Opinie o książce: "Teatr Marionetek"

Okładka
Opowiadania psychoedukacyjne dla dzieci od lat sześciu. Celem utworów jest nie tylko bawić, ale i wspierać młodego czytelnika w rozwoju emocjonalnym, społecznym i duchowym. Mowa w nich między innymi o samoakceptacji, empatii, dążeniu do niezależności, wyzwalaniu się z poczucia lęku. Opowiadania mogą zainteresować również pedagogów i psychologów, którzy z dziećmi pracują. W procesie terapii niektóre z tych utworów nadają się do pracy również z młodzieżą. Opowiadania ułożone są od łatwych do trudniejszych w odbiorze. Książka zawiera kolorowe ilustracje, wykonane przez jej autorkę. Bohaterowie opowiadań to ludzie i zwierzęta. Mają różne...

Opinia

Awatar użytkownika
autodydaktyczna
(anonimowy)

Lektura zawiera krótkie opowieści różnego rodzaju, z założenia pomagające dzieciom w obrazowy sposób poczuć i zrozumieć czym są emocje, jakie mogą spotkać ich sytuacje w życiu itd. Są one zaprezentowane przez np. zwierzęce wersje bohaterów i dostosowane do wieku (od 6. roku życia do ok. 10.). W ramach polisensorycznej interpretacji tekstu lub dramy mogą się sprawdzić. Uwielbiam takie historyjki, którymi sam Internet jest równie wypełniony po uszy. Każda inna i niezwykła 
https://www.instagram.com/p/CMOsN7VpjEI/

29 marzec 2021 08:31

Opinia

Awatar użytkownika
po_prostu__anna
(anonimowy)


Jest to krótki zbiór symbolicznych opowiadań psychoedukacyjnych dla dzieci od lat sześciu. U nas więc zostanie wykorzystany dopiero za jakiś czas - wam jednak już teraz mogę polecić tę pozycję. Nie tylko do wykorzystania w domu, ale również w pracy pedagogów czy psychologów. Biblioterapia jest świetnym sposobem na wspomaganie rozwoju, praca nad trudnościami i zrozumiem emocji. Książka zawiera opowiadania ułożone pod względem trudności w odbiorze. W opowiadaniach tych znajdziemy odniesienie do empatii, samoakceptacji, niezależności. Pomogą w walce z lękami i wyjściem ze strefy komfortu. Zaciekawią i zainspirują młodych słuchaczy/czytelników do tego, aby podjąć działania. Całości dopełniają oryginalne i przyciągające wzrok ilustracje autorki. Sama w trakcie czytania tych opowiadań wyniosłam co nieco dla siebie. Z czystym sumieniem polecam i odliczam, by wykorzystywać ją u nas.

29 marzec 2021 07:44

Opinia

Terapeutyczne bajki dla dzieci

Awatar użytkownika
Monika Urban

W życiu dzieci i młodzieży codziennie pojawiają się problemy, podobnie jak w życiu dorosłych, bywa jednak, że ludzie z otoczenia bagatelizują te dziecięce rozterki, zbywając zagubionych młodych ludzi. Najgorsza rada jaką można usłyszeć, kiedy ktoś przyzna się do swoich lęków, problemów lub kompleksów, to stwierdzenie, że inni mają gorzej, albo że należy się cieszyć, bo przecież jest się zdrowym.  Opowieści psychoedukacyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają dwa zadania – mają działać terapeutycznie i uczyć… Nauka w tym przypadku może polegać na odkrywaniu własnych możliwości, budowaniu poczucia własnej wartości, przezwyciężaniu lęków, odkrywaniu własnej drogi.

To opowiadania, które można czytać dzieciom i samemu na tym skorzystać, zatrzymując się na chwilę i zastanawiając nad własnym życiem, bo pewnie nie tylko strach na wróble tkwi w jednym miejscu i boi się pójść dalej, i niejedna Skrobula siedzi za szafą i trzęsie się ze strachu przed wyjściem na kolorową łąkę…


cała recenzja na stronie  - http://autorzy365.pl/terapeutyczne-bajki-dla-dzieci_a6747

27 styczeń 2021 12:04

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl