Na krawędzi

| Dodano: 2 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

To nieprawdopodobne, że Barbara Wrzesińska odważyła się stanąć „Na krawędzi". Poetyckie spojrzenie na ludzki żywot jest poruszające. Doświadczona autorka nie omija tematów trudnych. Każdy wiersz skłania do refleksji i analizy własnych zachowań. Oczywiście w poszczególnych utworach odnajdziemy wspomnienie Stwórcy i odwołania do przeszłości. Barbara Wrzesińska podkreśla, że najważniejsza jest miłość i zwraca uwagę na wszystkie jej oblicza. Możemy być pewni, że poprzez ten tomik każdy odnajdzie drogę do wewnętrznego spokoju.

Dostępna w

Opinie o: "Na krawędzi"

Opinia

Awatar użytkownika

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną porcją poezji od wydawnictwa Psychoskok!????

Tym razem w moje rączki wpadł XII tomik autorstwa Barbary Wrzesińskiej. Muszę przyznać, że jej twórczość wywołała u mnie wiele pozytywnych emocji. Poezję ciężko jest ocenić, ponieważ zwykle jest odzwierciedleniem przeżyć podmiotu lirycznego, w tym zazwyczaj autora. Dlatego też nie do końca powinna podlegać ocenie, ale jak najbardziej możemy się z nią utożsamiać.

Wiersze Wrzesińskiej mnie zdecydowanie poruszyły! Czuć, że autorka jest już dojrzałą kobietą, która dzieli się z odbiorcą swoimi refleksjami i emocjami. W jej utworach widoczne są właśnie emocje! Poczułam i odnalazłam w nich pewną ekspresję.

Autorka w swoich utworach lirycznych zwraca uwagę głównie na miłość, ale nie tylko, ponieważ podkreśla inne, ważne w życiu ludzkim zagadnienia i przeżycia takie jak m.in. zranienie, strach przed odrzuceniem, tęsknota i wiara. W wierszach zobaczyć możemy jak wiele razy pojawia się apostrofa skierowana do Boga- największej Miłości, wg autorki.

W utworach nie brak także odwołań do kwestii obejmujących współczesny świat. Uważam, że tomik XII jest z pewnością godny polecenia! Dla mnie twórczość Barbary Wrzesińskiej stała się inspiracją (co zresztą widać po przyklejonych karteczkach w książce) i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Macie swoje ulubione tomy poezji? Podzielcie się ze mną!

https://www.instagram.com/p/CW0cM-qMQWh/ 

29 listopad 2021 12:13

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl