Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

| Dodano: 12 listopad 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Hejt i krytyka to zjawiska, z którymi musimy się mierzyć w dzisiejszym życiu. Jednak zdarza się, że najsurowszym krytykiem jest wewnętrzny głos, który ukrywa się w naszej głowie i mówi nam „znowu dałaś plamę”, „to ci się nie uda”, „siedź cicho, są mądrzejsi od ciebie” itd. Najczęściej te oskarżenia nie mają nic wspólnego z faktami, ale sprawiają, że rezygnujemy z wyzwań, przejmujemy się nadmiernie porażkami i czujemy się gorsi od innych.

W książce autorki proponują różne strategie, które pomogą zmierzyć się z tym wewnętrznym głosem i sprawić, aby w końcu zamilkł lub - co więcej - zaczął wspierać i zachęcać do działania. Zaprosiły do rozmów na te tematy: Katarzynę Cichopek, Darię Ładochę, Odetę Moro, Honoratę Skarbek, Dorotę Welman, Zofię Zborowską-Wronę.

Alina Adamowicz – blogerka i Joanna Godecka – psychoterapeutka i life coach, autorka: Bądź pewna siebie, Nie odkładaj życia na później, Przestań się zamartwiać, Szczęście w miłości.

Źródło: https://muza.com.pl/poradniki/3620-jak-uciszyc-wewnetrznego-krytyka-i-uwierzyc-w-siebie-9788328715288.html?search_query=jak+uciszyc+&results=2 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie"

Opinia

wiara w siebie

Awatar użytkownika

Program, które autorki zawarły w książce jest, jak twierdzą: „unikatowym programem opartym na naszych doświadczeniach w pracy z kobietami, które opowiedzą, jak w praktyce radziły sobie z wewnętrznym głosem odbierającym im radość życia.”.  Wszystkie te kobiety łączy jeden cel – osiągnęły sukces, dzięki wierze w siebie.


Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale da się uciszyć naszego wewnętrznego krytyka tylko wtedy, gdy jesteśmy tego naprawdę świadomi. Chociaż niektóre z naszych negatywnych myśli są nieuzasadnione i przesadnie osądzające, część tej krytyki dotyczy rzeczywistych problemów, którymi należy się zająć. Wszelkiego rodzaju negatywne myśli są toksyczne dla naszej duszy i naszego rozwoju.


Dzięki tej książce podniesiemy swoją samoocenę, a pozytywna energia, którą tworzymy wokół, zacznie działać na innych. Będzie to miało dobry wpływ na nasze relacje z innymi, łatwiej będziemy je budować i będą na nas dobrze wpływać. Poradnik pomoże nam w budowaniu nowego myślenia oraz wprowadzeniu w życie nowych nawyków, które nas będą wspierać i motywować do działania. 


Autorki wykonały wspaniałą pracę, tworząc system umożliwiający każdemu z nas dostęp do naszej kreatywności i uwolnienia naszej twórczej mocy. Owa kreatywność będzie uniwersalną umiejętnością przyszłości zarówno w biznesie, jak i w życiu. Pozbycie się wewnętrznego krytyka to umiejętność, nad którą warto popracować. W związku z tym autorki zaproponowały  kilka mało wymagających, ale jakże skutecznych ćwiczeń, które pozwolą nam podnieść samoocenę – wystarczy tylko poświęcić im codziennie po kilka minut.

„Nic się nie zmieni, jeśli ty nic nie zmienisz.”


Warto małymi krokami, dzień po dniu pracować nad sobą. Jeśli będziemy to robić systematycznie, to na pewno osiągniemy sukces. Ważne jest, aby tworzyć swoje życie z odwagą, która jest bardzo ważna w dokonywaniu jakichkolwiek zmian. Autorki zachęcają również, aby stworzyć dzienniczek inspiracji, który nie tylko doda nam energii, ale będzie motywował do działania. Co więcej, do swoich rozmów na temat  samorealizacji i budowania poczucia własnej wartości autorki zaprosiły znane osoby, w tym Odetę Moro, Katarzynę Cichopek i wiele innych. Książka zajmuje się takimi sprawami jak: Jak pozytywnie nastawić się do zmiany, czyli wiara w siebie i własne możliwości. Czym jest samoakceptacja i autentyczność? Jaką moc mają wypowiedziane słowa? Jak uciszyć wewnętrznego krytyka oraz jak odpowiadać na krytykę innych wobec nas? Ponadto dowiemy się, czym jest pozytywność emocjonalna.


Książkę zdecydowanie watro polecić osobom, które mają deficyt w rejonach poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Bo pewność siebie nie jest cecha, z którą się rodzimy, ale zdecydowanie możemy się jej nauczyć. Warto zgłębić wiedzę na temat wiary w siebie, gdyż to będzie miało duży wpływ na nasze przyszłe decyzje i komfort życia.


cała recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/wiara-w-siebie_a6713

12 grudzień 2020 15:17

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie"

Wiara w siebie

    Wewnętrzny krytyk - irytujący głos w naszej głowie, który ciągle nas  strofuje, ocenia i gra na naszej niepewności. Właśnie takie kłopotliwe, negatywne myśli często wywodzą się z krytycznego „podstawowego przekonania”, pochodzą z wczesnych doświadczeń życiowych, które są internalizowane i przyjmowane jako sposób, w jaki myślimy o sobie. Często wiele z tych negatywnych głosów pochodzi od naszych rodziców lub opiekunów, jako dzieci odbieramy negatywne nastawienie rodziców nie tylko...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl