburzył mój spokój, a emocje sięgnęły zenitu, gdyż miałam nadzieję na zupełnie inne zakończenie, jak i wszystkiego, co dzieje się na kartach tej książki. Nie ma w niej miejsca na znużenie, gdyż akcja toczy się dosyć dynamicznie i nigdy nie wiemy, co będzie dalej. Autorka pokazuje, jak łatwo można zmanipulować drugą osobę, ale też unaocznia skutki podejmowania decyzji, które zawsze mają swoje określone konsekwencje, o czym przekonał się na przykład Piotr. Historia przedstawiona na kartach tej powieści uświadamia również, że nie powinniśmy lekceważyć podszeptów własnej intuicji, gdy widzimy, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, a szczególnie warto uważać, kogo wpuszczamy do swego rodzinnego życia.
https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/01/994-dwa-sowa.html 

31 styczeń 2022 10:15

Opinia

Awatar użytkownika
Poczytaj ze mną
(anonimowy)

Często się łapie na tym, że zamawiam książki znanych mi autorów, ale od czasu do czasu mam niedosyt i szukam nowych, mi nieznanych. Tak właśnie zrobiłam tym razem i po przeczytaniu opisu tej książki zdecydowałam się poznać Ankę Mrówczyńską i jej najnowszą książkę "Dwa słowa".Nawet przez sekundę nie pożałowałam swojej decyzji i bardzo się cieszę, że dokonałam tego wyboru. Teraz Was chcę zachęcić do poznania tej autorki, ponieważ napisała dobry i mocny thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem.Główną bohaterką będzie Kinga, nad wyraz pasująca do teraźniejszej młodzieży. Początkująca piosenkarka zrywa ze swoim teraźniejszym partnerem i postanawia odzyskać dawną miłość, którą nigdy nie przestała kochać.Niestety okazuje się, że nie jest to takie łatwe, ponieważ Tomasz jest już po ślubie i ma dwójkę dzieci. Kinga należy do upartych i zaborczych osób. Postanawia za wszelką cenę zdobyć swoją miłość, bez względu na wszystko. Gotowa jest sięgnąć się po najcięższą broń, jeśli będzie tego trzeba.Thriller niesamowity, który pokazuje zaborczość, chorą, psychopatyczną, miłość bez opamiętania. W historii tej nie znajdzie się nudy i spokojnego tempa. Tam ciągle się coś dzieje, bo Kinga ma tysiąc pomysłów na minutę i wszystko wdraża w życie, aby zdobyć Tomasza. Chce rozbić jego związek i mieć go wyłącznie dla siebie.To jest thriller psychologiczny z domieszką erotyzmu i romansu, ale ze sobą to wszystko bardzo współgra, dodając tej książce świetnego smaku i niesamowitych przeżyć.Do czego doprowadzi trzydziestolatka i jakich metod użyje? Cała sceneria jest bardzo dopieszczona przez autorkę, dzięki temu do końca trzyma w wielkim napięciu, a zakończenie powala i bardzo zaskakuje.Książka jest bardzo dobra i jedyny minus to tylko ten, że kończy się tak szybko. Ja tę historię bym troszkę rozwinęła, smutno mi było się z tą książką rozstać. Bardzo się cieszę, że sięgnęłam po tę autorkę i książka ta zachęciła mnie do tego, aby przeczytać jej poprzednie książki. Polecam Wam jest na prawdę dobra, daje jej wysoką ocenę.

25 styczeń 2022 07:45

Opinia

Awatar użytkownika
Gosia
(anonimowy)

Świetna książka! Trzymająca w napięciu od początku do końca, z niebanalnym zakończeniem. Zarwałam przez nią noc, co zdarza mi się tylko przy prozie Pana Adriana Bednarka :) polecam

20 styczeń 2022 10:20

Opinia

Awatar użytkownika
czytamymamy
(anonimowy)

Kinga- piosenkarka i autorka tekstów rozstaje się ze swoim chłopakiem Marcinem. Przypomina sobie o Piotrze- obiekcie westchnień sprzed lat, o którym nigdy nie była w stanie zapomnieć.
Piotr- lekarz psychiatra jest szczęśliwym mężem Magdy i ojcem dwóch chłopców. To, że Piotr jest szczęśliwy, posiada rodzinę, nie są żadnymi przeszkodami dla artystki. Bohaterka postanawia wyruszyć do agroturystki w Osadzie Przyjeziornej, którą prowadzi małżeństwo. Od tej pory Kinga nie cofnie się przed niczym. Będzie próbowała uwieść Piotra, rozwalić jego małżeństwo. Zaczyna knuć intrygi. Wielkim marzeniem Kingi jest posiadanie dziecka z ukochanym.
Czy bohaterka osiągnie swoje cele? Czy usłyszy upragnione dwa słowa "kocham Cię"? Zapraszamy Was do przeczytania książki. Poznacie odpowiedzi na te pytania.
Autorka stworzyła ciekawą bohaterkę. Kinga to artystka, piosenkarka. Cechuje się upartością, dąży do celu mimo przeszkód. W przeszłości się okaleczała. Jest bezwzględna i niebezpieczna. Do czego się posunie?
Kolejny bohater to Piotr. Kocha swoją żonę i dzieci. Jest psychiatrą. Czy będzie wstanie oprzeć się wdziękom Kingi? Czy uratuje swoją rodzinę?
Żoną Piotra jest Magda. Jest mądra, pracowita, twardo stąpa po ziemi. Chce ochronić swoją rodzinę. Czy jej się to uda?

Książka jest bardzo ciekawa. Porusza problem nieszczęśliwej miłości, zaburzeń psychicznych, paranoji, autoagresji.
Narrator jest w trzeciej osobie, co sprawia, że rozumiemy dokładnie wydarzenia. Zakończenie obłędne, niesamowite, aż ciężko uwierzyć do czego może doprowadzić chora miłość.

Anka Mrówczyńska pisze w bardzo przystępny sposób. Książkę czyta się bardzo szybko, chcemy poznać zakończenie. Autorka bardzo ciekawie przechodzi z rzeczywistości do wyobrażeń Kingi. Pojawia się dużo scen, które są snami, nieuronieniami bohaterki. Jest to bardzo interesujący zabieg.

Gratulujemy autorce napisania wspaniałego thrillera psychologicznego.

20 styczeń 2022 10:19

Opinia

Awatar użytkownika
Anna Wasyliszyn dlaLejdis.pl
(anonimowy)


Czytając powieść „Dwa słowa: czujemy się jak na kolejce górskiej. Mamy nadzieję, że główna bohaterka w końcu otrzeźwieje i obudzi się z tego snu, który zaczyna przypominać koszmar. Jawa przenika się z marami sennymi, a czytelnik ma nadzieję, że finał przyniesie ulgę.  Kinga umiejętnie manipuluje otoczeniem, wzbudza litość i zaufanie, a czytelnik ma ochotę krzyknąć: „nie ufajcie jej!”.

Anka Mrówczyńska napisała thriller psychologiczny, obok którego nie przejdziemy obojętnie. Kinga chwilami przypominała mi Misery – tytułową bohaterkę powieści Stephena Kinga. Bezwzględna, zdolna do okrucieństwa i przemocy zaczyna wzbudzać w nas strach. Co było czynnikiem zapalnym, który wywołał lawinę koszmarnych wydarzeń? Tego niestety możemy się jedynie domyślać.  

Miłość potrafi przenosić góry, ale u osób z zaburzeniami psychicznymi może prowadzić do omamów, aktów autoagresji, a w końcu nawet zbrodni w imię wyimaginowanego szczęścia. Okazuje się, że źle zrozumiana miłość zamiast budować, niszczy wszystko na swojej drodze, pozostawiając za sobą zgliszcza. Jak zakończy się tak historia? Czy bohaterowie w porę powiedzą „STOP”, a może ruszą drogą jednokierunkową wprost ku przepaści? Koniecznie musicie się o tym przekonać!


http://dlalejdis.pl/artykuly/dwa-slowa-recenzja

6 grudzień 2021 12:57

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl