Apetyt na Meksyk

| Dodano: 2 pażdziernik 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Magdalena Keller-Bigda rozbudza „Apetyt na Meksyk”. Autorka ujawnia przed odbiorcami prawdziwe meksykańskie posiłki. To sprawdzone przepisy wprost z tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Będzie ostro. Autorka, która przez 2 lata mieszkała w Meksyku, przygotowywała je wielokrotnie i na tej podstawie udziela sprawdzonych informacji poprzez tę książkę oraz prowadząc bloga apetycznie-klasycznie.pl. W trakcie czytania odbędziemy niezapomnianą, kulinarną podróż. Bo dążymy do kolorowych, meksykańskich barów, eleganckich restauracji, odwiedzimy meksykańskie domostwa i przydrożne stoiska. Ten jedyny w swoim rodzaju apetyczny poradnik kulinarny zawiera aż 55 przepisów na meksykańskie pyszności.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/apetyt-na-meksyk/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Apetyt na Meksyk"

Opinia

Kulinarna podróż do kraju tortilli i empanadas

Awatar użytkownika

Książka Magdaleny Keller-Bigdy to przejrzyście i zajmująco napisany przewodnik po kulinariach Meksyku, autorka z właściwą sobie empatią oraz prostotą wyjaśnia również, jakie znaczenie mają w tradycji tego kraju poszczególne dania i co obcokrajowiec na temat tamtejszej kuchni wiedzieć powinien. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu ,,Apetyt na Meksyk” to książka, w której znalazłam od dawna poszukiwany przepis na pyszny kukurydziany chlebek, niezwykle aromatyczną kawę z garnka, albo idealną na upalne dni lemoniadę ogórkową. Opisywana tutaj książka zawiera mnóstwo ciekawych i godnych polecenia przepisów na dania i napoje odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak też dzieci. W tej publikacji znajdziecie receptury przygotowania np. tradycyjnej Margarity, Rompope, czyli meksykańskiego likieru jajecznego, czy też czekolady do picia na gorąco z dodatkiem rozgrzewającego chilli. Udanym podsumowaniem tradycyjnej meksykańskiej uczty kulinarnej oczywiście jest przepyszny deser, często odwołujący się również do dawnej tradycji.

 

Z pomocą ,,Apetytu na Meksyk” zapewne bez większych problemów przygotujecie w domowych warunkach: słodkie bułeczki w kształcie muszli, popularne wypieki na Święto Zmarłych, albo też chlebową zapiekankę z rodzynkami, czy też przepyszne churros jadane zwłaszcza w okresie karnawału. Żeby korzystanie z książki ,,Apetyt na Meksyk ” było dla was jeszcze przyjemniejsze, ten kulinarny przewodnik zawiera wiele różnobarwnych zdjęć meksykańskich dań, które motywują do podjęcia trudu i wykorzystania w praktyce chociaż części przepisów.

 

,,Apetyt na Meksyk” to jedna z najbardziej wartościowych i godnych polecenia książek kulinarnych, jakie miałam okazję poznać w ostatnich kilku miesiącach. Dzięki takim pozycjom, jak ta, można każdego dnia zabawić się w prawdziwego mistrza kuchni, który z aromatycznych, zdrowych i kolorowych produktów potrafi wyczarować dla rodziny niejedno superdanie rodem z gorącego Meksyku. Gorąco polecam wam sięgnięcie po ,,Apetyt na Meksyk” i wykonanie chociaż części dań i napojów z przepisów zawartych wewnątrz!


https://sztukater.pl/ksiazki/item/38086-apetyt-na-meksyk.htm

26 maj 2022 13:30

Opinia

Awatar użytkownika

Pozycję tę można traktować również jako swego rodzaju przewodnik po kulturze meksykańskiej, gdyż każdy przepis zawiera bardziej lub mniej szczegółową historię dania. Nazwy potraw wprowadzone są w języku polskim jak i hiszpańskim, co pozwala nam na jeszcze dokładniejsze wsiąknięcie w tradycje. Książka podzielona jest na części według charakterystycznych składników najczęściej wykorzystywanych do gotowania w Meksyku. Są to: kukurydza, fasola, papryka, tortille, awokado, mięso, ryby i owoce morza. Taki podział pozwala na klarowne przedstawienie kategorii potraw. Na dodatek, do prawie każdego przepisu, mamy dołączoną ciekawostkę związaną z danym produktem lub potrawą. Dowiadujemy się, że w Meksyku fasola jest tak często spożywana, że  Meksykanie bywają nazywani „fasolarzami”.

Historię tego kraju odkrywamy także przez przepisy na dania związane z poszczególnymi świętami w  roku. Jednym z przykładów jest chociażby Pan de muerto czyli słodkie bułeczki na dzień zmarłych. Jest to jeden z najhuczniej obchodzonych dni w roku w Meksyku i w przeciwieństwie do naszego Święta Zmarłych, atmosfera jest raczej radosna, gdyż wierzy się, że tego dnia zmarli wracają na Ziemię, więc przygotowuje się do nich smakołyki i zostawia się je na grobach. Święto to zostało nawet wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co ciekawe w Meksyku znaleźć możemy ponad 60 odmian chilli i kukurydzy! Masz apetyt na więcej?


http://dlalejdis.pl/artykuly/apetyt-na-meksyk-recenzja

17 listopad 2021 08:33

Nowa opinia

Recenzje dla: "Apetyt na Meksyk"

Dania główne, przekąski, napoje i desery – wszystko z zacięciem meksykańskim

Prostota może być nudna, ale i kolorowa, czym pewnie wielu zaskoczę. Prostota nie objawia się monotonią, czy powtarzalnością. Prostota, zwłaszcza w kuchni staje się sceną, polem działań, przestrzenią dla kreatywnych szaleństw. Prostota daje radość, poszerza nasze inspiracje i tym samym znajduje w nas zwolenników. Mam nawet dowód rzeczowy. Oto niebanalna książka kolorowa, jak obwieszone szmatami stargany w Turcji, „Apetyt na Meksyk” autorstwa Magdaleny Keller-Bigdy. Zaczynasz kartkować zachwycony...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl