Nie wierz we wszystko, co czujesz

| Dodano: 15 lipiec 2021 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków
Emocje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, są częścią naszej natury. Jeśli jednak nas przytłaczają i odbierają radość życia, to znak, że wpadliśmy w emocjonalną pułapkę. Doktor Leahy pokazuje, jak wydostać się z błędnego koła lęków, niepokoju, zazdrości, rozpaczy, gniewu lub sprzecznych uczuć. Nie wierz we wszystko, co czujesz to przełomowe podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki której nauczymy się rozpoznawać szkodliwe schematy emocjonalne i zastępować je bardziej konstruktywnymi strategiami. Liczne zawarte w książce ćwiczenia i sposoby umacniania poczucia własnej wartości pomogą nam lepiej radzić sobie z bolesnymi i niechcianymi uczuciami, a nawet pomóc w tym innym.

Nie ma czegoś takiego jak „złe” emocje. Ale jeśli przez większość czasu doświadczamy smutku, złości czy niepokoju, musimy odnaleźć równowagę, by móc odczuwać także radość, szczęście i miłość. Ta książka pokazuje, jak to zrobić i żyć pełnią życia.
Doktor Robert L. Leahy, psycholog, autor wielu książek, m.in. bestsellerowego Lekarstwa na zmartwienia, jednego z najlepszych poradników samopomocowych wszech czasów według czasopisma „Self”. Regularnie pisuje na blogu „Psychology Today”, występuje na międzynarodowych konferencjach i jest zapraszany jako ekspert do programów radiowych i telewizyjnych. DW REBIS wydał jego Lekarstwo na zazdrość.

Źródło: https://www.rebis.com.pl/pl/book-nie-wierz-we-wszystko-co-czujesz-robert-l-leahy,SCHB10440.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nie wierz we wszystko, co czujesz"

Opinia

Awatar użytkownika


 

Doskonałym poradnikiem po emocjach będzie książka Roberta L. Leahy "Nie wierz we wszystko, co czujesz. Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków". Zawiera ćwiczenia CBT, nad którymi warto pracować. Warto przyznać, że jest to absolutnie interesujący podręcznik! Przedstawia łatwo zrozumiałe koncepcje, które mogą, ale nie muszą, pomóc w codziennym życiu. 11 świetnie zaprezentowanych rozdziałów naprawdę daje do myślenia.

 

Autor wyszedł naprzeciw osobom, które szukają porady lub terapii w zakresie zdrowia psychicznego, zmagających się ze swoimi uczuciami lub emocjami. Takie zmagania mogą trwać bardzo długo i wydają się niemożliwe do rozwiązania. Dr Robert L. Leahy to doskonały psycholog,  terapeuta oraz autor wielu poradników samopomocowych, w tym „Lekarstwo na zmartwienie", czy "Lekarstwo na zazdrość".  Jego oparty na dowodach przewodnik do zrozumienia złożonego świata emocji i poruszania się po nim, w łatwych do zrozumienia terminach wyjaśnia, jak doceniać i czerpać korzyści z naszych emocji, jak przezwyciężyć strach lub antagonizm wobec uczuć i znaleźć osobistą mądrość oraz jak rozpoznać najlepsze i najgorsze sposoby radzenia sobie z nimi.  Szczególnie polecany osobom, które interesują się świeżymi i praktycznymi strategiami dobrego samopoczucia emocjonalnego.

Robert L. Leahy wykorzystuje podejście oparte na schemacie emocjonalnym, aby pomóc radzić sobie z lękiem i depresją. Narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) są częścią tego podejścia. Skonfigurowany poradnik  połączony z ciekawymi ćwiceniami. Niektóre są dość ustrukturyzowane, ale w większości są to zmuszające do myślenia pytania, w których przewidziano miejsce na udzielenie na nie odpowiedzi.

Autor dzieli emocje na pięć części: doznania, przekonania, cele, zachowania i tendencje interpersonalne. Wyjaśnia różnicę między myślami a emocjami i mówi o identyfikowaniu wyzwalaczy emocji.  Książka traktuje wszystkie emocje jako ważne i kwestionuje zasady odczuwania, których uczymy się w dzieciństwie i później. Kiedy pojawia się emocja, odpowiadamy na nią na podstawie emocjonalnego schematu. Przekonania i strategie składające się na te schematy są głównym celem książki.


cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/rozpoznaj-swoje-emocje_a6838

17 sierpień 2021 20:44

Nowa opinia

Recenzje dla: "Nie wierz we wszystko, co czujesz"

Rozpoznaj swoje emocje

Każda z nich jest potrzebna i każda ma pełnić określoną funkcję. Ważną sprawą jest poznać wszystkie te emocje, umieć je nazywać i dać sobie możliwość, by je przeżywać. Należy przejąć  kontrolę nad emocjami, odkrywając siłę napędową swoich reakcji.   Doskonałym poradnikiem po emocjach będzie książka Roberta L. Leahy "Nie wierz we wszystko, co czujesz. Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków". Zawiera ćwiczenia CBT, nad którymi warto pracować. Warto przyznać, że jest to absolutnie interesujący podręcznik!...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl