Idź krok po kroku

| Dodano: 12 listopad 2020 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Prowokująca do myślenia opowieść o czerpaniu korzyści z chodzenia, szukaniu własnej drogi i kontrolowaniu emocji. Autorem książki jest norweski podróżnik i pisarz Erling Kagge – pierwszy człowiek, który dotarł samotnie na biegun południowy, zdobył Mount Everest, biegun północny i dwukrotnie przepłynął Ocean Atlantycki.

Ta książka to akt buntu wobec szybkiego, bezwzględnego i głośnego współczesnego świata, będącego w wiecznej pogoni za dobrami materialnymi i bogactwem. To też wezwanie do tego, by wyjść, choćby na chwilę, poza pełne ograniczeń, zorganizowane życie.

Źródło: https://muza.com.pl/poradniki/3475-idz-krok-po-kroku-9788328713659.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Idź krok po kroku"

Opinia

Opowieść o cerpaniu korzyści z chodzenia

Awatar użytkownika

Autor przestrzega nas, byśmy nie wybierali drogi na skróty, bo to właśnie wysiłek oraz często trud, jaki musimy ponieść, by coś osiągnąć, zdobyć tak naprawdę nas satysfakcjonuje i daje nam radość.  Erling Kagge próbuje wyjaśniać, jak bardzo istotna jest trasa, którą mamy przejść samodzielnie, na własnych nogach. Możemy przeczytać, że:  "Kiedy chodzisz, życie trwa dłużej. Chodzenie wydłuża mgnienie oka". Chodzenie to nie tylko czysto prozdrowotne korzyści dla naszego życia. To znacznie więcej. Ono daje nam poczucie wolności, pozwala nam zobaczyć to co niezauważalne, kiedy się spieszymy.  A przecież tak wiele rzeczy wokół nas odbywa się w szybkim tempie i nie jesteśmy w stanie doświadczyć tego wszystkiego, co się wokół nas dzieje. Należy to zmienić, zdaniem autora. Nieco spowolnić, by podziwiać piękno otaczającego nas  świata.


Książka zawiera mnóstwo doświadczeń i wspomnień związanych z wyprawami autora w różne zakątki świata. Dla niego chodzenie jest więc czymś naturalnym, zwłaszcza wtedy kiedy pragnie zagłębić się we własne wnętrze, zastanowić się nad życiem. Stanowi wezwanie  do tego, aby chociaż na chwilę wyjść poza „pełne ograniczeń zorganizowane życie” i czerpać z tego życia wszystko to, co nam oferuje. Ponieważ każdy nowo stawiany krok sprawia, że coś się dzieje, żyjemy, a nie wegetujemy. Te krótkie filozoficzne rozważania Erlinga Kagge pozwalają nam odkryć to kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i co nas wokół otacza i ile dobrego możemy z tego wynieść dla siebie. 


Cała recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/opowiesc-o-czerpaniu-korzysci-z-chodzenia_a6698

24 listopad 2020 16:10

Opinia

Awatar użytkownika

To jest książka bardziej filozoficzna i poradnikowa bo jej esencję można by skrócić w jednym zdaniu ale jeśli szukasz pozycji, która natchnie Cię i wprowadzi w refleksyjny nastrój, to kup ją.

24 listopad 2020 14:18

Nowa opinia

Recenzje dla: "Idź krok po kroku"

Opowieść o czerpaniu korzyści z chodzenia

Znana amerykańska gazeta The New York Times opisała Erlinga Kagge jako „fascynującego człowieka. Jest filozoficznym poszukiwaczem przygód lub być może żądnym przygód filozofem”. Ponadto to również międzynarodowej sławy kolekcjoner sztuki współczesnej, prawniki i właściciel jednej z najstarszych norweskich firm wydawniczych, JM Stenersens Forlag publikującej około 100 nowych tytułów rocznie. Jest największym wydawcą literatury faktu w Norwegii. Książka, którą pragniemy zaprezentować to druga po "Ciszy"...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl