Projekt Wolność

| Dodano: 9 lipiec 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Kontynuacja powieści „Projekt Koniczyna” o dziewczynie, która posiada nadzwyczajne zdolności. Tym razem Alex staje przed jeszcze trudniejszymi wyborami niż w poprzedniej części. Nie pozbierała się jeszcze po stracie przyjaciela i dopiero uczy się żyć ze świadomością, że przez jej umiejętności wykorzystane w niewłaściwy sposób, straciło życie wielu ludzi. Gdy projekt „Koniczyna” zostaje zdemaskowany i wszystkie niecne uczynki Jacka wychodzą na jaw, Alex postanawia uciec przed przeszłością, pozostawiając za sobą nawet przyjaciół i rodzące się w jej sercu uczucie. Nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wyrusza na samotną misję, by uwolnić Uzdolnionych, przetrzymywanych w ośrodku na Ukrainie. W swój plan nie wtajemnicza nikogo, co okazuje się bardzo niebezpieczne, bo nie wszystko idzie po jej myśli. Świat pełen przemocy, tajnych projektów, niezwykłych umiejętności, ale także przyjaźni, miłości, oddania, solidarności i heroizmu

Patronat medialny nad książką objęli: Odcienie stron, Zaczytana mateczka, Kulturalny Kufer, Oaza recenzji – Mirosława Dudko, Chwile rozkoszy, Czyta.mymamy, dlaLejdis, Kulturalne rozmowy, Infinifable, Mrs. Book

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/projekt-wolnosc/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Projekt Wolność"

Opinia

Awatar użytkownika

Podoba mi się niewymuszony styl Autorki, której warsztat jeszcze się poprawił, czego serdecznie gratuluję 
"Projekt Wolność" (7/10) to opowieść o przyjaźni, walce o przetrwanie, moralności. To także historia z wątkiem miłosnym, który swoje zalążki miał w pierwszej części.
I nie wiem, czy to przez ten wątek, czy nie tylko, ale postać głównej bohaterki tak mnie irytowała, że niemal wchodziłam z nią w polemikę Alex w tej części jest jednocześnie infantylna, zarozumiała, mało ogarnięta. Być może to przez te wszystkie wydarzenia, które ją spotykają, ale po pierwszej części nie spodziewałam się, że jej postać pójdzie w taką stronę. Choć wiecie, być może tylko mnie jej zachowanie irytuje  Niemniej, w żaden sposób nie odbiera to przyjemności z lektury, a zakończenie (Milena, boli mnie serce przez to, co zrobiłaś! ) sprawia, że będę wyczekiwać kolejnej części z niecierpliwością ...

https://www.instagram.com/p/CU-G792Mz-1/ 

18 pażdziernik 2021 13:58

Opinia

Awatar użytkownika

To kolejna fabuła, przez którą nie zaśniecie. Jest tu dosłownie wszystko: zbrodnie, zdrady, zagadki, ponadprzeciętne umiejętności, tajne projekty, a wszystko to podszyte niewyobrażalnym cierpieniem, bólem oraz strachem. Nie zabraknie tu nawet śmierci. Sytuacja wyglądałaby tragicznie, gdy nie fakt, że wśród tych wybitnie negatywnych emocji autorka znalazła również miejsce na okazywaną sobie przez bohaterów uczciwość, miłość, oddanie, współpracę przyjaźń. Dopełniają je poświęcenie oraz heroizm. „Projekt Wolność” to więc istna mieszanka wybuchowa, która nie pozwoli się znudzić żadnemu czytelnikowi.
Akcja rozpoczyna się od ucieczki Aleks, która uświadamia sobie, że gdyby nie jej niezwykle zdolności, nie zginęłoby tak wielu ludzi. Co prawda Projekt Koniczyna upadł, ale zemsta Jacka czai się za rogiem, o czym kobieta przekona się już niebawem. Na razie jednak będzie próbowała odkupić swoje winy i wybawić z opresji innych poddawanych eksperymentom. Gdy to okaże się zbyt trudne przez ujawnienie kolejnych faktów, akcja uwolnienia schodzi na dalszy plan. Teraz Aleks ma jeden cel: zniszczyć sadystycznego Jacka i aby to zrobić, musi sprostać jego oczekiwaniom. Czy jej się to uda? Przekonacie się, sięgając po lekturę.

Mimo wielu niedomówień, powieść zaskakuje, nie pozwala zapomnieć o fabule. Każe stawiać pytania o naturę ludzkiego umysłu. Tutaj nic nie jest proste, nawet miłość wydaje się być nieosiągalna. Ważniejsza jest bowiem zemsta albo raczej sprawiedliwość niż cokolwiek innego.

cała recenzja na stronie http://www.kulturalnerozmowy.pl/2021/08/milena-pastuszak-projekt-wolnosc.html

16 wrzesień 2021 08:13

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl