Uwolnij się od natrętnych myśli i wspomnień

| Dodano: 18 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

, Czy zdarzyło ci się doświadczyć szaleńczej gonitwy natrętnych myśli? Martwisz się, bo nie wiesz, skąd się one biorą i jak sobie z nimi poradzić? Żyjesz w ciągłym strachu, że w najmniej spodziewanym momencie znów się pojawią? A co najgorsze, pewnie wydaje ci się, że to, co buzuje w twojej głowie, fatalnie o tobie świadczy?
Stop! Przede wszystkim pamiętaj, że nie jesteś swoimi myślami! To tylko obrazy w twojej głowie. W dodatku nie jesteś sam w tej nierównej walce z kalejdoskopem obrazów. Problem niechcianych myśli dotyczy milionów ludzi na całym świecie.

Jeśli więc często dopadają cię myśli:

egzystencjalne i kwestionujące rzeczywistość
niemające sensu
bluźniercze, budzące odrazę i upokarzające
podające w wątpliwość twoje związki i tożsamość seksualną
przywołujące traumatyczne wspomnienia lub błędy przeszłości
o śmierci,

wiedz, że wszyscy codziennie się z nimi zmagamy i poszukujemy metody uwolnienia się od nich, a najlepszą masz przed sobą.

W tej książce dwoje wybitnych psychoterapeutów, Sally M. Winston i Martin N. Reif, przystępnie i obrazowo opisuje, skąd bierze się bezradność wobec nawiedzających nas myśli, obrazów i wspomnień, a następnie pokazuje, jak sobie z nimi radzić, wykorzystując metody terapii poznawczo-behawioralnej. Z lektury dowiesz się, czemu popularne techniki pozbywania się natrętnych myśli przynoszą zazwyczaj odwrotny skutek. Przede wszystkim jednak zyskasz skuteczne narzędzia do radzenia sobie z zapętlonymi niechcianymi obrazami. Być może trapiące cię myśli nadal będą się pojawiać, ale będziesz wiedział, jak sobie z nimi poradzić bez lęku, poczucia winy i wstydu – i poczujesz ulgę.
Książka „Uwolnij się od natrętnych myśli i wspomnień ” otrzymała rekomendację Association for Behavioural and Cognitive Therapies Self-Help Book — wyróżnienie przyznawane wybitnym poradnikom, które są zgodne z zasadami terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) i zawierają naukowo zbadane strategie radzenia sobie z problemami zdrowia psychicznego.

Przekład: Anna Opara

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/uwolnij-sie-od-natretnych-mysli-i-wspomnien ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Uwolnij się od natrętnych myśli i wspomnień"

Opinia

Stop natrętnym myślom

Awatar użytkownika


Książka to podróż, w której stawiamy  pierwsze kroki na drodze do wyzwolenia spod wpływu natrętnych myśli. Każdy rozdział to dawka cennych informacji, aby rozpocząć proces pozbywania się niechcianych myśli inwazyjnych. I tak w skrócie I rozdział  poświęcony faktom i najnowszym ustaleniom dotyczącym owych niechcianych myśli natrętnych. II rozdział omawia różne rodzaje natrętnych myśli z podaniem konkretnych przykładów z kilku powodów. Przykłady pochodzą od osób, którzy podobnie jak my cierpią z powodu obsesyjnych myśli, będących dla nich źródłem cierpienia. Rozdział III książki rozprawia się z mitami na temat myślenia w ogóle i są pierwszym krokiem na drodze do zmiany nastawienia stosunku do własnego umysłu. Poznajemy 10 głównych mitów o myśleniu, które przyczyniają się do powstania intruzji. Rozdział IV to zbiór prostych i konkretnych odpowiedzi na pytania, które zadają pacjenci w związku z myślami, jakie krążą w ich głowie, powodując intruzje. W rozdziale V poznamy jak nasz mózg tworzy te niechciane natrętne myśli – czyli co się dzieje w mózgu kiedy zaczynamy się bać, i jak je należy uspokajać.  Dzięki VI rozdziałowi dowiemy się, dlaczego nasze dotychczasowe starania w ich eliminowaniu nie przynosiły zamierzonych rezultatów. Poznamy 3 czynniki, które wyjaśniają, dlaczego nasze dotychczasowe próby były nieskuteczne. Okazuje się,  ze solidna wiedza to podstawa skuteczniej terapii. Rozdział VII szczegółowo opisuje sposób na zmniejszenie cierpienia wynikającego z niechcianych myśli intruzyjnych, niezależnie od tego, czy są odpowiedzią na wyzwalacz, czy pojawiają się bez zapowiedzi. W rozdziale VII rozprawimy się z natrętnymi myślami raz na zawsze – został przedstawiony program działań, który to umożliwia. Co znaczy uwolnić się od natrętnych myśli, pomoże nam w tym rozdział IX. Wyjaśniony został w nim, czym ono jest i jak je utrzymać. Opanowanie tej wiedzy pozwoli nam pokonać ból, frustracje, zagubienie oraz leki, jakie wywołują owe natrętne myśli. Kiedy należy udać się po profesjonalną pomoc – ten temat porusza rozdział X. W przypadku powracających myśli i objaw o zgoła innym charakterze najlepiej będzie porozmawiać ze specjalistą w zakresie zdrowia psychicznego – istnieje kilka ich rodzajów, ale warto poznać je wszystkie.

 

Jeśli masz niechciane myśli, pamiętaj, że nie jesteś sam. W rzeczywistości są miliony ludzi takich jak ty – dobrych ludzi, którzy mają obrzydliwe myśli, łagodnych ludzi z niepohamowanymi myślami i zdrowych ludzi z „szalonymi” myślami. Ta książka pokaże, jak przejść poza swoje myśli, aby odzyskać wewnętrzny spokój! A klucz to tego tkwi w wypracowaniu całkiem nowej relacji z myślami, która nie będzie opierać się ani na lęku, ani na wstydzie. Dzięki lekturze tej książki wyrobimy w sobie nawyk poskramiania prześladowców mieszkających w naszej głowie, by zacząć prowadzić „nowe życie wolne od udręki, którą niosą”.


całą recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/stop-natretnym-myslom_a6885

31 pażdziernik 2021 13:28

Nowa opinia

Recenzje dla: "Uwolnij się od natrętnych myśli i wspomnień"

Stop natrętnym myślom

Chociaż wszyscy doświadczamy identycznych natrętnych myśli, niektóre nas bardziej dotykają. Złożone natrętne myśli PTSD lub OCD mogą siać spustoszenie w czyimś życiu. Kiedy pojawia się natrętna myśl, może spowodować zaburzenia, z którymi trudno sobie poradzić. Z pomocą przychodzą nam eksperci od lęku: Sally M. Winston oraz  Martin N. Seif. W książce „Uwolnij się od natrętnych myśli i wspomnień” oferują nam  sprawdzone skuteczne umiejętności terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), które pomogą...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl