Błękitny Krzyk

| Dodano: 7 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Błękitny Krzyk to powieść, w której nic nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Keiko i Ayen, to młodzi ludzie, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Uczą się, czym jest przyjaźń, miłość i mają ogromny apetyt na życie. Świat ma wobec nich niezwykłe plany. Kto jest dobry, a kto zły? Czy więzy krwi są czymś na tyle silnym i pewnym, aby czuć się bezpiecznie przy najbliższych? A może zdrajcą jest ten, ktoś cały czas był obok? Światu zagraża niebezpieczeństwo. Czy moc Wybrańca będzie wystarczająca, aby zapobiec kataklizmowi?
Powieść fantasy łącząca w sobie elementy powieści kryminalnych i sensacyjnych. Kto w ostatecznym starciu wykaże się odwagą, kto zginie, kogo dosięgnie sprawiedliwość, a kto zdoła uciec? Wykreowane uniwersum jest niezwykle spójne i oryginalne. Jest to opowieść o świecie, w którym jedne ideologie zastępuje się innymi, pozbawiając człowieka własnej tożsamości i kreatywności za garść przywilejów i fałszywego dobrobytu. Autor stawia przed czytelnikami dość śmiałe i uniwersalne pytanie o to, na ile człowiek może ingerować w odwieczny porządek świata. Daje jednocześnie nadzieję, że natura jest sprawiedliwą siłą, która czuwa i z mozołem naprawia błędy ludzkości.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/blekitny-krzyk/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Błękitny Krzyk"

Opinia

Awatar użytkownika

„Błękitny Krzyk,, to pierwsza część trylogii fantasy. Lekka, przyjemna, ale i nie pozbawioną dramatycznych wydarzeń opowieść o mocy przyjaźni i miłości. To one dają nam siłę mogącą rozbić mur obojętności, ubezwłasnowolnienia i zła, który tworzą wokół nas ideologie będące równocześnie źródłem strachu, śmierci i bezwolnego podporządkowania się władzy. Keiko i Ayen, to dwoje młodych przyjaciół, którzy by ratować swe życie, stają do walki z pozbawionymi skrupułów strażnikami Energii. Podążając swoją drogą, odkrywają świat pełen zła i ludzkiego cierpienia ubrany, w piękne opakowanie idealnego społeczeństwa, ale równocześnie poznają potęgę przyjaźni i miłości jako mocy prawdziwej natury wszechrzeczy.

2 grudzień 2021 11:37

Opinia

Awatar użytkownika

Powieść „Błękitny krzyk” wzbudziła moje zainteresowanie opisem, jaki znalazłam na stronie wydawnictwa Psychoskok, oraz piękną okładką, która została zaprojektowana przez syna autora. To pierwsza część trylogii, z której każda kolejna ma mieć inny kolor. Barwa ma tu duże znaczenie, które odkrywamy w trakcie poznawania przygód głównych bohaterów. Książka powstała pod wpływem fascynacji autora Japonią, filmów japońskich i sztuką mangi. W swoim wywiadzie zdradził, że postać Ayena została zaczerpnięta z życia, ale tylko w podstawowym, realnym aspekcie, gdyż podczas tworzenia fabuły, jego osoba coraz bardziej została rozbudowana a tym samym oddaliła się od pierwowzoru. Ayen wzbudza od samego początku sympatię i z przyjemnością obserwujemy jego ogromną przemianę. Na końcu powieści wyraźnie widać, że Ayen poznany na pierwszych stronach tej historii przechodzi ogromną, pełną wyzwań drogę, poznając lepiej siebie i moc, która w nim drzemie.


„Błękitny krzyk” to powieść oparta na schemacie walki dobra ze złem, zabarwiona baśniowymi, magicznymi elementami, dzięki czemu trudno przewidzieć, co za chwilę się wydarzy. Zwraca uwagę na przyjaźń, miłość, wewnętrzną siłę, dzięki której jesteśmy w stanie pokonać własne słabości, a tym samym, poprzez dobro, uczynić ten świat lepszym.


cała recenzja na stronie: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/11/950-bekitny-krzyk-tom-i.html22 listopad 2021 12:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl