Piorun

| Dodano: 9 czerwiec 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Niewinne, ale jednak złośliwe żarty trzech psotnych braci kończą się karą od rodziców. Rodzinny wyjazd na weekend w Beskid Niski do drewnianej chaty z dala od cywilizacji, Internetu i telewizji. Rozpacz chłopców?! Nic bardziej mylnego. Oni nawet nałożoną karę potrafią zamienić w przygodę życia, a przypadkowe odkrycie mapy Beskidników prowadzi ich w nieznane. Piorun, Lampek i Grządek zostają poddani pewnej próbie. Zagadki, pułapki i sztuczki, które zmuszeni są przezwyciężyć stanowią intrygę czarodzieja Pietro, który uczy ich poskromić nowopoznane umiejętności będące darem, a także ich dziedzictwem. Chłopcy gotowi są wyruszyć w niebezpieczną podróż przez nieznane krainy w poszukiwaniu magicznych artefaktów potrzebnych do obrony przed złowrogimi cieniami spoza tego świata.

Przyjaźń, miłość i wrodzona wielkoduszność bohaterów pokazuje, jakie walory posiada każdy młody człowiek. To niezwykła powieść fantastyczna, która edukuje, wyzwala emocje oraz wprowadza w tajniki zwycięstwa w walce dobra ze złem.

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/piorun/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Piorun"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka idealna dla młodzieży.  Ja takie książki lubię, więc przyjemnie spędziłam czas podczas czytania. To co cechuje tę historię to świetne poczucie humoru. Naprawdę śmiałam się momentami do łez.  Jestem zaskoczona ,że ta książka aż tak mi się spodobała.  Głowni bohaterowie - Piorun,Lampek i Grządek to postacie nieokreślone pod względem wyglądu. Nie wiemy jak wyglądają.  Ich jestestwo to przede wszystkim charakter i jest to fajny zabieg bo czytelnik skupia się przede wszystkim na przygodach chłopców . Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim,to pominięcie wyglądu było tak mocno oczywiste a jednocześnie doskonale przeprowadzone. Książka nie zawiera też zbędnych,nic nie wnoszących opisów.  

Polecam książkę nie tylko młodszym czytelnikom ale i starszym . Lekka ,przyjemna lektura dostarczająca mnóstwa śmiechu.

https://www.instagram.com/p/CW8VuJntcjl/
2 grudzień 2021 09:16

Opinia

Awatar użytkownika

Napisać dobrą powieść dla dzieci to ogromne wyzwanie, gdyż na rynku wydawniczym mamy dużą różnorodność książek. Jednak dla najmłodszych wciąż wydaje mu się jest ich za mało. Wymyślić coś oryginalnego jest sztuką. Myślę, że doskonale poradził sobie z tym autor książki "Piorun", która ukazała się tylko w wersji elektronicznej. I to chyba jedyna jej wada.Piorun, Grządek i Lampek to trzej bracia, którzy wciąż mają jakieś zwariowane pomysły. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że są oni skrzatami. Nie żyją jednak w leśnej głuszy, lecz we współczesnym domu z wszelkimi wygodami i znanymi nam cywilizacyjnymi wynalazkami.Pewnego dnia bracia trochę narozrabiali, a w związku z tym rodzice postanawiają za karę zabrać ich w miejsce odcięte od wszelkich udogodnień. Ich reakcja jest do przewidzenia, którą można zobaczyć u wielu młodych ludzi w takich okolicznościach.Piorun, myszkując w garażu ojca, znajduje w jego samochodzie mapę Beskidników z zaznaczonym krzyżykiem miejscem, co od razu skojarzyło się skrzatom z ukrytym skarbem. Gdy docierają do chatki na skraju lasu, w nocy w tajemnicy przed rodzicami wymykają się, by znaleźć tajemnicze miejsce. To dopiero początek ich przygody na bezdrożach Beskidu Niskiego, gdzie będą musieli stawić czoła nie jednemu zagrożeniu."Piorun" to opowieść z gatunku fantasy przeznaczona dla czytelników w każdym wieku ale napisana z myślą o młodych pasjonatach książek. To wciągająca historia pełna niezwykłych przygód wymagających od braci współpracy b odwagi, kreatywności i lojalności. W trakcie tej wyprawy odkryją w sobie magiczne moce i cel, który był od dawna im przeznaczony. To lekka i ciekawie napisana bajkowa opowieść przekazująca cenne lekcje i wartości, o których warto pamiętać.


26 lipiec 2021 09:19

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl