Miasteczko Pomroka

| Dodano: 7 maj 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Wielowarstwowa powieść utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, ale czytelnik powieści psychologicznych znajdzie także tu coś dla siebie.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/miasteczko-pomroka/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Miasteczko Pomroka"

Opinia

Awatar użytkownika

Sprawa dziewcząt, sposób ścigania i wykrywania mówi nam wiele o samym autorze. Jego skrupulatność przełożona na postępowanie bohaterów, gromadzenie całościowej wiedzy na temat przestępstwa jako pewnej szczególnej formy zachowania dewiacyjnego i przestępczości jako zjawiska społecznego-zarys jaki w tym wypadku dotyczy całego Miasteczka Pomroka, jest naprawdę godny uwagi. Autor to pasjonat, a pasjonatów czyta się z reguły najlepiej… https://www.instagram.com/p/CUzDJi-Mv8O/

11 pażdziernik 2021 12:07

Opinia

Awatar użytkownika

Ten thriller bardzo mnie wciągnął. Ta historia jest tak nieoczywista, że skóra cierpnie. Trzyma w napięciu niczym najlepszy kryminał.

Naszą główną bohaterką jest Kira Mazur, która którą poznajemy gdy należy do Marines. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy ginie Jej mąż. Jedna sytuacja spowodowała, że zmuszona przejść na wojskową emeryturę, dołącza do Wydziału Kryminalnego.

Od razu zajmuje się sprawą dosyć trudną, a mianowicie zaginięciem nastolatek.

Jej partnerem jest Fabian. Nie darzą się zbytnią sympatią. Ich wątek mnie zaintrygował. Z jednej strony czuć było wzajemny wstręt, z drugiej zaś pożądanie.

Wspólnie próbują ustalić, co się dzieje z dziewczętami. Zbierają dowody, poszlaki. Autor niczym kryminolog pozwala Nam nieco poznać psychologiczną naturę porywacza.

Dodatkowy utrudnieniem jest fakt, że w całą tę sprawę zamieszane jest calutkie tytułowe miasteczko. Ta mała mieścina stanęła w miejscu już dawno temu. Dużo alkoholu, nieróbstwa... Zacofanie lever hard. Do tego mieszkańcy są nadzwyczaj nieufni i niechętni do jakiejkolwiek pomocy.

https://www.instagram.com/p/CUCB7bUM1fZ/ 

23 wrzesień 2021 08:50

Nowa opinia

Recenzje dla: "Miasteczko Pomroka"

Opowieść dla ludzi o mocnych nerwach

Chociaż motywem przewodnim książki jest historia kryminalna, to jednak i wątek miłosny oraz niewątpliwie tajemnicza przeszłość współpracownika głównej bohaterki odgrywają tu niemałą rolę, a czasem nawet można odnieść wrażenie, że są one niejako równie ważne, a nawet pochłaniają bardziej. Nie wszystkie wątpliwości, które narastają w czytelniku podczas lektury, zostają na końcu rozwiane. Jak zawsze autor pozostawia pewien niedosyt, jakąś otwartą furtkę, która gdzieś w umyśle czytelnika już zapełnia się...

Miasteczko Pomroka powieść hybryda kryminału i obyczajówki

Tym razem odważmy się na inwersję – najpierw „Miasteczko Pomroka” w dłoń, a postrzegania recenzentów na końcu. Dlaczego? Dlatego, że... Po raz kolejny miałam sposobność zatopić się w prozie pana Krzysztofa Łabędy i po raz kolejny stwierdzam – nieco żartobliwie – że to „całkiem dobry pisarz jest”. Bawi się fabułą, a przy okazji czytelnikiem. Lawiruje między tym, co przypuszczamy że będzie miało miejsce, a tym do czego faktycznie dochodzi. Wodzi nas za „czytelniczy nos” będąc zawsze o krok przed nami....

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl