Bez pamięci

| Dodano: 25 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeden z głównych bohaterów – Falin - na skutek wypadku samochodowego traci żonę i córeczkę. Przez wiele lat mężczyzna żyje jak w amoku, nie potrafi pogodzić się z nieszczęściem, a ból po stracie najbliższych jest nie do zniesienia. Nadchodzi jednak dzień, w którym jedno zdarzenie wyrywa go z odrętwienia, a los na nowo rozdaje karty. Falin ratuje kobietę, która w efekcie traumatycznych przeżyć straciła pamięć. Zaczyna zwracać się do niej imieniem Oliwia, a czując, że jest w niebezpieczeństwie, postanawia zatroszczyć się o nią. Uczucie, które zaczyna rodzić się między nimi, przerywają częściowo odzyskane jej wspomnienia, a prawdziwe życie Oliwii staje się barierą na drodze nowo rodzącej się miłości.


Książka dostępna tylko w wersji e-book.

https://coczytamy.pl/ksiazki/bez-pamieci

https://www.psychoskok.pl/produkt/bez-pamieci/

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/bez-pamieci/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bez pamięci"

Opinia

Awatar użytkownika


Jak na debiut autorki jest toświetna książka. Ma ciekawy wątekutraty pamięci i trudnych wyborów .Polubiłam głównych bohaterów Oliwie i Falina.Jeden z głównych bohaterów – Falin – na skutek wypadku samochodowego traci żonę i córeczkę. Przez wiele lat mężczyzna żyje jak w amoku, nie potrafi pogodzić się z nieszczęściem, a ból po stracie najbliższych jest nie do zniesienia. Nadchodzi jednak dzień, w którym jedno zdarzenie wyrywa go z odrętwienia, a los na nowo rozdaje karty. Falin ratuje kobietę, która w efekcie traumatycznych przeżyć straciła pamięć. Zaczyna zwracać się do niej imieniem Oliwia, a czując, że jest w niebezpieczeństwie, postanawia zatroszczyć się o nią. Uczucie, które zaczyna rodzić się między nimi, przerywają częściowo odzyskane jej wspomnienia, a prawdziwe życie Oliwii staje się barierą na drodze nowo rodzącej się miłości.Z przyjemnością przeczytałam czułam też dreszczyk emocji pod sam koniec a zakończenie tym razem znowu mnie zaskoczyło czekam na dalszy ciąg.Polecam

9 listopad 2021 14:11

Opinia

Awatar użytkownika

„Bez pamięci jest debiutem pani A.E. Kaczmarek i uważam, że bardzo udanym, mimo że jej styl wymaga jeszcze dopracowania ale pomysł na fabułę jest godny uwagi. Akcję obserwujemy z dwóch poziomów: Falina i Oliwii w narracji pierwszoosobowej. Fabuła wciągająca od pierwszych akapitów przykuwająca uwagę i wzmagająca ciekawość. To historia o odkrywaniu siebie na nowo i radzeniu sobie z przeszłością ale też wyborach, jakie pojawiają się przed Oliwią po odzyskaniu pamięci. Bo ze taki moment nastąpi, można było się spodziewać, ponieważ nie jest to zbyt skomplikowana historia. Z łatwością można się też domyślić jak rozwiną się relacje między bohaterami. Niepokój wzbudza natomiast wątek sensacyjny dostarczający odrobinę dreszczyku, dzięki czemu całość robi się bardziej emocjonalna. Dla mnie zaskakujące było zakończenie, które pozostawiło mnie z kilkoma znakami zapytania, więc przypuszczam, że autorka planuje napisać ciąg dalszy.
Cała recenzja: https://www.instagram.com/p/CSBUJE-qXr3/

25 pażdziernik 2021 13:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl