(Nie) spełnione marzenia

| Dodano: 6 styczeń 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Główna bohaterka, 40-letnia Angelika ze Szczecina spełni swoje największe pragnienie. Od wielu lat była nim podróż do Los Angeles. Co prawda tę wycieczkę zamierzała odbyć wraz z miłością swojego życia, ale psotny los skomplikował sprawę. To dlatego przed wylotem kobieta zatrudniła sympatycznego przewodnika. Mężczyznę przystojnego, który obiecał pokazać jej ciekawe miejsca w Stanach. Wspólnie przeżywane chwilę bardzo zbliżają. To dlatego Angelikę połączy w Jackiem bliska, pełna czułości relacja. Niestety, wakacje szybko się kończą, więc bohaterka będzie musiała wrócić do kraju. Jack zapewniał ją wielokrotnie, że odległość nie wpłynie na ich relacje, ale ona obawia się najgorszego. Sytuacja się skomplikuje, gdy Angelika zorientuję się, że jest w ciąży. Czy ta historia ma szansę skończyć się szczęśliwie? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/nie-spelnione-marzenia/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "(Nie) spełnione marzenia"

Opinia

Kobieca lektura

Awatar użytkownika


Świetna książka na jeden wieczór. Romantyczna, emocjonująca, urokliwa. O tym jak spełniają się marzenia, kiedy bardzo tego pragniemy i o niespodziankach, które potrafi spłatać nam los. Bo na miłość nigdy nie jest za późno, a w dojrzałym wieku może stać się ona jeszcze bardziej ekscytująca i niepowtarzalna. Polecam tę książkę.

5 marzec 2021 11:36

Opinia

Awatar użytkownika

Książka „(Nie)spełnione marzenia” to nowela z interesującym pomysłem ale z niewykorzystanymi możliwościami. Całość napisana jest w jednym ciągu, bez podziału na rozdziały i akapity oddzielające poszczególne wątki. Fabuła toczy się spokojnie, bez nagłych zwrotów akcji i zaskakujących sytuacji z przewidywalnym ciągiem zdarzeń i zakończeniem. Autorka zastosowała narrację pierwszoplanową, by pokazać bezpośrednio punkt widzenia głównej bohaterki. Skupiła się na jej relacjach z Jackiem, rodzącemu się uczuciu i zwiedzaniu wymarzonych miejsc. Wspomina o niektórych problemach, z jakimi boryka się bohaterka, ale nie zdecydowała się na ich rozbudowanie. Jednym z nich są toksyczne relacje z rodzicami. Zabrakło mi też przekazania klimatu odwiedzanych miejsc, informacji o nich czy jakichś ciekawostek serwowanych przez przystojnego przewodnika. Tymczasem rozmowy Angeliki i Jacka toczą się najczęściej wokół tego, co w ich życiu się wydarzyło i ich obecnej sytuacji. Z każdym spotkaniem wiedzą o sobie coraz więcej, co w końcu zbliża ich do siebie.

Pani Małgorzata Owczarek pokazała, że potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika i mam nadzieję, że odważy się na dłuższą, bardziej rozbudowaną formę pisarską. Jej opowiadanie jest lekturą na jeden wieczór, gdy potrzebujemy oddechu po całym dniu lub pragniemy przeczytać coś nieskomplikowanego. To opowieść o marzeniach, które czasami spełniają się w przewrotny sposób ale też o miłości, dla której nie jest ważny wiek, miejsce czy odległość.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/02/717-nie-spenione-marzenia.html

5 marzec 2021 11:28

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl