Nic już nie chcę

| Dodano: 20 kwiecień 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Opowieść o trudnym życiu, walce z przeciwnościami, rodzinnych relacjach, przyjaźniach, miłości oraz o ważnych aspektach życia, które mają wpływ na kształtowanie się człowieka, jako istoty społecznej. Norbert to niezwykle inteligentne i rozsądne dziecko. Jak na swój wiek jest nad wyraz dojrzały i rozsądny. Radzi sobie doskonale i choć jest mu trudno, bo w domu panuje strach, przemoc i bieda, to stara się zdobywać wiedzę, by jego życie wyglądało inaczej. Wzruszająca i pouczająca książka, która uwrażliwia na to, co dzieje się obok. Wskazuje, jak wiele może zdziałać wyciągnięta dłoń i do jakich tragedii może prowadzić odwracanie wzroku, bo człowiek potrafi znieść wszystko do chwili, gdy uświadamia sobie, że jest już zupełnie sam
Gandalf.com.pl

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/nic-juz-nie-chce/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nic już nie chcę"

Opinia

Awatar użytkownika


Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, co decyduje o powodzeniu lub niepowodzeniu w życiu? Czy można być od urodzenia pechowcem? A może porażki to kwestia nastawienia do życia lub skutek traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa?

Takie pytania przychodzą na myśl podczas lektury powieści Michała Chruściela „Nic już nie chcę”.
Jej bohaterem jest Norbert, chłopiec z patologicznej rodziny, z przerażeniem obserwujący domową codzienność: wiecznie pijanego ojca-awanturnika, uzależnioną od niego matkę, próbującą wprawdzie chronić synów, ale w sumie niezdolną do podjęcia jakichkolwiek radykalnych decyzji, i brata, który rok po roku coraz bardziej upodabnia się do ojca.
Norbert jest dzieckiem nadwrażliwym, zaburzonym psychicznie, wyśmiewanym przez szkolnych kolegów, a potem średnio radzącym sobie w relacjach z ludźmi młodym człowiekiem. Wiele udaje mu się osiągnąć, ale… problem tkwi chyba w jego wnętrzu. Norbert z góry zakłada, że mu się w życiu nie powiedzie, wręcz oczekuje komplikacji lub katastrofy. I to wszystko, czego się najbardziej boi, po prostu się staje…

Czy bohaterowi uda się zmienić nastawienie do życia? Czy uwierzy w siebie i swoje możliwości? Czy uda mu się ułożyć sobie relacje z ludźmi? Zawalczyć o swoje szczęście? Przekonajcie się sami.

Zachęcam do przeczytania powieści i do refleksji nad losami bohatera. Naprawdę warto!

8 lipiec 2021 07:54

Opinia

Awatar użytkownika


Książka przedstawia bardzo poruszającą historie w której główny bohater stara się stawiać przeciwnością losu, mimo ogromnego wpływu środowiska w którym się znajduje. Zauważamy, że autor porusza wiele ważnych zagadnień występujących w społeczeństwie i ukazuje bierność ludzi na sytuacje które nie powinny mieć miejsca. Uważam, że książka jest warta przeczytania!

18 czerwiec 2021 12:31

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl