Misja Gniewomira

| Dodano: 24 luty 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Było pewne, że perypetie Gniewomira nie dobiegły końca. Los nigdy nie oszczędzał przecież tego zacnego jarla. Pokonywanie kolejnych wyzwań zdaje się jego przeznaczeniem. "Misja Gniewomira” dowodzi, że dzielny wiking jeszcze długo nie zazna spokoju. Tym razem dynamiczną akcję napędza wikińsko-polsko-skandynawsko-angielska awantura tocząca się w czasach Bolesława Chrobrego. Co istotne, spór będzie toczyć się z udziałem władcy.

Ta już czwarta część przygód jarla Gniewomira Egilsona naszpikowana jest nieprzewidywanymi zwrotami akcji. Za bohaterem podążymy z ziem polskiego Pomorza Zachodniego, aż do Dani, Szwecji i Finlandii. Oczywiście ową wyprawę zgodnie z mentalnością Wikingów zwieńczy próba podboju Wysp Brytyjskich. O tym, jak przebiegnie ta akcja dowiemy się w trakcie lektury. Mnogość świetnie opisanych wątków buduje niewiarygodne napięcie. Grozą powieje, gdy ujawnione zostaną zakulisowe knowania możnych tego świata oraz polityczne mordy.

Ta powieść historyczna gwarantuje wielkie emocje. Oczywiście nie tylko te budzące niepokój, ponieważ tło dopełniają romanse, miłosne uniesienia, sagi skandynawskie oraz polskie i angielskie legendy.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/misja-gniewomira/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Misja Gniewomira"

Opinia

Awatar użytkownika

Czytając „Misję Gniewomira” można wyczuć pasję, z jaką autor oddaje realia ówczesnych czasów, pisząc przystępnym i lekkim stylem. W wydarzenia wchodzimy od razu, bez zawiłości i zbędnych opisów. Nie brakuje, jak zwykle, dynamicznych walk, intryg, niebezpieczeństw i dalekich wypraw pełnych przygód.

Spotykamy ponownie znajome postaci ale pojawiają się też nowi bohaterowie mający znaczenia dla całej fabuły. Tworząc serię o jarlu Gniewomirze pan Skupnik korzystał z dostępnych źródeł historycznych, o czym informuje w notce zamieszczonej na końcu książki. Wśród nich znajdują się „Mitologia Słowian” Aleksandra Gieysztora, „Kronika Thietmara”, „Dzieje Kijowa Leszka Podhorodeckiego, „Bolesław – Lew ryczący” Przemysława Urbańczyka, „Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola” Jonathana Philipsa i wiele innych. To świadczy o dobrym przygotowaniu materiału do kanwy powieści i jest okazją do przypomnienia sobie niektórych wydarzeń poznawanych na lekcjach historii.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/05/777-misja-gniewomira.html

15 czerwiec 2021 10:06

Opinia

Awatar użytkownika

Książka jest niewielkich rozmiarów. Szybko się czyta. Jak dla mnie trochę za mało dynamicznej akcji. Opowieść o dalszych losach Gniewomira jest w moim odczuciu bardziej statyczna. Momentami akcja mi się dłużyła, wolno płynęła jak woda w Dnieprze, choćby ze względu na ilość opisów. Czasami było niebezpiecznie, wiało grozą. Tajemniczości nadawał opowieści sierp wykuty przez Welesa i Peruna, a także grecki ogień. Niestety, znalazłam w książce kilka różnych błędów.

Wiem o tym, Gniewomirze, lecz ty najlepiej nadajesz się do tej misji. (s. 72)

Misja Gniewomira to kolejna część przygód polskiego wikinga, która przenosi czytelnika do średniowiecza i częstuje opisami życia w tamtych czasach, zachwyca opisem Konstantynopola, zaskakuje charakterem księcia Bolesława, fascynuje mieszanką chrześcijaństwa z pogańskością i siłami nadprzyrodzonymi oraz przybliża historię.

cała recenzja na stronie https://atramentowomi.blogspot.com/2021/04/misja-gniewomira.html

29 kwiecień 2021 11:36

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl