Dwa słowa

| Dodano: 3 listopad 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem. Kiedy zauroczenie przeradza się w obsesję, miłość staje się destrukcyjna, a nadzieja może zabić. Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia i małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel - zdobyć Piotra. Do czego doprowadzi jej zaborczość? Co wyniknie z jej intryg? Jak daleko jest się w stanie posunąć? Czy uda jej się rozdzielić małżonków i stworzyć związek ze swoim ukochanym? Pełna napięć i lawirowania między jawą a snem książka dostarczy wielu emocji miłośnikom klimatu tajemnic i tajników ludzkiej psychiki, a zakończenie nieźle namiesza w głowie.

Patronat medialny nad książką objęli: Portal dlaLejdis.pl, Kulturalne Rozmowy, Oliwolumin, Czytnik, Czytamy Mamy, Poczytaj ze mną, Weź przeczytaj.

Książka w ofercie sprzedaży:

https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/

https://tylkorelaks.pl/969-dwa-slowa.html

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/dwa-slowa/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Dwa słowa"

Opinia

Awatar użytkownika


Czytając powieść „Dwa słowa: czujemy się jak na kolejce górskiej. Mamy nadzieję, że główna bohaterka w końcu otrzeźwieje i obudzi się z tego snu, który zaczyna przypominać koszmar. Jawa przenika się z marami sennymi, a czytelnik ma nadzieję, że finał przyniesie ulgę.  Kinga umiejętnie manipuluje otoczeniem, wzbudza litość i zaufanie, a czytelnik ma ochotę krzyknąć: „nie ufajcie jej!”.

Anka Mrówczyńska napisała thriller psychologiczny, obok którego nie przejdziemy obojętnie. Kinga chwilami przypominała mi Misery – tytułową bohaterkę powieści Stephena Kinga. Bezwzględna, zdolna do okrucieństwa i przemocy zaczyna wzbudzać w nas strach. Co było czynnikiem zapalnym, który wywołał lawinę koszmarnych wydarzeń? Tego niestety możemy się jedynie domyślać.  

Miłość potrafi przenosić góry, ale u osób z zaburzeniami psychicznymi może prowadzić do omamów, aktów autoagresji, a w końcu nawet zbrodni w imię wyimaginowanego szczęścia. Okazuje się, że źle zrozumiana miłość zamiast budować, niszczy wszystko na swojej drodze, pozostawiając za sobą zgliszcza. Jak zakończy się tak historia? Czy bohaterowie w porę powiedzą „STOP”, a może ruszą drogą jednokierunkową wprost ku przepaści? Koniecznie musicie się o tym przekonać!


http://dlalejdis.pl/artykuly/dwa-slowa-recenzja

6 grudzień 2021 12:57

Opinia

Awatar użytkownika

Nie ukrywam, że thrillery psychologiczne cieszą się moją czytelniczą sympatią. Chętnie po nie sięgam. Lektura takich książek to ogromny zastrzyk adrenaliny. To emocje, które mocno trafiają do mojej psychiki.

Anka Mrówczyńska napisała taki właśnie thriller psychologiczny. „Dwa słowa” to thriller w mocnym tego słowa znaczeniu. Już od pierwszych stron towarzyszy nam ciągłe napięcie, które autorka umiejętnie dawkuje. A finałowa odsłona historii zapisanej na kartach tego thrillera wprawia nas w osłupienie, serwuje emocje, które jeszcze długo pozostają w naszych wspomnieniach, w naszej psychice.

Anka Mrówczyńska książką „Dwa słowa” wiele namiesza w Waszych prywatnych zestawieniach Najlepszych Interesujących Książek 2021 roku. A już na pewno w kategorii thriller psychologiczny plasuje się w czołówce.
Autorka trzyma w napięciu, mocno trafiając do naszej psychiki. Jest to zasługą wykreowanej historii oraz umiejętnego poprowadzenia jej na kartach powieści. „Dwa słowa” to historia Kingi. Jej pasją jest śpiew. Jest początkującą piosenkarką. Niestety życie nie układa się jej „śpiewająco”. Los napisał dla niej trudną historię. Kobieta po zerwaniu z Marcinem postanawia odezwać się do swojej byłej, wielkiej miłości. Okazuje się, że Piotr ma szczęśliwą rodzinę – żonę i dzieci. Jednak nie jest to przeszkodą dla Kingi, która postanawia o niego zawalczyć. Zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel. Jej obsesja na punkcie dawnej miłości jest tak ogromna, że nic nie jest w stanie zatrzymać Kingi. Podstępem zdobywa adres Piotra. Do czego zdolna jest kobieta? Jak daleko posunie się, aby zdobyć miłość Piotra?
Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania, zapewni nam wiele emocji. Poprowadzi nas poprzez najczarniejsze zakamarki ludzkiej psychiki. Psychiki ogarniętej żądzą miłości do drugiego człowieka. Tylko, czy droga do jej zdobycia jest oznaką prawdziwej, czystej miłości, czy może jednak obsesji? A proszę mi wierzyć Kinga wiele namiesza w życiu mężczyzny, by zwrócić swoją uwagę, by go usidlić, by być tą jego jedyną!
Historia Kingi jest po części smutna, po części przerażająca. Smutna, ponieważ nieodwzajemniona miłość boli, pozostawia ślad. Przerażająca, ponieważ uświadamia nam, do czego zdolny jest człowiek w imię zdobycia serca drugiego człowieka, który ułożył sobie życie u boku kogoś innego. Jak bardzo możemy zniszczyć jego szczęście, sądząc, że jedynym szczęściem dla tej osoby jesteśmy my sami.
Anka Mrówczyńska stworzyła mocną historię. Napisała thriller psychologiczny, po który warto sięgnąć. Jestem przekonany, że miłośnicy tego gatunku po przeczytaniu tej książki powiedzą „To jest to!”
„Dwa słowa” to thriller psychologiczny w dosadnym tego słowa znaczeniu. Po przeczytaniu tej książki zadawałem sobie pytanie „czy miłość może być destrukcyjnym uczuciem?”.
To poruszająca historia o chorobliwej miłości i jej konsekwencjach. Ta książka daje do myślenia. To historia, która pozostawia ślad. I bardzo dobrze, gdyż często będziemy do niej wracać, mówiąc sobie „taki powinien być thriller psychologiczny”.

25 listopad 2021 09:20

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dwa słowa"

Thriller psychologiczny godny uwagi

Natomiast pisarze-ogrodnicy, z którymi utożsamia się George R.R. Martin, nic nie planują, bo taki sposób pisania ich nudzi i demotywuje. Zamiast tego, metaforycznie sadzą rośliny i obserwują, jak się rozrastają, nie wiedząc, co z tego wyniknie. Do pisarzy-ogrodników zalicza się również Anka Mrówczyńska. Autorka zaczynała od pisania powieści autobiograficznych, jednak obecnie zajęła się beletrystyką. Inspiracją do napisania jej najnowszego thrillera psychologicznego była prawdziwa sytuacja. Kiedy...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl