Był sobie chłopiec

| Dodano: 25 styczeń 2021 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka dostępna tylko w wersji e-book.

Historia Antoniego Asana, niemagicznego chłopca z rodziny czarownic, który wraz z grupą przyjaciół musi stawić czoła niespodziewanemu zagrożeniu i przewrotnemu losowi.Dziesięcioletni Antoni, na pozór zwyczajny chłopiec, żyje w czarnoksięskiej rzeczywistości. W świecie, który go otacza, wszyscy chłopcy są istotami niemagicznymi, a dar magii dziedziczony jest tylko przez dziewczynki.Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia, a świat Antoniego wywraca się do góry nogami. Przypadkiem odkrywa on spisek, z którego wynika, że jemu i jego przyjaciołom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Tymczasem w szkole czarownic trwają właśnie przygotowania do ważnej uroczystości, w której mają wziąć udział przedstawicielki wszystkich czarodziejskich rodów. I choć nic nie zapowiada nadciągającej katastrofy, świat czarownic staje przed widmem zagłady...Niezwykła opowieść o przyjaźni, odwadze, miłości rodziców do dziecka, podążaniu drogą przeznaczenia. Walka dobra i zła, siły światła i ciemności, pradawne czary i żądza władzy. To świat czarów z niesamowitym zakończeniem...

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/byl-sobie-chlopiec/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Był sobie chłopiec"

Opinia

Awatar użytkownika

(Nie)magiczna przygoda.

„Był sobie chłopiec” to interesujący książkowy sposób na odkurzenie klasycznego fantasy, w którym magia miesza się z szarą rzeczywistością. Teoretycznie w tym temacie powiedziano i napisano już wszystko, a jednak uniwersalne wartości jak dobro, przyjaźń i słuszność obrony własnych przekonań są zawsze (i to nie tylko w świecie fantasy) czymś mile widzianym, o czym bardzo przyjemnie się czyta.

Rzecz rozgrywa się w magicznym świecie, który jednak tak całkowicie i do końca magiczny nie jest… Magia jest w nim pewnym przywilejem, do tego przywilejem dziedzicznym, jednak tylko w stosunku do płci pięknej. Chłopcy i mężczyźni pozbawieni są dostępu tak do magii, jak do związanych z nią umiejętności.

Główny bohater opowieści, Antoni Asan, to niemagiczny chłopiec z rodziny czarownic (jakby to powiedziano w „Harry’m Potterze” – charłak). Chłopak (a także wszyscy jego męscy znajomi) są w oczywisty sposób dyskryminowani przez los, jednak Antoni nie narzeka. Ma swoich przyjaciół, swój świat, a rytm dni upływa mu w ustalony sposób. Wszystko to jednak zmieni się wraz z chwilą, kiedy Antoni trafi przypadkiem na ślad spisku, którego powodzenie może oznaczać koniec znanego mu świata.

Chłopiec odkryje straszną prawdę – wszystkim w jego otoczeniu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Katastrofa ma mieć miejsce już bardzo niedługo, a jej moment nieprzypadkowo i nie bez przyczyny ustalono na czas wielkiej uroczystości w szkole czarownic. Antoni będzie musiał zrobić wraz z przyjaciółmi wszystko, aby zapobiec rozwojowi wydarzeń. Nieodzowna będzie także współpraca z dziewczynami, które władają magią – czy świat czarownic i niemagicznych chłopców zdoła połączyć siły w walce o przetrwanie?

Lektura jest przyjemna, ciekawa i niezwykle wciągająca. Anna Esavna krąży wokół tematów dobrze znanych, jednak przedstawia je w sposób, który autentycznie ciekawi. Okazuje się, że takie wartości jak przyjaźń, odwaga, dobro, walka o własne przekonania, o swój system zasad – to wszystko jest ciągle aktualne i niezmiennie wciąga czytelnika w wir książkowej przygody. Magia jest zaś względem tego wszystkiego wspaniałym dodatkiem.

Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki.

#ByłSobieChłopiec #AnnaEsavna #Psychoskok

https://cosnapolce.blogspot.com/2021/02/by-sobie-chopiec-anna-esavna.html

1 marzec 2021 09:23

Opinia

Awatar użytkownika

W książce tej autorka nie tylko poruszyła kwestie uprzedzeń i dążenia do zdobycia władzy. Dyskryminacja ze względu na odmienność czy chciwość to tylko nieliczne tematy, które przewijają się na tych stronicach.  Najważniejszą jednak kwestią jest walka dobra ze złem i siła przyjaźni, która daje przykład i wzór do naśladowania.

Bezproblemowo można się w to wszystko zanurzyć za sprawą stylistyki autorki i jej barwnych opisów.  Posty język i lekkość opisów sprawiła, że nie sposób było ją odłożyć. A ja czterdziestoletnia kobieta czytałam o dziesięcioletnich chłopcach i nie chciałam wcale kończyć.  Zdecydowanie polecam wszystkim lubiącym bajki i fantastykę. Dla mnie to była świetna przygoda i zdecydowanie czekam na więcej.  
https://polecanekobietom.blogspot.com/2021/02/by-sobie-chopiec-anna-esavna.html

12 luty 2021 13:54

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl