Znajdź spokój wewnętrzny Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości

| Dodano: 8 lipiec 2021 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Ta książka jest przeznaczona dla każdego, kto doświadczywszy życia w dysfunkcyjnym domu, chciałby wreszcie odnaleźć spokój wewnętrzny i zacząć prowadzić zrównoważone życie.

Dowolne cierpienie związane z relacją międzyludzką, którego doświadczyłeś i którego wciąż kurczowo się trzymasz, może sprawić, że odnajdziesz się na stronicach tej książki. W moim przypadku był to nałóg ojca, rozwód rodziców i ból, który zdarzenia te zostawiły po sobie (…) Innymi przykładami są zaniedbanie, maltretowanie fizyczne lub emocjonalne, przebywanie na co dzień z osobą chorą umysłowo albo przedłużająca się separacja.

Życie w dysfunkcyjnej rodzinie zawsze odciska na człowieku bolesne piętno, a urazy emocjonalne mają negatywny wpływ nie tylko na umysł i serce, ale i na ciało. Przewlekły stres zapisuje się w naszym wnętrzu, odcinając nas od siebie samych i utrudniając zadbanie o własny dobrostan emocjonalny. Dodatkowo choć często czujemy, że coś jest nie tak, nie potrafimy określić, skąd bierze się trawiące nas poczucie pustki i niepokoju.
Dzięki tej książce zlokalizujesz źródła swojego bólu i uwolnisz się emocjonalnie od współuzależnienia. Zaczniesz lepiej rozumieć swój wewnętrzny świat, nauczysz się tolerować własne emocje i odzyskasz utracony spokój i równowagę, pozwalającą ci prowadzić satysfakcjonujące życie.

Dr Tian Dayton, doświadczona psychoterapeutka, posługując się wynikami badań z zakresu neuronauk, w szczegółowy i pomocny sposób wyjaśnia, jak powstają rany serca, umysłu i ducha oraz co trzeba zrobić, aby się zagoiły, a także przedstawia strategie wychodzenia z traumy. Każdy, kto chce zmienić bieg swojego życia i przerwać międzypokoleniowy łańcuch, dowie się z tej książki, jakie działania powinien podjąć, by odnaleźć własną ścieżkę do równowagi emocjonalnej.

Przekład: Dariusz Rossowski

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/znajdz-spokoj-wewnetrzny ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Znajdź spokój wewnętrzny Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości"

Opinia

Odzyskać trzeźwość emocjonjną

Awatar użytkownikaTa książka, podtrzymana na pojęciu (zrozumieniu czym jest) „trzeźwości emocjonalnej”, w dużej mierze opiera się na doświadczeniach autora jako dorosłego dziecka alkoholika (DDA), ale ma zastosowanie prawie u każdego, kto doświadczył poważnej traumy czy to w związkach jak i w dorastaniu w domu dysfunkcyjnym. Ta książka przedstawia podejście dr T. Dayton do emocjonalnej trzeźwości i równowagi. Doświadczenia z programami 12 kroków w oczywisty sposób wpłynęły na jej pracę, ale nie sugeruje, że programu by program 12 kroków był jedynym sposobem na osiągnięcie emocjonalnej trzeźwości. Książka zawiera rozdziały o gniewie – czym jest i jak go przeżywać, przeżywaniu żałoby, traumie, współuzależnieniu, uzdrowieniu, duchowości, powrocie do zdrowia i nie tylko. Szczególnie ważne są sekcje, które opisują, w jaki sposób nasze ciało przetwarza emocje, jak trauma z dzieciństwa przenosi się na nasz układ nerwowy i dlaczego rany przywiązania są tak niszczycielskie dla rozwijającego się dziecka. Książka opisuje również wiele badań dotyczących neurobiologii.

„Trzeźwość emocjonalna polega na znalezieniu i zachowaniu równowagi emocjonalnej, emocjonalnego termostatu, który pozwala regulować natężenie naszych rekcji emocjonalnych stosownie do okoliczności życia. Trzeźwość emocjonalna zawiera się w naszej  zdolności autoregulacji, wprowadzania się w stan równowagi i utrzymywania go”.

Dayton poświęca znaczną część książki na omówienie sposobów osiągnięcia emocjonalnej trzeźwości i wprowadzenia tej równowagi do naszego życia.

 

cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/odzyskac-trzezwosc-emocjonalna_a6823

27 lipiec 2021 18:13

Nowa opinia

Recenzje dla: "Znajdź spokój wewnętrzny Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości"

Odzyskać trzeźwość emocjonalną

Przebywanie, wzrastanie w takim dysfunkcyjnym domu prowadzi do stanów depresyjnych, drażliwości i stresu, dolegliwości psychosomatycznych. Jak odzyskać trzeźwość emocjonalną i zacząć prowadzić zrównoważone życie? Czy można wyzwolić się ze schematów dysfunkcyjnego domu?     Ilustrując, że trzeźwość emocjonalna jest fenomenem umysłu/ciała, dr Tian Dayton streszcza pomysły, jak osiągnąć emocjonalną umiejętność nazywania – zdolność tłumaczenia uczuć, abyśmy mogli wykorzystać nasze procesy myślowe,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl