Kolory życia

| Dodano: 24 marzec 2021 | Dodana przez: Monika Urban

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeśli” masz ochotę na dawkę dobrej energii, przesłanie z humorem, trochę głębokich refleksji, szczyptę cynizmu, a to wszystko okraszone muzycznym collage’em, to zapraszam w wyjątkową podróż”.
Kolory życia to autobiografia niewidomej kobiety.
Bohaterka jest dziennikarką, artystką i kompozytorką. Wytrwale realizuje pasje, podąża za marzeniami, choć droga do nich jest kręta. Na swoim przykładzie pokazuje jak porażkę przekuć w sukces i jak czerpać dobro z trudnych lekcji.
Do książki dołączone jest CD z piosenkami autorki. Słuchacze znajdą tu wiele ciekawych muzycznych akcentów: poezję śpiewaną, jazz a nawet zaśpiewaną z niezwykłą pasją Pustkę w stylu rockowym. Jak sama śpiewa w piosence taka jestem potrafi być romantyczna, nieprzewidywalna i liryczna. Zabiera słuchaczy w niemal 45 minutową podróż po nastrojach emocjach wzruszeniach i refleksjach, którymi wszyscy możemy się zachwycić.

Patronat nad książką objęli: Oaza recenzji - Mirosława Dudko, Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła, Kufer Kulturalny, Czytajmy Polskich Autorów, czytaMYmamy, ciut więcej - Aleksandra Wołoszka , portal autorzy365.pl

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/kolory-zycia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kolory życia"

Opinia

Awatar użytkownika

ajnowszą propozycję – niezwykłą książkę, która zasili naszą bibliotekę markowych inspiracji klubu Marka jest kobietą.

♥️EWA DOMAŃSKA nazywa swoje Kolory życia projektem i trzeba przyznać jej całkowitą rację, bo to rzeczywiście jest coś więcej niż książka. To znaczy książka też (a przy tym audiobook), lecz również piosenki, a skoro piosenki, to płyta CD, nagrania i koncerty…

♥️O SWOICH „KOLORACH ŻYCIA” Ewa opowiada jako osoba NIEWIDOMA od urodzenia, a mimo to samodzielna w życiu i pracy, co więcej – odnosząca sukcesy i najwyraźniej spełniona…

♥️OBOWIĄZKOWA POZYCJA dla kogoś, kto już od bardzo dawna lub całkiem niedawna lubi życie, albo dopiero chce je polubić. Zawiera przemyślenia o czasie, szczęściu, miłości, domu, pustce, wdzięczności, radości…

♥️Autorka na własnym przykładzie odkrywa, jak pozorne porażki można przekuć w sukces i niczym złoto lub inny cenny skarb wydobywać dobro z trudnych lekcji, jakich udziela życie.

♥️DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o książce, przeczytaj fragment już dziś na naszej stronie:

➡️www.markajestkobieta.pl

26 lipiec 2021 09:30

Opinia

Awatar użytkownika

https://www.instagram.com/p/CQTF-wIBJJ5/Życie (...) Wielki gąszcz tajemnic, morze refleksji, pozornie kołowy bieg wydarzeń. Bywa trudne, banalne, uduchowione, hulaszcze, czarne, białe, jednym słowem nieprzewidywalne. Tak naprawdę ono po prostu jest. To w dużej mierze od nas zależy, jakie będzie miało barwy i co z nim zrobimy".Tak zaczyna się książka #koloryżycia. A jest to pozycja niekonwencjonalna, bowiem tuż przy słowach pisanych, znajduje się również ich odzwierciedlenie w muzyce, na dołączonej płycie.Czytałam tę pozycję dwukrotnie. Najpierw przepremierowo w postaci ebooka, w którego nie mogłam się do końca wczuć i treść finalnie nie zapisała się w mojej pamięci. Postanowiłam zagłębić się w ten tytuł jeszcze raz, i dzięki papierowemu wydaniu, czytałam uważniej każdy rozdział, ponadto słuchając tematycznych piosenek, śpiewanych przez samą autorkę. Ten zabieg sprawił, że lepiej mogłam zrozumieć przekaz, otworzyć zmysły, jak też doświadczyć palety barw w dźwiękach.W książce spotykamy się z przemyśleniami autorki, bazującymi na jej doświadczeniach życiowych. Przeczytamy o czasie, o próbach dopasowania się i o odmienności, o radościach i smutkach, krętych drogach, zaufaniu do siebie, odwadze i zmianach, jak też o szczęściu i miłości.Poznajemy te refleksje ze strony osoby niewidzącej, która niejednokrotnie doświadczała przeciwności losu i dyskryminacji. A mimo to, nie poddawała się, tylko parła do przodu. Bo ta historia też o tym jest. O tym, że człowiek ma w sobie siłę do starania się o dobre życie. Ten tytuł więc dodaje otuchy i skłania do rozmyślań. Czy pozostanie ze mną na dłużej? Tego nie jestem w stanie przewidzieć, ale czuję, że ta muzyczno-czytelnicza przygoda była mi potrzebna.

21 czerwiec 2021 13:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl