Teatr Marionetek

| Dodano: 23 styczeń 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Opowiadania psychoedukacyjne dla dzieci od lat sześciu. Celem utworów jest nie tylko bawić, ale i wspierać młodego czytelnika w rozwoju emocjonalnym, społecznym i duchowym. Mowa w nich między innymi o samoakceptacji, empatii, dążeniu do niezależności, wyzwalaniu się z poczucia lęku. Opowiadania mogą zainteresować również pedagogów i psychologów, którzy z dziećmi pracują. W procesie terapii niektóre z tych utworów nadają się do pracy również z młodzieżą. Opowiadania ułożone są od łatwych do trudniejszych w odbiorze. Książka zawiera kolorowe ilustracje, wykonane przez jej autorkę.

Bohaterowie opowiadań to ludzie i zwierzęta. Mają różne problemy, które rozwiązują sami lub dzięki pomocy innych postaci. Uczą się siebie, rozwijają pod względem emocjonalnym, społecznym i duchowym. Kształcą swoje psychologiczne kompetencje jak: samoświadomość, empatia, wola działania, kreatywność, dążenie do niezależności, pokonywanie lęków.

W jednym z opowiadań – kurka, dzięki swej determinacji, nauczyła się latać. W innym – tygrysek z cyrku rozpoznaje swoją prawdziwą, tygrysią, naturę, w kolejnym – dziewczynka Zula pokonuje lęk przed Ponurakiem.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/teatr-marionetek/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Teatr Marionetek"

Opinia

Awatar użytkownika

Lektura zawiera krótkie opowieści różnego rodzaju, z założenia pomagające dzieciom w obrazowy sposób poczuć i zrozumieć czym są emocje, jakie mogą spotkać ich sytuacje w życiu itd. Są one zaprezentowane przez np. zwierzęce wersje bohaterów i dostosowane do wieku (od 6. roku życia do ok. 10.). W ramach polisensorycznej interpretacji tekstu lub dramy mogą się sprawdzić. Uwielbiam takie historyjki, którymi sam Internet jest równie wypełniony po uszy. Każda inna i niezwykła 
https://www.instagram.com/p/CMOsN7VpjEI/

29 marzec 2021 08:31

Opinia

Awatar użytkownika


Jest to krótki zbiór symbolicznych opowiadań psychoedukacyjnych dla dzieci od lat sześciu. U nas więc zostanie wykorzystany dopiero za jakiś czas - wam jednak już teraz mogę polecić tę pozycję. Nie tylko do wykorzystania w domu, ale również w pracy pedagogów czy psychologów. Biblioterapia jest świetnym sposobem na wspomaganie rozwoju, praca nad trudnościami i zrozumiem emocji. Książka zawiera opowiadania ułożone pod względem trudności w odbiorze. W opowiadaniach tych znajdziemy odniesienie do empatii, samoakceptacji, niezależności. Pomogą w walce z lękami i wyjściem ze strefy komfortu. Zaciekawią i zainspirują młodych słuchaczy/czytelników do tego, aby podjąć działania. Całości dopełniają oryginalne i przyciągające wzrok ilustracje autorki. Sama w trakcie czytania tych opowiadań wyniosłam co nieco dla siebie. Z czystym sumieniem polecam i odliczam, by wykorzystywać ją u nas.

29 marzec 2021 07:44

Nowa opinia

Recenzje dla: "Teatr Marionetek"

Terapeutyczne bajki dla dzieci

Niekiedy niełatwo dotrzeć do dzieci lub młodzieży, czasem człowiek zastanawia się, w jaki sposób rozpocząć rozmowę lub jak obrazowo, ale jednak nie dosłownie, przedstawić zarówno problem, jak i jego potencjalne rozwiązanie. Bohaterowie opowieści ze zbioru „Teatr Marionetek” borykają się z różnymi problemami. Każdy z nich przeżywa jakieś rozterki i każdy jakoś próbuje zmienić swoje życie – w tych zmianach i metamorfozach często uczestniczą ich najbliżsi, ale również przypadkowo poznane postaci – tak jak...

Autorka otwiera bramę do krainy baśni

Magia bajania budzi marzenia, odmładza staruszków, a u dzieci wywołuje uśmiech. A gdy bajki prócz górującego dobra mają jeszcze morał – to już 100% marzeń, które na 100% nakarmią nas i duchowo i umysłowo. Takie właśnie bajki, takie stuprocentowe perełki napisała Marta Pędzieszczak. „Teatr Marionetek” to zbiór krótkich historyjek, z których płynie nauka oraz tak cenny morał. I choć czasem wydają się być do siebie podobne, bo albo żaba po nich skacze, albo królewicz zagląda jak nie do jednego...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl