Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików

| Dodano: 8 luty 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Nowe wydanie bestsellerowej książki, która pomogła tysiącom dorosłych dzieci alkoholików!

Dorosłe dzieci alkoholików i te wychowane w rodzinach dysfunkcyjnych stanowią ogromną część naszego społeczeństwa. Wiele z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, jak olbrzymie piętno odcisnęły na całym ich życiu trudne przeżycia z dzieciństwa. Nie wiedzą, dlaczego tak trudno jest im wyrażać emocje, czemu tak źle czują się we własnym domu, popadają w perfekcjonizm i za wszelką cenę unikają konfliktów, i dlaczego, mimo nieustannych prób zadowolenia innych, wciąż dręczy je poczucie winy. DDA mają wdrukowane przekonanie, że ich potrzeby się nie liczą, a o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, nikomu nie wolno opowiedzieć.
Ta wyjątkowa książka w dobitny sposób pokazuje, co dzieje się z dzieckiem dorastającym w cieniu choroby alkoholowej rodzica. Autor przystępnie i z empatią wyjaśnia, skąd bierze się uzależnienie (i współuzależnienie), a także przedstawia jego schemat na tle całego wielopokoleniowego systemu rodzinnego. Lektura książki Hellstena to uzdrawiająca podróż, bardzo często trudna, ale prowadząca czytelnika, który zmaga się ze swoją tożsamością DDA, do zrozumienia i wybaczenia, a przede wszystkim – do nawiązania kontaktu z samym sobą i uleczenia swoich relacji ze światem.

Przekład:
Niewinny-Dobrowolski Andrzej, Niewinna Beata

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/wsparcie-dla-doroslych-dzieci-alkoholikow-1 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików"

Opinia

Dziecko, które można zranić

Awatar użytkownika


Dla kogo jest ta książka?


Przede wszystkim dla osób dotkniętych problemem alkoholowym, ale również inną dysfunkcją, która miała miejsce w domu rodzinnym lub w najbliższym otoczeniu. Książka jest szczególnie adresowana do naszego wewnętrznego, często bardzo pokrzywdzonego dziecka. Dla osób, które często nie są świadome, dlaczego tak często mają złe samopoczucie i jakie może być jego źródło. Dla osób wychowanych w rodzinach, w których nie było ustalonych granic, lub były w jakiś sposób zaburzone poprzez częściowo, lub całkowicie źle funkcjonującą rodzinę owładnięta chorobą alkoholową, lub inną dysfunkcję. Autor zwraca się również do dorosłych już dzieci, które ucierpiały na skutek innych dysfunkcji tj. nadgorliwości religijnej, pracoholizmu, problemu kazirodztwa w rodzinie, jakiejkolwiek przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej oraz współczesnemu problemowi materializmu.


Ta książka to uzdrawiająca wędrówka, poruszająca nieraz bardzo trudne tematy, ale konieczna, gdyż pomaga stanąć czytelnikowi twarzą w twarz z własną tożsamością DDA, pomocna w zrozumieniu siebie samego oraz nawiązaniu kontaktu z sobą samym, oraz uzdrowieniu swoich relacji z otaczającym światem.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/dziecko-ktore-latwo-zranic_a6754


25 luty 2021 21:42

Opinia

Awatar użytkownika

Bardzo dobra pozycja. Dla dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci dysfunkcji powiedziałabym obowiązkowa.
Szczegółowo opisuje uzależnienia i ich przyczyny. Nie tylko uzależnienie od alkoholu, czy hazardu, ale i to od zakupów, religii, seksu. Uzależnienia od posiadania kontroli i kilka innych typowych dla DDA. Świetnie opisuje też sam alkoholizm i pozwala zrozumieć tę chorobę.

Książka jest bardzo ciepła w odbiorze i pisana niezwykle lekkim piórem, z nutą bardzo ludzkiej filozofii istnienia. Autor szczegółowo opisuje zjawisko "mirroring", czyli lustra i przyczyny zaburzeń w wyrażaniu emocji. W ostatnich rozdziałach daje bardzo ważne wskazówki i odpowiedzi, jak mamy dokonać odblokowania (do którego prawdopodobnie będzie potrzebny terapeuta, ale zdecydowanie już wiemy w czym problem i na czym stoimy).

Pozwala zrozumieć, dlaczego rodzice DDA stworzyli dysfunkcyjną rodzinę, a całkiem przy okazji daje wiele bardzo cennych wskazówek, jak nie popełnić błędów swoich rodziców przy wychowywaniu własnych dzieci. Rzuca zupełnie nowe światło na stare, dobrze znane problemy.

8 luty 2021 15:54

Nowa opinia

Recenzje dla: "Wsparcie dla dorosłych dzieci alkoholików"

Dziecko, które łatwo zranić

Wśród członków rodziny istnieje tendencja do ulegania uczuciom i nieufności do nich oraz czasem do całkowitego ich ukrywania, aby uniknąć zajmowania się własnymi problemami. Robią to, oceniając, krytykując, obwiniając lub próbując kontrolować innych. Ponadto członkowie rodziny mogą naruszać swoje osobiste granice lub pozostać z dala i niedostępnymi, nawet wobec tych, na których im zależy. Tommy Hellsten to doświadczony psychoterapeuta, który pracował z dorosłymi dziećmi alkoholików. Rozumie ich,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl